Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: 10 godina sajta ciklidi.org  (Read 6709 times)

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
Re: 10 godina sajta ciklidi.org
« Reply #20 on: 12 January, 2013, 09:58:44 »
mogu reci da tekst koji bojko napise cita se u jednom dahu :) zahvaljujuci njegovim tekstovima i kvalitetu foruma uplivao sam u malawi vode. CIKLIDI.ORG srecna ti destogodisnjica :)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #21 on: 12 January, 2013, 11:36:17 »
Nek nam je svima srecna desetogodisnjica i da ovo bude samo jedan do mnogih jubileja.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #22 on: 12 January, 2013, 15:54:03 »
Srecna desetogodisnjica  :)
Ovde sam vec nekih 7 godina,cudim se kad su pre prosle,a kao da sam juce krenuo da cuvam ciklide  :)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #23 on: 12 January, 2013, 17:08:18 »
Ej hvala vam svima, mada, nisam ja to tako zaslužio...takve reči :)

Ajde da još ponešto napišem, da bi i novi članovi možda tim putem dobili sliku o veličini toga sajta.

Kao prvo, da ponovim, ja sam bio u pravom momentu na pravom mestu, ali ne ovdje.ja sam počeo pisati o ciklidima prvo na akvaristiki.org. taj je sajt nestao i šteta, bilo je nekih puno zanimljivih tema..no šta se može. u početku marta 2003 piroman je napisao neki člančič, gdje je pozvao na novi sajt ciklidi.org. I tako ja se ulogirao 9.3.2003 i prema tome, dok se piroman ili zdule ne javi..ispadnem ko najstariji član tog sajta. i ja napišem moj prvi post i odgovori mi piroman...on zemunac a ja služio armiju u Konjičkoj, to jest zemunu i tako...medjutim nije to tako bilo, ipak sajt je bio nekih 6 meseci više mrtav nego živ.Ja sam u to vreme pisao na akvaristiki.org i ljudi su se počeli zanimati za ciklide, ipak dosta njih je za ciklide u to vreme baš prvi put i čulo /mislim na afričke ciklide/ jer Diskusi i skalari, takodjer ciklidi, to je bilo poznato. I šta dalje, dosta njih se okušalo sa tim ciklidima i oni su svoju sreču našli baš u ciklidima i puno akvarista tek sa ciklidima doživjelo je draž akvaristike. No kako god septembra 2003 godine taj je sajt opet živnuo, mada više Tupljenje ko ostalo. Ali akvaristi ciklidaši su se počeli okupljati na tom sajtu i počelo se pitati i pitati i tako se priča počela vrtiti.U početku 2004 godine ulogirao se JZH. Nemojte shvatiti kao reklamu ali te priče o ciklidima bez JZH ne bi bilo..ipak on je imao i još ima radnju sa ciklidima.I šta češ bolju kombinaciju..sajt o ciklidima i ciklide, koje ti nudi JZH. I tako se stvorila ta ciklidaška akvaristika. naracno je da su apetiti i sve ostalo poraslo, pa su se našli novi i novi ciklidaši, koji su iznejli svoje ideje, razmatrali svoja iskustva sa tudjima i to je sve bilo kao uvod u "zlatne " godine ciklidstike i kao što vidite još dandanas traju...ciklidi su isti, samo se ciklidaši  menjaju.
naravno, da je ta se ciklidstika stvorila iz teorije u praksu, zaslužan jeste i piroman.On je svaki mesec bio organizator okupljanja ciklidaša, gdje su se ti sreli, družili i razmjenili idej i iskustva.I to je bilo zlata vredno, ipak u to vreme  nad ciklidima još je uvek bilo tzv.ciklidno prokletstvo, pa se to i uz pomoč sajta te okupljanja počelo taliti.No nenaposletku najlakše se izjada ciklidaš ciklidašu. Ta okupljanja su dala nekako i pečat ka činjenici odnosno sloganu što druži ciklidaše : Svi za jednog, jedan za sve...i to je ciklidaše još više ujedinilo a i to je bilo garant za uspešno širjenje ciklidistike.
Naravno  bez Aqua magazina ne bi bilo priče. Aqua magazin bio je magazin namenjen akvaristiki, izlazio je mesečno....dok je izlazio bio je redovan. No šta želim tu reči...od 2 broja pa nadalje u svakome je broju par stranica bilo namenjenih ciklidima, koje smo pisali domači ciklidaši. I to ima veliki uticaj, jer su akvaristi, kad su čitali te artikle, i koji su možda još bili na ivici "ciklidi ili ne " na osnovi tih članaka se odlučili za ciklide.Zašto ? iz prostog razloga;može jih imati moj komšija mogu i ja..ipak nastavak toga možete pročitati u artiklima " Mogu i ja gajiti malavi ciklide".
I tako kad se ugleda kratka istorija, taj je sajt, imao neku veliku funkciju, koje možda mi još nismo svesni..ipak pomoču toga sjata i ciklidistika U SRB, I u HR digla se na neki visok i zavidan nivo. A to se vidi, kad se ulogirate na neki strani sajt o ciklidima, pa se uverite,, kad pročitate  neke postove "Jao majka, pa ovi ko da su 100 godina iza nas"  i ko tako misli u večini slučajeva jeste u pravu.

Šta još reči, a da ne dosadujem: eto budite ciklidaši, ostanite ciklidaši, družite se, izmenjujte iskustva, pitajte, da biste nakeda davno vi davali savjete..ipak ko ostaje ciklidaš, taj ostade zauvek.

Snaga ciklida :)
« Last Edit: 12 January, 2013, 17:34:02 by Bojko »

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #24 on: 12 January, 2013, 17:36:24 »
Bojko hvala ti na ovom tekstu! Nekako je uvek lepo citati istoriju, koja u ovom slucaju jos uvek traje!

Snaga ciklida :)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #25 on: 12 January, 2013, 17:39:53 »
Moram samo da dodam...istorija je istorija..nego sada, sutra i prekosutra su zlatne godine ciklidistike i u tim istim je treba uživati..a istorija...proči če i ona ;) ali zlatne godine če ostati i to je najbitnije...

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
« Reply #26 on: 12 January, 2013, 20:37:20 »
Cestitam na 10-to godisnjici,sve najbolje i da jos dugo trajete :)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #27 on: 12 January, 2013, 22:52:17 »
Moje pohvale za Prvu deceniju rada :)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #28 on: 13 January, 2013, 11:38:17 »
Ajde Sveta samo ti pozdravi šogora :)
A eto još jedne anegdote vezane za taj sajt. Naime u aprilu 2004 godine čekalo se 100 i kao takvog jubilejnog člana tog sajta. Baš zato uprava se odlučila, da taj 100 član dobije prigodan poklon , naravno u ciklidima. I tako se 17.4.2004 registrovao Neven i on je bio taj jubilarni član. Ali za preuzimanje poklona bila je jedna prepreka...Neven je bio iz Sarajeva. I tako priča gore, priča dole i dečko se nekako odrekao nagradi  u korist sledečeg, to jest 101 člana.Taj se registrovao 18.4.2004 i taj je i preuzeo poklon.No sad još da otkrijem ko je to bio...to je bio Igor ranković, više poznat kao Ciklid Gile i tako mali, tad je bio, Ciklid Gile, postaje veliki ciklidaš...

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #29 on: 13 January, 2013, 16:40:22 »
Bojko pises postove,da ne moze proci da neki ne procitam!!!
Toliko informacija uz toliko znanja,SVAKA CAST!!!:)
Bas sam danas bio sa sogorom,i puno vas sve pozdravlja!!!:)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 23:45:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]