Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sastav mbuna za juwel vision 260l!  (Read 6136 times)

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
Re: Sastav mbuna za juwel vision 260l!
« Reply #10 on: 15 December, 2012, 02:48:58 »
Hvala ti na sugestijama,u pravu si nemam bas previse vremena tako da ni forum nisam bas previse citao,a sto se riba tice bukvalno sam uzeo ono sto mi je ponudjeno,i to je za ovde dosta povoljno.
Ovde u radnji te ribe ne idu ispod 8-20€ ali opet i ovo su male ribe koje u radnji ni ne mozes kupiti,da tom liku vratim ribe ne pije vodu,prvo sto sam vec presao 100km,znaci to bi bilo jos 100km,imajuci u vidu da vozim benzinca koji trosi 10l i benzin po ceni od 1.8€ nikako mi se ne isplati da opet idem tamo ali zato uvek preko neta mogu prodati ribe za minmum toliko para ako ne i vise,no videcu sta mi je ciniti.
Svaka skola se placa,pa ce ocigledno tako biti i kod mene... :sad:
Mada mi ni ti nisi pojasnio zasto je to skart od riba,bacio neki link sa slaganjem kamenja,rekao koju bi jos hranu pored ove trebao kupiti za bolji rast i lepse boje i sl.!
Hvala u svakom slucaju,zato sam i otvorio temu da cujem misljenja iskusnih ciklidasa!!!
Hvala jos jednom i potrudicu se da vise iscitavam forum!!! :)
Pozz...
« Last Edit: 15 December, 2012, 02:54:34 by sveta021 »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #11 on: 15 December, 2012, 12:07:08 »
izvini druze na mojem malo ostrijem predhodnom postu ali kao sto rekoh nerviraju me ljudi koji samo pohvale da bi nesto napisali....imas temu Galerija ciklidnih akvarijuma pa tu mozes pogledati koko su clanovi uredili svoje ak pa mozda dobijes neku ideju sto se tice redjanja kamenja , YouTube, u sustini niko ti nece sve sazvakati i baciti ovde u 1 postu...stvar je prosta trebas da poredjas kamenje tako da ima sto vise prolaza i pecinica da bi ribe mogle da zauzmu svoje teritorije a i da imaju kuda da beze kad izbije frka ;) mozes odpr levo i desno da poredjas po greben manji sa pecinicama i prolazima a na sredini da ide kamenjar kao sto si sada poredjao , ili sve po sredini poredjaj i gledaj da ima sto vise prolaza , kada ovako poredjas kamenje prljavstina se skuplja iza kamenja i ribama uskracujes prostor odpr, malo se opustis i das kreativnosti svojoj lufta posvetis se tome vise od 10 min i bice nesto od tog kamenjara ;) ...Tetra Diskus, Sera San , Tropical super Spirulina, Tropical Malawi i Smrznuta artemija , to je ono sto ja dajem svojim ribama , 1 vrsta hrane po danu.. sto se tice riba ne znam koje i kakve su tu cene to ces verovatno sam da otkrijes ;) , ja imam slican ak po Litrazi kao ti i unutra imam oko 50-ak riba tako da sto se tice toga nemoj da brines samo ubacuj jer im guzva odpr prija i smanjuje se agresija .... u sustini moras da se bacis i sam na citanje i ucenje malo o tome sto drzis , otvoriti temu i traziti savete je nezahvalno niti ces dobiti nesto previse saveta , na forumu pod Ciklidaristika imas sve ovo o cemu pricasmo i sta te zanima pa malo odvoji vremena ...PozZ :)
« Last Edit: 15 December, 2012, 12:10:07 by Ivke »

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #12 on: 15 December, 2012, 12:30:54 »
E,ovaj post me je vec ohrabrio,hvala ti puno na savetima i predlozima ako mi jos nesto ne bude jasno ja cu da pitam! :)
Imam jos jedno o.t pitanje,da ne otvaram novu temu!
Naime taj juwel sto sam pazario je stariji model iz 2001god. i tada su cini mi se za njega ubacivali pumpu od 600l/h,sada se u noviji model istog vision 260 ubacuje pumpa od 1000l/h!
Ovo pisem zato sto voda nikako da mi pude kristalno cista,mislim ona jeste kristalna u smislu da nema zamucenja ali konstantno neke cestice plivaju,pretpostavljam da je to zato sto su ciklidi veoma pokretni.
Nikako nisam zadovoljan filtracijom iako sam kupio i novi filter materijal i siporax,kao da nema snage da usisa sve te cestice(ili je to mozda tako normalno).
Video sam preko oglasa neka riba prodaje "Sera fil bioactive 130 plus UW" spoljnji filter,i daje ga za 20€ sa duplim kompletom filer media,creva,slavine, i jos dosta hemije pride,novi je 100€,jednostavno nema vremena za akvarijum i sve rasprodaje!
To je najslabiji model 300l/h,da li biste vi da ste na mom mestu pazarili,da bude kao dodatna filtracija,da li bi to uopste dovelo do stanja bez plivajucih cestica?  :rolleyes:

