Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: 10 godina sajta ciklidi.org  (Read 6960 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
10 godina sajta ciklidi.org
« on: 11 January, 2013, 11:26:31 »
Zdravo

na paraciklidi vidio sam , da če taj sajt ,jošmalo, pa napuniti 10 godina opstanka.Pa ja se ulogirao u martu pre deset godina i dao neki doprinos tom sajtu.Pa šta mislim eto copy paste mog posta na paraciklidi /izvinite ali postao sam malo lenj/

" Zdravo drugovi ciklidaši,oni koji me znaju i oni koji me ne znaju...
Ulogirao sam se samo jednim i jedninim razlogom, da i ja dadnem neki zaključak povodom 10 godišnjice sajta ciklidi.org.

kako bilo u današnjici decenija godina malo ilti ništa /dva mandata vlade/ ipak u tom periodu sajt ciklidi.org jeste bio primarni i največji sajt o ciklidima na prostoru ex YU...ko ga je tako shvatio, shvatio ga je i postao njegov verni pratitelj. Ja samo mogu reči, da je i za mene bio taj sajt pravo otkriče...otkriče u tom smislu, da je postojio u to vreme jedan JZH / dobar drug/, koji je imao i ima još dandanas u ponudi takve ciklide, da sam u to vreme ja , iako sam iz Dežele, te ciklide mogao samo sanjati...mislim, da je to bio prvi pozitivac tog sajta.Sad kako bih mogao preči preko Zduleta i Piromana, prvi osnivač, a drugi motor te gonilna snaga sajta, te sa svojim člancima, te sa zezancijom ali nenaposletku i svojom ogromnom voljom i kreativnošču,motor da taj sajt živi i živi.
Eto ja se ulogirao u martu 2003 i nakon nekih pozdrava....taj je sajt maltene muknuo za pola godina, kad se , kao Feniks digao iz pepela te krenuo u ciklidne visine.
Šta još reči...svaka je doba dala svoje "ciklidne junake" ali nakon njih došli su novi i novi ciklidaši sa novim i novim idejama, rešenjima i tako, kako god bilo...sajt ciklidi.org uviek je bio ispred vremena.
Ciklidi org bili su bili i partner Aqua magazinu...maltene svaki broj donosio je lektiru o ciklidima i tako su se ciklidi i poput štampanih slova uselili u naša i vaša srca.

pa da ne nostalgišem više : srečan ti rodjendan sajt ciklid.org...i svima  koji su imali smelosti i jasnovidnosti da su ga pokrenuli....

da bog da živi bili nam ciklidi.org još dugo..."

No želje su čiste ko gorski potočič i šta reči

Uživajte u ciklidima i da vas prati snaga ciklida

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: 10 godina sajta ciklidi.org
« Reply #1 on: 11 January, 2013, 11:57:50 »
Drago mi je Bojko da si baš ti otvorio ovu temu o deceniji postojanja ciklidi.org  :)

Uprava sajta već ima neke ideje o obeležavanju ovog jubileja koji bi trebalo da se proslavi tokom Februara.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #2 on: 11 January, 2013, 12:07:26 »
A kada je tacno godisnjica? Mislim na datum.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 11 January, 2013, 12:09:51 »
Mislim da bi bio red da uprava organizuje neko okupljanje posle toliko godina pauze...
Svaka čast,lep jubilej.Jedina losa stvar je sto smo 10 godina stariji :D :D :D

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #4 on: 11 January, 2013, 12:10:26 »
31-Jan-2003

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #5 on: 11 January, 2013, 12:10:38 »
2.2.2003 tad se prva ulogirala Zdule i Piroman i to je po meni ćinjenica rodjendana tog sajta...ja kasnio mesac dana :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #6 on: 11 January, 2013, 12:12:38 »
Sta reci sem da su Bojkovi tekstovi meni samom bili uzor kada sam poceo da pisem na ovom forumu.
Voleo bih da cesce svrati i napise po koji red, jer je uvek pravo osvezenje procitati nesto jako kvalitetno o ciklidima.
Ciklidi.org srecnih ti 10 godina!

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 11 January, 2013, 12:31:10 »
Petar hvala ti na lepim rečima :), uvek je to lepo čitati.Mada kako sam napisao, svaka doba ima svoje ciklidne junake i tako valja.Što se pre deset godina pokrenulo to je bio nekako logički.Ja sam imao samo tu sreču, da sam bio, kako se to rado kaže, u pravom momentu na pravom mestu, sve ostalo je priča...priča o ciklidistiki. Naravno ja sam bio sam dio tih godina i širjenja ciklidistike i moram iskreno reči, da je više ljudi bilo korisnijih od mene, mada se njihov uticaj  tekom godina izgubio ali svatko je dao "kamen po kamen ka ciklidnoj priči".

I sad da pišem...mamljivo, mada danas znade se o ciklidima toliko puno, da bih možda moji postovi i ideje delovale nekako za vremenom...i da na mladim ciklidašima svet se okreče.
Ja još uvek imam ciklide ipak to je ljubav do kraja ali nemam neke raritete, dapače vratio sam se klasiki tako kod malavi ciklida ko kod tanganjikanca i to mi je dovoljno.
 Možda se nekad i vidimo, pokoju popričamo i tako....iako nas ,zasad, granice još dele, ciklidi nas spajaju ;)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 11 January, 2013, 13:28:11 »
gotovo sve sto znam o akvaristici sam naucio na ovom sajtu.
HVALA VAM STO POSTOJITE!
 ;)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #9 on: 11 January, 2013, 13:50:50 »
I ja bih zeleo da se pridruzim cestitkama!
Za mene ciklidi imaju poseban znacaj i bude u meni predivne uspomene od 2002 godine kada je akvaristika uopste i usla u moj zivot i od tad izgleda da zivim samo za to! Prva riba u mom akvarijumu je bio americki ciklid "cichlasoma saica" kog sam uzeo kod Jovana Curcica koji mi je pokazao svet ciklida i uputio me kasnije na nas najbolji sajt ciklidi.org i tad je krenulo moje ozbiljno interesovanje za ciklidima! Prvih godina sam stidljivo iscitavao sve moguce i nemoguce teme a iz Bojkovih tema je stvarno moglo najvise da se nauci! S'godinama je sajt rastao i dosao do stvarno najozbiljnijeg sajta na nasim prostorima gde stvarno moze najvise stvari da se procita i da se nauci! U jednom trenutku sam se uplasio kad je Piroman jednog dana objavio da svako skida ono sto mu treba jer ce sajt ugasiti za uvek jer su troskovi sajta bili preveliki! U ovom trenutku moram da zahvalim u ime svih nas Djordju i Dusanu sto su preuzeli sajt i sto smo mi jos uvek u prilici da "boravimo" na njemu (neki od nas bukvalno i borave :)) I sto su mi dozvolili da bas na ovom najboljem sajtu zapocnem teme o morskoj akvaristici koja je neverovatno zazivela za kratko vreme i da bas ovaj sajt ciklidi.org bude najbolji cak i u toj oblasti akvaristike, iako po naslovu nema veze sa tim! Sto samo dokazuje snagu ovog sajta i velicinu njegovih clanova! Sve u svemu ziveo nama ciklidi.org jos 100godina i da svakom godinom bude bolji i bolji i da nas ciklidasa a i ciklida bude sve vise i vise!

Srecna mu 10-o godisnjica postojanja!!!
« Last Edit: 11 January, 2013, 13:58:56 by igoRR »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 10:26:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328