Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Plazma akvarijum i malawi ciklidi  (Read 5449 times)

Offline AndrejMarina

• Početnik
  • *
Plazma akvarijum i malawi ciklidi
« on: 02 January, 2013, 17:45:41 »
Pozdrav svim članovima! Nova sam na ovom sajtu, na kom sam zaista našla mnogo korisnih saveta, pa se nadam da ćete i za mene imati neki.
Dobila sam na poklon plazma akvarijum 1metar dužina, 50cm visina i 10cm širina. Ima Sera fil 60 filter, pumpu za vazduh i grejač. Dno je od krupnijeg crno belog peska, i ima malo većeg kamenja kojim su formirane male pećinice. Originalno u njemu je bilo bilje i panj vinove loze, ali to sam izvadila, nije mi se dopalo, a i čitala sam na forumu da i nije pametno držati sa malawi mbuna ciklidima. U akvarijumu su takođe stigli i Malawi mbuna ciklidi, ima tu Cynotilapia afra Red Top, afra yalo, Labidochromis mbamba, Metriaclima sp. msobo Ngwazi, Pseudotropheus saulosi, Cynotilapia mbamba luwino reef, Pseudotropeus demosni, sve ukupno 22 ciklida. Takođe ima i puževa amazonaca oko 10 komada. Rečeno mi je da je akvarijum sastavljen pre 6 dana, napunjen ribicama i donet meni. E koliko sam shvatila, akvarijum nije formiran, nije prošao ni dan od kad je stavljena voda nego je odmah sve ubačeno i doneto. To me brine, jer gde god sam čitala, govori se da je akvarijum potrebno formirati  pre nego što se ubace ribe. ribetine se za sada ponašaju sasvim normalno, plivaju, kriju se, aktivne su i ne primećujem ništa čudno. Šta mi je činiti sada, da li da sve ostavim kako jeste ili da ipak nešto preduzmem? I šta je to nešto što bih mogla da uradim? Svaka pomoć je dobrodošola.  :)

Offline Dzo

• Napredni član
Re: Plazma akvarijum i malawi ciklidi
« Reply #1 on: 02 January, 2013, 18:13:01 »
Ako je tacno da je poslednja navedena dimenzija samo 10cm onda ima 50 litara a to je mali akvarijum.

Sa tim dimenzijama nije akvarijum za ciklide... Pogotovo ne za malawi mbune. Mozda bi u njemu mogle da se cuvaju neke izuzetno male vrste tetri, mikro razbora ili zivorotki...
22 mbune nece dugo tu da pozive ako akvarijum nije cikliran, a i da jeste 22 ribe u 50 litara je u normalnim uslovima skoro nemoguca misija...
Ako zelis da spasis te ribe vrati ih tamo odakle su donete sto pre. Pazi da temperatura vode ne padne prilikom transporta.
Zatim preporucujem da iskoristis prednje i zadnje staklo i napravis akarijum dimenzija 100*50*50 koji ima finih 250 litara i u koji mozes da naselis i veci broj mbuna.
So long and thanks for all the fish...

Offline teske

• Veoma napredan član
  • Goran Tešinović
« Reply #2 on: 02 January, 2013, 18:21:56 »
Ja samo ne mogu da verujem koji akvarista ti je to sve doneo ili preporucio...taj akvarijum nije za ciklide,a pogotovo za 22 ciklida...slazem se sa prethodnikom i preporucujem da u sto kracem roku,koilko vec sutra vratis te ciklide,pa tek onda polako formiranje i izbor nekih drugih riba...
CIKLIDAŠI RUMA!!!

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #3 on: 03 January, 2013, 11:20:37 »
Vidjao sam ja negde na net-u ponude tih "plazma akavarijuma" kod nas, ali mi ni u ludilu nije palo na pamet da neko stavlja Mbune unutra.
Steta sto neko uvaljuje to i muci ribe da bi uzeo pare. Siguran sa mda ovo nije prvi slucaj i da se negde kod nekoga Mbune uveliko muce u ovim uslovima.
Svakako ima drugih sjajnih riba koje mogu ici u te dimenzije, i taj akvarijum sa njima moze izgledati fenomenalno.
Dzo je naveo odlican primer vrsta koje bi mogle da idu u te dimenzije akvarijuma.

Offline AndrejMarina

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 09 January, 2013, 17:29:36 »
Hvala svima! Zamenila sam plazma akvarijum za "noramalan", a moji malavci ostaju njih ne dam.
Pozdrav.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 09 January, 2013, 18:24:24 »
Bravo!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 09 January, 2013, 19:27:38 »
Pade mi na pamet,da li bi naši ciklidi jeli plazma keks?! :D

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #7 on: 09 January, 2013, 21:14:31 »
Ako može bez ''off topic''-a!

Offline celawi

• Početnik
  • *
    • Restorani
« Reply #8 on: 10 January, 2013, 10:52:56 »
Hvala svima! Zamenila sam plazma akvarijum za "noramalan", a moji malavci ostaju njih ne dam.
Pozdrav.
Vredi se žrtvovati za Ciklide :)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #9 on: 10 January, 2013, 11:59:19 »
Pozdrav.

Svaka cast! Dobro dosla u ozbiljne akvaristicke vode. :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 July, 2018, 12:24:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348