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #13 on: 15 December, 2012, 12:40:45 »
tebi odpr treba kanister ciji je protok od 900L/H pa na gore , taj je jako slab da kazem za tvoju litrazu ali ako je tako jeftin kupi ti to filtracija nikad dosta jer ti mozes i 2-3 kanistera da stavis na 1 ak niko ti ne brani  ;) i ta pumpa od 600L/H je slaba kod mene je u top Filteru Fabricka pumpa (posto je isto fabricki ak kao tvoj) 900L/H pa ti to lepo menjaj za tu od 1000 nece da skodi samo ce da ti pomogne i voda ce biti cistija jer vise vode prodje kroz filter za 1 h....

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #14 on: 15 December, 2012, 13:05:08 »
Ja sam i mislio da mi taj Sera kanister bude samo dodatna filtracija,a nisam siguran koji je protok ove pumpe sto imam,nema nigde u specifikacijama sto sam dobio oz akvarijum,pise samo uopsteno ali sam pronasao negde na netu da neki lik prodaje taj stariji model i da mu je fabricka pumpa od 600l/h,u novim modelima sam siguran da ide od 1000l/h,fora je sto nova juwel pumpa od 1000l kosta 45-50€!  :sad:
Samo da napomenem da sam ceo akvarijum platio 150e!

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #15 on: 15 December, 2012, 13:11:37 »
tebi odpr treba kanister ciji je protok od 900L/H pa na gore , taj je jako slab da kazem za tvoju litrazu ali ako je tako jeftin kupi ti to filtracija nikad dosta jer ti mozes i 2-3 kanistera da stavis na 1 ak niko ti ne brani  ;) i ta pumpa od 600L/H je slaba kod mene je u top Filteru Fabricka pumpa (posto je isto fabricki ak kao tvoj) 900L/H pa ti to lepo menjaj za tu od 1000 nece da skodi samo ce da ti pomogne i voda ce biti cistija jer vise vode prodje kroz filter za 1 h....

Sve ti je rekao...filtracije,dobre nikada dosta... ;)

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #16 on: 15 December, 2012, 13:21:13 »
Thanks,zavrsavam sa filtracijom u ovoj temi!!! :lipsrsealed:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 15 December, 2012, 13:30:22 »
Ma pitaj slobodno,za to i služi forum...Sve što ti nije jasno pitaj bez ustručavanja...zato smo svi tu... :) ;) :cool:

Offline milos011

• Član
« Reply #18 on: 15 December, 2012, 22:58:15 »
Uzeo si aq pristojne velicine i Ivke je u pravu, treba malo da poradis na boljem preslaganju kamenja. Sto  se tice riba uzeo si sta si uzeo, licno mislim da si napravio gresku sto si uzeo puno razlicitih vrsta a malo kom po vrsti. Pokusaj to da ispravis tako sto ces barem da dokupis za svaku vrstu da ima 3-4 kom. Sto se tice filtracije, sto bolju filtraciju uzmes u startu bogato ce nagraditi tebe i stanovnike aq. Jednostavno na neki stvarima je neisplativo stedeti.  Puno srece. Ali veruje svi najbolje nauce na svojim greskama, to ti kazem iz licnog islustva. :grin:

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #19 on: 16 December, 2012, 00:21:57 »
Hvala puno,uzecu to u obzir,ne da cu ueti nego ce sigurno svaka od riba koja je sama ili su dve dobiti po jos 2 ili 3 clana!
Problem je taj sto su to mahom male ribe kog kojih se jos ne razlikuje pol pa necu da rizikujem da kojim slucajem dobijem 2 ili 3 muzjaka.
Inace danas sam na poklon dobio jednog becara (bitangu),koji je vec zauzeo mesto glavnog baje u akvarijumu!  :)
Sumnjam da je crni muzjak Melanochromis auratus ali nisam siguran,posto vec imam jednog odraslog ali zuto crnog i dve zenke i samo njih i juri,tacnije zenke,sa muzjakom se kida i to opsano!!!
Sta vi mislite,ja sam pomislio da nije neki Pseudotropheus?

« Last Edit: 16 December, 2012, 00:32:17 by sveta021 »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 22:25:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]