Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest klovnova  (Read 7433 times)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
Mrest klovnova
« on: 12 January, 2013, 14:51:48 »
Konacno je pao! :grin:

U pitanju je Acin (aleksandar@) par percula, koji se njemu redovno mrestio ali nikako nismo uspeli da izvucemo male a razlozi su bili njegove obaveze i manjak vremena za rad oko njih i u tom trenutku nismo imali adekvatnu ishranu. Tako da smo ih pre jedno 20ak dana prebacili u ReefrooM da se ja malo vise posvetim oko larvi kada se izlegnu.
Iako su se kod njega mrestili svake nedelje kod mene ni da pomisle, tako da sam se malo igrao sa svetlom, malo sa temperaturom, menjao vodu ali oni opet nista! Bas sam bio tuzan zbog toga i juce Aca dosao do mene da napravimo nesto za akvarijum i usao u ReefrooM da ih vidi kako su i rekao im da se izmreste i da ga ne brukaju u gostima!  :D A oni ni manje ni vise nego danas vec bacili ikru! Pa on je jednostavno afrodizijak za ribe  :laugh:

Sto se tice ishrane larvi ovog puta je sve spremno! Imamo i phytoplankton a i zooplankton, ako sve bude islo kako treba ovo ce biti PRVI DOKUMENTOVANI MREST KLOVNOVA na ovm prostorima!  :grin:
Moram da zahvalim i drugom Aci (acabgd) koji je obezbedio prvu pocetnu kulturu planktona! Znaci tim je Aca na kvadrat i Igor

Prvi video sam snimio i vec objavio tako da sad mozete da pratite odvijanje dogadjaja i pisacu sve sta se desava i uspone a i padove da svako moze nesto da nauci iz ovog iskustva ;)

UZIVAJTE!

<a href="http://www.youtube.com/v/EKSb_qemV_g?hl=en_US&amp;amp" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/EKSb_qemV_g?hl=en_US&amp;amp</a>
« Last Edit: 12 January, 2013, 14:58:15 by Petar »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Mrest klovnova
« Reply #1 on: 12 January, 2013, 14:59:08 »
Drzim ti pesnice da ih izneses do kraja!
Samo napred!
Bas me je obradovala ova vest, a nikako da docekam ovo isto i kod mene! :)

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #2 on: 12 January, 2013, 15:42:48 »
E masaala  :)..vidim bas je bacio ikru tako da se unapred radujem desavanjima..drzim ti palceve ;)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #3 on: 12 January, 2013, 16:14:07 »
neka je sa srecom :) mislim da si ti i zasluzio da se ovo desi bas kod tebe , drzim fige :)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 12 January, 2013, 21:45:19 »
Moram da zahvalim i drugom Aci (acabgd) koji je obezbedio prvu pocetnu kulturu planktona! Znaci tim je Aca na kvadrat i Igor
Au brate konacno!! Bas radosna vest, svaka cast!! Meni nemoj da zahvaljujes ipak ste ti i Aca tu glavni, njegove ribe i tvoja ekspertiza, ja sam tu pomocno osoblje :)

Kakvi su sad dalje koraci, sta sledi? Da li vadis ikru u drugi akvarijum ili vadis klovnove ili ostavljas sve zajedno? Koliko dana treba larvama da se izlegu ili kako se to vec zove?

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #5 on: 12 January, 2013, 22:10:28 »
To cu jos videti! Lakse mi je da izvadim maticne a da ostavim larvu u tom akvarijumu! To je naj sigurnije za larvu ali posle opet moram da cekam da se maticni prilagode na nove uslove pa da opet bace ikru

Tako da mi je sigurnije da ostavim maticu u ovom akvarijumu da se redovno mreste a da larve vadim jer ne verujem da cu ispeti iz prve da izvucem malce tako da kad matica resovno radi imam prostora za greske!

Oko 8 dana klinci krecu da plivaju ali i to zavisi od uslova ali otprilike je tad..

Sve snimam i izvestavam pa sta bude! ;)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 12 January, 2013, 22:34:30 »
A imas drugi akvarijum spreman za malce ako njih prebacujes? Snimaj svakog dana brate,  ja sam fascinirano gledao dnevne izvestaje na stranim sajtovima kad su mrestili klovnove, totalno ludilo.

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #7 on: 13 January, 2013, 01:02:43 »
Jao sto je dobro u pm...zarazicete nas !

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #8 on: 13 January, 2013, 08:28:47 »
To cu jos videti! Lakse mi je da izvadim maticne a da ostavim larvu u tom akvarijumu! To je naj sigurnije za larvu ali posle opet moram da cekam da se maticni prilagode na nove uslove pa da opet bace ikru

Tako da mi je sigurnije da ostavim maticu u ovom akvarijumu da se redovno mreste a da larve vadim jer ne verujem da cu ispeti iz prve da izvucem malce tako da kad matica resovno radi imam prostora za greske!

Oko 8 dana klinci krecu da plivaju ali i to zavisi od uslova ali otprilike je tad..

Obavezno vadi larve a matore ostavi da ne bi opet podbacili u mrestu...ma videces u tolikom akvarijumu imas da ih izvadis bez problema.
« Last Edit: 13 January, 2013, 08:30:41 by Aleksandar@@ »

Offline zex

• Član
« Reply #9 on: 13 January, 2013, 15:15:34 »
extra ,srecno ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 12:14:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327