Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Podloga  (Read 1823 times)

Offline ivanpanon

• Član
Podloga
« on: 20 December, 2012, 15:37:16 »
E sad ovako...posto nisam siguran bas, ajd reko da pitam!
Potrpao sam treset u najlon carape...napravio da kazemo ko pljeskavice...mada malo deblje...nekih 3cm
i imam isto tako malo serine mesavine za biljke! E sada pitanje je...da li mi treba jos nesto ispod peska sem toga...da bih mogao da zasadim biljke...
ili mogu da sadim biljke u pesak naravno ispod kog je treset i sera???

Da li mi treba jos neka podloga izmedju treseta i peska...?

Offline Dzo

• Napredni član
Re: Podloga
« Reply #1 on: 20 December, 2012, 16:00:30 »
Ovo je ciklidaski forum, najbolji odgovor za bilje ces da dobijes na biljnim forumima... Potrebna ti je mrezica izmedju treseta/mesavine i peska da ti se isti ne bi razleteo po akvarijumu pogotovu sto ciklidi vole da kopaju. Takodje malo prokuvaj/potopi u vrelu vodu treset da ne bi plutao.
A kao visegodisnji ubica biljaka mogu da te savetujem da se ne cimas previse oko njih i da ih drzis samo kao dodatnu hranu i dodatni filter za ciklide.
So long and thanks for all the fish...

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #2 on: 20 December, 2012, 16:25:08 »
Znam da ce ameri da razbicaju po koju biljku...ali voljan sam da probam...! Ipak treba akvarijum da mi sluzi za relaksaciju...a go kamen tesko da moze da me opusti...!  :cool:

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #3 on: 20 December, 2012, 19:37:13 »
Istina je da je ovo ciklidaški forum, a ko želi da pita ili piše o biljkama ima tu mogućnost u podforumu ''Biljke'': http://www.ciklidi.org/forum/index.php/board,23.0.html

S'toga Ivane, tamo si trebao da otvoriš ovu temu.

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #4 on: 21 December, 2012, 15:33:25 »
Zbog treseta koji si stavio u carape ne treba,ali treba da pazis da mesavina koju pominjes ne ispliva na povrsinu.Tu se moze iznad mesavine da postavi sitna mrezica,a preko svega pesak.E sad i kod peska treba paziti na granulaciju,jer ako je jako sitan hoce da smeta razvoju biljaka.
Koje si bilje planirao da stavis u akvarijum?Nisu sve isto zahtevne.Ja gro mojih biljaka gajim u inertnoj podlozi,a prihranjujem ih preko vodene kolone.
Najbolje savete ipak mozes dobiti na akva-artu i moj biljni akvarijum.
Pozdrav

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #5 on: 21 December, 2012, 15:59:11 »
pa i sera i treset je u carapama...tako da tesko da ce da ispliva...a pesak je kvarcni sitan veoma...!
samo me zanima da li u taj pesak mogu da zasadim biljku...? a da se ona prehranjuje iz tih mesavina sto sam stavio u najlon carape...

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #6 on: 21 December, 2012, 16:28:03 »
Ako ti je sve u carapama onda tu nemas problem.To postavi na dno u delu akvarijuma gde ces grupisati biljke i pokri ga peskom.Ipak imaj u vidu da sitan pesak moze da se jako stvrdne i da biljke imaju problem u porastu(koren takodje dise,a u sabijenoj podlozi vladaju anaerobni uslovi).
Ja ti napisah gde mozes da procitas sve sto te o biljkama interesuje i u skladu sa tim i svojim zeljama i htenjima mozes da napravis lep biljni akvarijum.
Neka ti je sa srecom u tom poduhvatu.
Pozdrav

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #7 on: 21 December, 2012, 16:32:27 »
ma isao sam na forum moj biljni ak. al nisam nasao bas sta me zanima...sve lepo pise...ali nigde to sto mene zanima!
pa ne znam da kupim koje kilo neke podloge malo krupnije granulacije...da nije bas ovako sitno...
P.S. Ja pravim ciklidni ak. a ne biljni...ali zelja mi je da imam i dosta bilja u tom akvarijumu pa sad...koliko uspe da prezivi ciklide prezivi...valjda ameri nisu tolike stetocine...hehe

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #8 on: 21 December, 2012, 16:43:53 »
Stetocinizam(hehe) zavisi od amera koje hoces.Nego ima jos jedna fora,a to je da u zadnjem delu akvarijuma stavis one carape i sljunak,to krupnijim kamenjem fizicki odvojis od prednjeg dela(naravno da tebi lepo izgleda pri tome),a ostalo bude pesak.Eto mozda bi ovo moglo da bude neko resenje..
Inace aj mi objasni kako to akvarijum sa puno biljaka nije biljni :undecided:.Ili da se nadjemo na ciklobiljnom aq? :grin:
Pozdrav

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #9 on: 21 December, 2012, 19:06:01 »
hehehe ciklobiljni mi se svidja, zacetnik sam nove vrste...akvarijuma! :laugh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 05:15:29

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328