Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest klovnova  (Read 7977 times)

Offline markocar011

• Značajni član
Re: Mrest klovnova
« Reply #10 on: 13 January, 2013, 20:02:26 »
E pa bas lepo Igorice , neka je sa srecom , ne sumljam u uspeh  :) drzim vam pesnice ..... P.S. mozda ce neki od njih biti pocasni stanovnici mog akvarijuma  :) SAMO NAPRED

Offline Hunter

• Značajni član
« Reply #11 on: 14 January, 2013, 02:42:54 »
Svaka cast Igore! Bice ovo veliki pomak u morskoj akvaristici ako uspes da "izguras" malce... Srecno!!

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #12 on: 14 January, 2013, 15:13:15 »
Danas ostala samo tri jaja! :( Juce je gnezdo spalo na pola a danas samo na par komada! Nesto u vodi im smeta jer ne verujem da su ih maticni pojeli, mada je i to moguce citajuci po literaturama, ali u ovom slucaju nisu sigurno jer se kod Ace to nije desavalo?!
Moram malo ozbiljnije da se pozabavim tematikom! Od ovog mresta nista, cekamo sledeci! ;)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #13 on: 14 January, 2013, 16:09:36 »
Danas ostala samo tri jaja! :( Juce je gnezdo spalo na pola a danas samo na par komada! Nesto u vodi im smeta jer ne verujem da su ih maticni pojeli, mada je i to moguce citajuci po literaturama, ali u ovom slucaju nisu sigurno jer se kod Ace to nije desavalo?!
Moram malo ozbiljnije da se pozabavim tematikom! Od ovog mresta nista, cekamo sledeci! ;)
Vidim ja da moram da uzmem stvar u svoje ruke. :)
Bez ocajavanja, idemo ponovo, ali sa temeljnim pracenjem razvoja dogadjaja i varijacijama. Resenje je jako blizu.

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #14 on: 14 January, 2013, 16:50:01 »
Pa nervira me sto nam je prvi put proplivalo 200komada a nismo imali cime da ih hranimo a sada kad je sva moguca hrana tu oni kiksnu posle dan, dva :(

Mislim u svakom slucaju mora da uspe! Ozbiljno sam se zainatio cak sam i reef zapostavio zbog odrzavanja planktona i klovnova :D

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 14 January, 2013, 16:59:17 »
Držimo palčeve...samo budi uporan...  ;)

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #16 on: 14 January, 2013, 17:33:44 »
Hmm svasta to se bas nije desavalo?Cime ih hranis?

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #17 on: 14 January, 2013, 17:56:05 »
Mesano, suva proteinska, tetra diskus, newlife granule i newera spirulina i zaledjena artemija ali mislim da to nema veze sa hranom nego sa nekim parazitima u vodi, sad spustam salinitet jer u slabom salinitetu tesko opstaju a sad jedino moram da cekam mrest jer sam pomerio sve parametre u odnosu na one koji su bili kod tebe.. Pa ako nema rezultata onda idem na neku drugu kombinaciju pa sve tako! Iscitavam onu knjigu pa se time vodim, valjda ce biti nesto ;)

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #18 on: 14 January, 2013, 18:30:08 »
Mesano, suva proteinska, tetra diskus, newlife granule i newera spirulina i zaledjena artemija ali mislim da to nema veze sa hranom nego sa nekim parazitima u vodi, sad spustam salinitet jer u slabom salinitetu tesko opstaju a sad jedino moram da cekam mrest jer sam pomerio sve parametre u odnosu na one koji su bili kod tebe.. Pa ako nema rezultata onda idem na neku drugu kombinaciju pa sve tako! Iscitavam onu knjigu pa se time vodim, valjda ce biti nesto ;)
Dobro za hranu ima sta nemaju hahaha :laugh:...ne znam nisam pametan

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #19 on: 01 March, 2013, 01:03:24 »
Posle duze pauze i raznog hemijanja opet su se izmrestili, pre tacno 8 dana zenka je zalepila ikru i veceras sam cekao da se klinci ispile :)
I naravno kao sat tacni osmog dana posle gasenja svetla malci su krenuli da izlaze :) :)
Ovaj put sam naoruzan svom potrebnom hranom i samo sam ih cekao, maticne nisam vadio sve dok mali nisu isplivali jer sam se sve vreme lomio da li da vadim male ili velike, tako da je odluka bila da maticne izvadim a male da ostavim u toj vodi da im ne bih menjao hemizam na koji su navikli, da li sam dobro postupio videcemo u narednim danima :)

Slikao sam ih i snimao ali su toliko sitni da se jednostavno sem vode ne vidi nista pa je besmisleno to i kaciti, mozda sutra po danu uvatim neku fotku! ;)

Inace rotifera sam na svu srecu namnozio ozbiljnu kolicinu ali sa fitoplanktonom imam problem vec dve tri poslednje kulture mi riknjavaju a uopste ne mogu da izvalim razlog?!

Cim sam maticne izvukao iz akvarijuma sipao sam jedno 5-10l rotifera tako da mali sad bukvalno plivaju u hrani :) tako da cemo i to videti da li je dobar ili los potez u narednim danima ;)

Pratite ;)

« Last Edit: 01 March, 2013, 01:06:18 by igoRR »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 12:24:47

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 68
  • Online Ever: 450