Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kombinacija Americkih ciklida  (Read 4631 times)

Offline nelle211

• Početnik
  • *
Kombinacija Americkih ciklida
« on: 26 January, 2013, 21:05:41 »
Pzdrav svima! Vec desetak godina gajim discuse, i malo su me smorili, pa bih da pokusam nesto drugo. Jedno vreme sam uporedo sa njima imao i Mbune i Nembune-tako da ne bih da ponovo drzim Afrikance. Malo bih se oprobao sa Amerima. Imam Aqv od oko 300l(135*50*50), cista supljina. Voleo bih da drzim vece ciklide. Dajte mi predlog koje mogu, da ukombinujem, a da se ne poubijaju, i koliko riba moze u taj aqv.

Offline Daki

• Član u razvoju
  • **
  • I tako
Re: Kombinacija Americkih ciklida
« Reply #1 on: 26 January, 2013, 21:31:28 »
Ubacis dva para Thorichthys meeki, par Hypsophrys nicaraguensis i mozda dva para Herotilapiu multispinosu, skuvas kaficu i zapalis :cool: i uzivas u centralnoj americi... :grin:

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #2 on: 26 January, 2013, 22:00:34 »
Ubacis dva para Thorichthys meeki, par Hypsophrys nicaraguensis i mozda dva para Herotilapiu multispinosu, skuvas kaficu i zapalis :cool: i uzivas u centralnoj americi... :grin:

Slazem se delimicno.
 Herotilapiu multispinosu u ovu kombinaciju ja ne bih ubacivao. One su dosta mirnije naspram meekija i nikaragve i ne bi se najbolje snasle u celoj kominaciji  tj u 300 l.
Njihova sloboda bi bila minorna u ovom slucaju, a o boj ni govora , one ne bi tada opravdale svoj nadimak ciklid duginih boja ''Rainbow Cichlid''

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #3 on: 26 January, 2013, 23:21:43 »

Slazem se delimicno.
 Herotilapiu multispinosu u ovu kombinaciju ja ne bih ubacivao. One su dosta mirnije naspram meekija i nikaragve i ne bi se najbolje snasle u celoj kominaciji  tj u 300 l.
Njihova sloboda bi bila minorna u ovom slucaju, a o boj ni govora , one ne bi tada opravdale svoj nadimak ciklid duginih boja ''Rainbow Cichlid''

Guru za "Amerikance" se javio. :)
Ja ne bih trazio dalje, vec prihvatio savet coveka koji definitivno zna sta prica.
Jako lepo objasnjeno Admirale, i hajde ako te ne mrzi napisi jos neku kombinaciju Americkih ciklida koji bi mogli da se drze u ovim uslovima.

Offline nelle211

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 27 January, 2013, 19:17:30 »
Sta od sledecih vrsta bi moglo da se ukomponuje na tu litrazu?
T. Meeki, plava akara, green teror, synspilum, jaguar, severum-apendikulatus, Dzek D. temporalis, nogros, oskar, multispinoza.

Offline mmartic

• Član u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 27 January, 2013, 20:43:03 »
Ja bih ubacio Synspilum-e, Meeki i Severume. Svega po 4-6 da bi na kraju ostala 3 para. I sa njima neke veće tetre koje plivaju bliže površini...
Green terror, Džekovi, Jaguari i Oskari ostaće samo na jednom matičnom paru kao odrasle ribe iako dok su mali se mogu kombinovati sa većinom ovih većih vrsta... 

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #6 on: 28 January, 2013, 00:50:44 »
2 para Mekija i par Dzekova

Offline nelle211

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 02 February, 2013, 18:32:52 »
Da li u kombinaciji sa americkim ciklidima, mogu da dodju u obzir neke druge vrste riba(pirane, pirane biljojedi, tetre, pangasius...), a da nisu algari? I koje vrste, po biotopu, idu u kombinaciju sa severnim, a koje sa juznoamerikancima? Da li je neku, takvu, kombinaciju pravio neko od vas?

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #8 on: 03 February, 2013, 10:17:53 »
Zasto pangasisus? :rolleyes:
Pirane biljojedi i krupnije tetre su ok sa americkim ciklidima,naravno ne sa svim,sve zavisi od vrste do vrste.Ako hoces biotopsku kombinaciju onda tetre idu sa juznoamerikancima (idu i sa centraloamerikancima,ali takve vrste ovde neces naci).Sa nekim vrstama centraloamerickih ciklida mozes i krupnije zivorotke.Ja imam kombinaciju mirnijih centraloamerikanaca sa jatom Poecilia mexicana i odlicno funkcionise.

Offline mmartic

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 03 February, 2013, 18:25:42 »
Noik, jel možeš da nam odaš tu dobitnu kombinaciju :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 07:22:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]