Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pocetnicka brlja...  (Read 2565 times)

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
Pocetnicka brlja...
« on: 18 December, 2012, 23:53:19 »
Napravio sam klasicnu pocetnicku brlju i pokupovao razlicite vrste malawija,i sada ne znam kako da ih hranim,posto imam algojede,biljojede,svastojede,mesojede...itd.
Hoce li im nesto skoditi ako ih sve hranim istom hranom,zastupljenoj iskljucivo na biljnoj bazi i spirulini?

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Pocetnicka brlja...
« Reply #1 on: 18 December, 2012, 23:58:24 »
Znas kako, zavisi od toga koje konkretno Malawi biljojede imas. Ima vrsta Mbuna koje su jako podlozne "bloat"-u koji nastaje po nekoj teoriji od neadekvatne ishrane.
Napisi nam tacno koje vrste imas, pa cemo ti reci konkretno.
Inace hrana na biljnoj bazi moze komotno svima.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 19 December, 2012, 00:59:46 »
Neki malawi mix frozen...Ima li ko iskustva sa time?Možda to pomogne?

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #3 on: 19 December, 2012, 01:03:24 »
Evo sta imam od riba u istom akvarijumu:

aulonocara baenschi benga -2(4cm)
Aulonocara firefish -5 (3cm)
Melanochromis auratus -3 (8cm)-1m/2z
Metriaclima zebra redred -5 (3-6cm),cini mi se da je 1m/4z
Pseudotropheus acei white tail-5 (2-4cm)
Pseudotropheus neon spot -1 (4cm)
Pseudotropheus flavus -2 (7-8cm),1m/1z
pseudotropheus kingsizei -1(4cm)
Metriaclima greshakei -3 (4-5cm)
Pseudotropheus msobo "deep" Magunga-1m(12-13cm)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 19 December, 2012, 01:05:59 »
Evo pa se zanimaj,sve ćeš naći

http://www.cichlid-forum.com/profiles/index.php

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #5 on: 19 December, 2012, 07:43:59 »
...i ovde moram da očepim dežurnog Vladu!  :lipsrsealed:

Zar je teško čoveku napisati da su mu od svih vrsta samo prve dve svaštojedi a sve ostale algojedi (biljojedi), umesto da ga upućuješ na ''enciklopedijsko šturi'' sajt o ciklidima da tamo traži vrste?

Sveto, kombinacija Malawi vrsta koju imaš je dosta česta i drži se bez problema. Sve vrste osim Aulonocara su iz grupe ''Mbuna'' ciklida i hrane se na biljnoj bazi.
Aulonocare se u jezeru hrane mekušcima koje traže u peščanom dnu, dok u akvarijumu jedu sve vrste hrane pa tako i biljnu... ipak, zbog njih 2-3 puta nedeljno hrani sve ribe manjom količinom mesnate hrane npr. tetra Diskus, lisnata hrana za mesoždere, ili granule bogate životinjskim proteinom.

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
« Reply #6 on: 19 December, 2012, 08:42:36 »
izbaci odma prve dve vrste i zavrsio si posao(neplivaci su lepsi :D ). jer kad  tad ces i sam resiti da drzis ili ovo ili ono, sto zbog ishrane a sto zbog problema da ti se ofarbaju ovi ili oni. Ja mojima licno kombinujem tetra diskus i hikari a imam 90% tih vrsta koje si nabrojao

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #7 on: 19 December, 2012, 10:00:01 »
Evo pa se zanimaj,sve ćeš naći

http://www.cichlid-forum.com/profiles/index.php
Hvala Vlado za sajt,inace ga vec posecujem!

Zar je teško čoveku napisati da su mu od svih vrsta samo prve dve svaštojedi a sve ostale algojedi (biljojedi), umesto da ga upućuješ na ''enciklopedijsko šturi'' sajt o ciklidima da tamo traži vrste?

Sveto, kombinacija Malawi vrsta koju imaš je dosta česta i drži se bez problema. Sve vrste osim Aulonocara su iz grupe ''Mbuna'' ciklida i hrane se na biljnoj bazi.
Aulonocare se u jezeru hrane mekušcima koje traže u peščanom dnu, dok u akvarijumu jedu sve vrste hrane pa tako i biljnu... ipak, zbog njih 2-3 puta nedeljno hrani sve ribe manjom količinom mesnate hrane npr. tetra Diskus, lisnata hrana za mesoždere, ili granule bogate životinjskim proteinom.

Nedara torima,hvala ti puno!

P.S: Kada dodjem u N.S dolazim sa Bradatom Zenom i Baklajom,na onaj tvoj vrsni puding i naravno da vidim tvoje "ribetine"...:)))
Veliki pozdrav iz Dijaspore!!! :)

izbaci odma prve dve vrste i zavrsio si posao(neplivaci su lepsi :D ). jer kad  tad ces i sam resiti da drzis ili ovo ili ono, sto zbog ishrane a sto zbog problema da ti se ofarbaju ovi ili oni. Ja mojima licno kombinujem tetra diskus i hikari a imam 90% tih vrsta koje si nabrojao
Prvu jos nekako ali "fajerke" nikako,deca i zena bi me u top strpali,to su im favoriti...! :)                                                                     

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
« Reply #8 on: 19 December, 2012, 10:04:13 »
deco necemo da mucimo ribetine koje vam se svidjaju pa cemo ih u wc na autobus da idu u prirodno staniste :D ja bih tako resio problem :D
« Last Edit: 19 December, 2012, 10:06:37 by Ne znam »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 19 December, 2012, 11:16:14 »

Izvinjenje...bio sam previše umoran i uduvan od celodnevnog lakiranja.Zašto šund?Preporučili mi ga neki članovi do čijeg mišljenja sam držao....  :huh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 15:54:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]