Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Silikon obican ili za AQ  (Read 3210 times)

Offline 1234

• Član u razvoju
  • **
Silikon obican ili za AQ
« on: 28 January, 2013, 19:53:19 »
 citam sada na nekom sajtu... i naidjem na ovo. ZNaci li to da za lepljenje pozadine u aq mogu da koristim i obican silikon !??!?!?! po ovome nije toksichan vec je razlika u "performansama"....

Spajanje stranica akvarijuma radi se silikonskim lepkom za akvarijume.
 Silikoni za lepljenje akvarijuma u odnosu na ostale silikona sa tržišta imaju par prednosti. Obavezno su gusti, čime olakšavaju rad i osiguravaju kvalitet izrade; na acetatnoj su osnovi (nisu neutralni) i nisu fungicidni, dakle nemaju sredstva za suzbijanje gljivica u sebi. Uglavnom se kod nas mogu naći u dve boje, u providnoj (transparentnoj) ili crnoj varijanti. Od samog vlasnika akvarijuma zavisi koji će izabrati za sklapanje.
 Zašto je bitno da silikon za sklapanje bude baš akvarijumski, a ne bilo koji sa police u radnji kada kupujete!
 U slučaju da na silikonu stoji da je za akvarijume, obavezno proverite da li isti ispunjava uslove prema DIN32622 standardu.

Osnovna namena akvarijumskog silikona je da može da drži veliku težinu, što ne mora da bude uvek opšta namena silikonskih lepkova. Silikonski lepkovi u građevinarstvu uglavnom pridržavaju ili dihtuju određene predmete. U našoj zemlji, može se desiti da proizvođač silikona nije i proizvođač mase, već samo firma koja pakuje silikon u tube, a pri umešavanju već kupljene silikonske mase u istu dodaje punioce. Takav razređen silikon nije dobar za akvarijume. Uglavnom ima manju izdržljivost, loše prianja i lepi površine i redak je, što otežava lepljenje. Dakle, pri lepljenju koristite proverene silikone. Akvarijumski silikoni bi trebali da budu 100% čisti bez punioca.
Da sam bio budan... mislio bih da sanjam

Offline Koka

• Napredni član
Re: Silikon obican ili za AQ
« Reply #1 on: 28 January, 2013, 20:20:55 »
Svi ce ti reci bolja je mecka nego jugo. Ali ja ti iz iskustva govorim da moze bilo koji sircetni (acetet) ili neutral silikon. Zalepio sam vise desetina pozadina i nikada nije bilo problema. Cak se i lakse skida pozadina kasnije ukoliko je to potrebno.
Moja preporuka je ceresit cs 24, kosta oko 250 din.

Offline 1234

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 28 January, 2013, 20:31:15 »
pa da.. to me je zanimalo.. samo da nije toksichan. Hvala .. ))

Offline 1234

• Član u razvoju
  • **
« Reply #3 on: 28 January, 2013, 20:59:54 »
zalepio.... imao sam bas taj ceresit... videcemo  ))))))

Offline Koka

• Napredni član
« Reply #4 on: 28 January, 2013, 21:25:18 »
ma ima da sljaka ko leptir  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 11:43:45

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450