Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Koje kanistere vi koristite i sta bi mi preporucili?  (Read 13933 times)

Offline smcm5

• Napredni član
Re: Koje kanistere vi koristite i sta bi mi preporucili?
« Reply #100 on: 09 February, 2013, 20:31:17 »
od glave visak ne boli :laugh: :laugh: :laugh:.ja da mogu doci do tog svetinog siporaxa po 3e,glat bi uzeo 10-15 litara

to znaci sveto ako si u mogucnosti da se organizujes i uzmes i ako mozes na ljeto bar do srijbije da ga dobacis(posto sam negdje procitao da ces na ljeto dolaziti u ns)mene slobodno mozes racunati na tu kolicinu,pare ti mogu uplatiti kad god hoces

znaci ako si u mogucnosti ako nisi nije problem
Gizmo

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #101 on: 09 February, 2013, 21:07:40 »
Pa imaš ga u kanti već.Količina zavisi od broja riba u aq.Šta će ti pobogu brate 10kg?Osim toga bilo koju keramiku da kupiš radi isti posao...Ako si dobio sve sa slike to je to...
http://www.aquashop.rs/Product-Sera-Siporax-1000-ml_8138.aspx
cena kod nas...Ja bih pre dodao još bio sunđera ako ima mesta..

evo vlado vidi razliku izmedju sera siporaxa i ostalih keramika,a vjerovatno nas vecina koristi ovu pod br 1 a to je najlosija koju mozemo naci

sveto kupi sleper siporaxa
Gizmo

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #102 on: 09 February, 2013, 21:27:46 »
Uzeo sam 5l,mada sam trebao uzeti jos...  :sad:
od glave visak ne boli :laugh: :laugh: :laugh:.ja da mogu doci do tog svetinog siporaxa po 3e,glat bi uzeo 10-15 litara

to znaci sveto ako si u mogucnosti da se organizujes i uzmes i ako mozes na ljeto bar do srijbije da ga dobacis(posto sam negdje procitao da ces na ljeto dolaziti u ns)mene slobodno mozes racunati na tu kolicinu,pare ti mogu uplatiti kad god hoces

znaci ako si u mogucnosti ako nisi nije problem
Mislim da cu na leto dolaziti avionom,u tom slucaju dostava otpada...
Bio sam po akvarijum,stvarno je lep i ima tako lepu originalnu 3d pozadinu da boli glava,najveci fazon je taj sto sam uz aq. za 110€ dobio i JBL e900 kaniste sa filter materijalom!  :cool:
Znaci danas sam napravio tako dobar pazar,BRUKA...!!!  :grin:

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #103 on: 09 February, 2013, 21:31:50 »
Onog zelenog sundjera Vlado :)
 Siporax je takodje keramika u obliku prstena medjutim njegova odlika je velika poroznost, tj ima puno onih rupica koje mu povecavaju povrsinu i omogucavaju vise mesta za naseljavanje bakterija. Postoji snimak neog testa koji sam video odavno gde testiraju razlicitu keramiku kako upija... Kao u onim reklamama za uloske stave prsten u baricu plave tecnosti i gledaju kako i koliko vode upija. Tako moze bilo ko da testira svoj filter materijal. Osusis keramiku, prospes malo malahit zelenog u vodu i to stavis na neku ravnu povrsinu i onda samo u baricu stavis prsten. Boja je indikator kako i koliko upija.
Da Dzo,poroznost je koliko sam ja procitao 36x veca od keramike,a evo i testa... http://www.youtube.com/watch?v=vssP_7T9wnU
Napravio sam sad kuci isti test i mogu vam reci da iako koriscen siporax koji sam kupio upija neverovatno!!!
Uporedjivao sam ga sa nekom malo skupljom keramikom koju sam ranije kupio i sa JBL keramikom,ova sto sam je vec imao jos i moze da parira siporax-u,a ova JBL je katastrofa,brutalno je glatka,a upijanja skoro da nema,citao sam da je i Jbl Micromec(siporax) isto jako gladak i lose upija...
« Last Edit: 09 February, 2013, 21:40:24 by sveta021 »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 02:18:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 94
  • Online Ever: 450