Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Da nije previse svetlo?  (Read 2823 times)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: Da nije previse svetlo?
« Reply #10 on: 09 January, 2013, 11:28:02 »
Zašto bi to radio,svi željno iščekujemo da se zazeleni.Izgledaće prirodnije.Nisam siguran koliko je preporučljivo da uv lampa radi stalno.Mislim da neće.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #11 on: 09 January, 2013, 12:15:45 »
Zašto bi to radio,svi željno iščekujemo da se zazeleni.Izgledaće prirodnije.Nisam siguran koliko je preporučljivo da uv lampa radi stalno.Mislim da neće.
Slazem se sa Vladom. Sto zelenije, to bolje....ali ne na prednjem staklu. :D

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #12 on: 09 January, 2013, 13:39:43 »
Boze dragi,kada sam jos postavio ovu temu i zaboravio sam na nju,naravno zaboravio sam da kliknem notify.... :embarrassed:
Inace pre par dana sam prodao taj serin kanister,posto je bio mali do 130l,trebalo bi do kraja nedelje da mi stigne onaj eheim 2329,koji nema uv ali se zato nadam da ce bolje da odradjuje posao,zbog kog ga inace svi i uzimamo,zbog dobre filtracije.. :)
Pocele su polako da se hvataju algice na kamenje,nego je odjednom pocelo da mi se hvataju i na prednje staklo,i to bukvalno danas ocistim ujutru su vec na staklu,naravno ne bas na celom ali onako periodicno.
Zasto ih uopste nisam imao na staklu,vec par meseci od kada sam formirao akvarijum,a sad se tako nahvataju bukvalno preko noci?
Pomislio sam da nije mozda zato,sto je akvarijum iz 2001,pa da je staklo vec izraubovano raznim hemijama i grebuckanjem... :rolleyes:
« Last Edit: 09 January, 2013, 13:42:46 by sveta021 »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 09 January, 2013, 13:49:15 »
Ako neka se hvataju,to daje šmek...vala ako si ga prodao,ovaj što stiže radi kao zmaj a alge ćeš redukovati algarima ili plekosima...toga bar ima u izobilju i uvek su gladni...

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #14 on: 09 January, 2013, 13:58:49 »
U algarima ne oskudevam,sta vise imam ih za izvoz.... :laugh:
Nego,nadam se samo da ce eheim dobar biti,negde sam citao da taj wet-dry nema konstantno jak protok,nego ga u nekom momentu smanji protok dok valjda ne uvuce vodu u taj spoljasnji deo,e sada pitanje da li sam ja to dobro razumeo,mozda postoji i mogucnost da sam regulises protok.
Nadam se da Eheim,ne bi napravio nesto sto ne valja,kada su vec tako skupi i tako se dobro kotiraju,malo sam skeptican za tu wet-dry verziju,ne znam ni sam zasto.... :sad:
Mozda zato sto me zena konstantno lozi,ono varijanta,pljuno si toliko para,sad ako ne valja i tako to,nadam se da ce Eheim sam da se demantuje.... :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 13:51:49

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 116
  • Online Ever: 450