Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Koje kanistere vi koristite i sta bi mi preporucili?  (Read 13464 times)

Offline kdraskosm

• Značajni član
Re: Koje kanistere vi koristite i sta bi mi preporucili?
« Reply #10 on: 03 January, 2013, 23:00:59 »
Sera fil bioactive 400 + uv na akvarijum istih dimenzija kao tvoj... Voda je kristalno cista...

Zamerka: mnogo komplikovano ciscenje kanala u glavi filtera (nisu kruznog oblika i nikakva cetkica tu ne moze da udje), a bez alata (srafciger i kombinirke) nije moguce doci do same pumpe, odnosno impelera... Srecom ne mora to cesto da se radi...

Imao sam problem sa curenjem vode na delu gde se spaja usisno crevo sa samim filterom, ali to bi resila zamena gumice...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #11 on: 03 January, 2013, 23:02:47 »
Salim se,a zasto dva tako jaka u 450l?

Ja imam jedan na 400l i malo mi je, pravo da ti kazem jer imam oko 70-80 maticnih Mbuna. Apsolutno podrzavam Woofera sto je uzeo dva komada.
Ovog mog Eheima bi realno morao da cistim na svake dve nedelje u trenutnoj situaciji.

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #12 on: 03 January, 2013, 23:38:05 »
tetra ex1200 na akvarijum od 450lit vode. Da napomenem da jos nisam ubacio ribe ali gledajuci protok i vise nego dovoljno

E za njega sam se nekako najvise i zagrejao,ovde je nov 120€,i sve se dobije uz njega,cak i filtermedia,kolika je cena u Srbiji ako nije tajna? :rolleyes:
Mislis da 1200l/h ne bi bilo puno za moj akvarijum od 260l,da mi ne napravi cunami...? :laugh:

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #13 on: 03 January, 2013, 23:57:20 »
Jel cu neko za marku "Jebao"...?  :laugh:

http://www.jebao.com/en/introduce.html

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #14 on: 04 January, 2013, 00:07:58 »
Ili recimo ovaj,isto je kinez ali ga jako hvale,necujan,kvalitetna izrada itd.,i za Jebao i za ovaj ima dosta klipova na youtubu,i jako su povoljni 50-ak € su oba ta jaca od 1200/1400,jedino sto je Jebao dosta manji potrosac,ovaj All pond solutins od 1400lH kida 35w i plus 9w za UW!

Bojim se da ne kupim neki od ta dva pa da uvidim da su djubre,odvojio bi ja odmah vise kesa za nesto bolje ali ce me zena u top strpati,imam i bliznakinje od 6god.,a ja sve u akvarijum i ribe.... :angel:
« Last Edit: 16 September, 2013, 21:35:10 by miticdjd »

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #15 on: 04 January, 2013, 07:03:54 »
Kada budes stavio te dve kante jedne do druge cuces o cemu sam pricao, u sustini oni ciste isto samo je zvuk kod atmana problem i to sto atman trosi ne uporedivo vise struje od eheima

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #16 on: 04 January, 2013, 07:38:30 »
Ako ti je Eheim skup, kupi JBL bices prezadovoljan.

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 04 January, 2013, 09:48:40 »
Atman 4 mi je filtrirao oko 300l
Tetra tec ex 700 oko 200l
Prezadovoljan u oba slučaja,ali je moj favorit svakako Atman upoređujući cenu i kvalitet.

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #18 on: 04 January, 2013, 12:23:06 »
Kada budes stavio te dve kante jedne do druge cuces o cemu sam pricao, u sustini oni ciste isto samo je zvuk kod atmana problem i to sto atman trosi ne uporedivo vise struje od eheima
Au da u pravu si za portosnju i oni kidaju 30-35w,isto kao i onaj "SunSun" sto sam spomenuo!
Pogledajte taj "Jebao",sto sam spomenuo,kazu da je to kineski odgovor za Eheim,da je dosta tih,kvalitetno odradjen i nije veliki potrosac,bas kao i Eheim,a cena mu je 50€....
Sigurno nije kao Eheim ali 'bem li ga... :rolleyes:
Ako ti je Eheim skup, kupi JBL bices prezadovoljan.
Vise sam hteo da uzmem neki sa fiokama,a JBL ima samo jednu dole,sve ostalo su sundjeri,ne kazem da je los ili da ne radi posao,totalno sam neodlucan,ja bi da se j...,a da mi ne udje... :laugh: :laugh: :laugh:
Atman 4 mi je filtrirao oko 300l
Tetra tec ex 700 oko 200l
Prezadovoljan u oba slučaja,ali je moj favorit svakako Atman upoređujući cenu i kvalitet.
Ovaj Jebao me bas podseca na Atmana,samo sto je manji potrosac,sta mislite onjemu,ako vas ne mrzi da prosnjufate.... :rolleyes:

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #19 on: 04 January, 2013, 12:29:24 »
Sera fil bioactive 400 + uv na akvarijum istih dimenzija kao tvoj... Voda je kristalno cista...

Zamerka: mnogo komplikovano ciscenje kanala u glavi filtera (nisu kruznog oblika i nikakva cetkica tu ne moze da udje), a bez alata (srafciger i kombinirke) nije moguce doci do same pumpe, odnosno impelera... Srecom ne mora to cesto da se radi...

Imao sam problem sa curenjem vode na delu gde se spaja usisno crevo sa samim filterom, ali to bi resila zamena gumice...
I taj mi je u opciji,bas jedan lik ga preko oglasa prodaje za 75€ i kaze cena je fiksna,mada novi je 150€!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 July, 2018, 01:08:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348