Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sastav mbuna za juwel vision 260l!  (Read 6662 times)

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
Sastav mbuna za juwel vision 260l!
« on: 06 December, 2012, 17:58:10 »
Pozdrav ekipa,nov sam na ovom forumu i imam nameru da zaplivam u Malawi jezero  :grin: ,kao sto sam gore naveo kupio sam juwel vision 260l,koji je postavljen(pesak,kamenje,grana,i busen valisnerije),ali je trenutno u fazi cikliranja i totalno je zamucen belicastom maglom,tako da taman imam vremena da se odlucim sa sastav ekipice,zato sam i odvorio ovu temu i nestripljivo cekam vase ideje!!!  :tongue:

Sta mi predlazete od ekipe za 260l,po mogucstvu da nisu previse agresivni i da ne rastu preko 12-13cm,da bi mogao vise da ih stavim?  :grin:
Naravno i da su lepih boja,deca ne mogu da docekaju,a svidjaju im se od prilike najsarenije!    :huh:
Sta mislite,koliko bi vrsta mogao staviti i u kom odnosu,naravno da je sto sarenije?  :grin:
Pozdrav svima i HVALA unapred!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
Re: Sastav mbuna za juwel vision 260l!
« Reply #1 on: 06 December, 2012, 18:18:13 »
Dobrodošao na forum!
Možeš li nam napisati koje su dimenzije u pitanju?
Možeš ubaciti 3-4 jata po 7-8 komada...
Moji favoriti su Demasoni,Mpanga,Flavus,Caerleus...
Malo pogledaj u bazi riba i proguglaj pa napravi neki uži izbor...

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
« Reply #2 on: 06 December, 2012, 19:30:04 »
dimenzije su 121 x 46 x 62 i mozes dosta mbuna da smestis. Vrste koje je spajke naveo su u vecini slucajeva stanovnici ciklidnih akvarijuma zbog svog kolorita. ne treba zanemariti Neon spot, maingano, johani,  labidochromis mbamba, polit, membe deep,  ... izguglaj malo kako izgledaju te neke vrste pa odlucis koje da stavis

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 06 December, 2012, 19:37:11 »
Pogledaj ovaj video, a imas i jos gomilu korisnih informacija na njegovom kanalu, pa mozda dobijes ideju ;)

http://www.youtube.com/watch?v=78dUwDu4ZUs

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #4 on: 14 December, 2012, 21:12:08 »
Hvala ljudi na odgovorima,sasvim slucajno sam pogledao i video da mi je neko odgovarao,uopste ne dobijam obavestenje preko maila,ZASTO?
Inace,posto zivim u Belgiji,ribe su ovde dosta skupe u radnjama pa sam gledao da se snadjem preko oglasa,i juce mi nesto nalete,nije bas ono po P.S-u ali.....
Evo konacno da napisem sta sam pazario,pa da mi date neke sugestije:

aulonocara baenschi benga       -2(4cm)
Aulonocara firefish                     -5 (3cm)
Melanochromis auratus             -3 (8cm)-1m/2z
Metriaclima zebra redred          -5 (3-6cm),cini mi se da je 1m/4z
Pseudotropheus acei white tail-5 (2-4cm)
Pseudotropheus neon spot     -1 (4cm)
Pseudotropheus flavus            -2 (7-8cm),1m/1z
pseudotropheus kingsizei        -1(4cm)
Metriaclima greshakei              -3 (4-5cm)

Pretpostavljam da ove koje su po jedna bi trebao uzeti bar jos po jednu,uzeo bi i karleuse i....i......iii....SVE!!! :tongue:
Sve zajedno sam platio 70€,jel to ok cena,koliko bi ova ekipa kostala kod nas(vas)? :rolleyes:
« Last Edit: 14 December, 2012, 21:14:42 by sveta021 »

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #5 on: 14 December, 2012, 21:19:38 »
Zaboravio sam da napisem da sam im za klopu uzeo JBL Novo Malawi 38% spirulina 1l/160g-13€,jel to ok kvalitet-cena?

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #6 on: 14 December, 2012, 21:30:27 »
Dobro si pazario, cene su ok. Srecno!
Salut

Offline Ne znam

• Značajni član
    • Prodaja africkih ciklida
« Reply #7 on: 14 December, 2012, 21:53:18 »
lepo si pazario a i hrana je dobra mada ja sam vise za hikari excel

Offline sveta021

• Značajni član
« Reply #8 on: 14 December, 2012, 23:27:46 »
Tu hranu sam uzeo posto je preko istog sajta preko kog sam uzimao i filter masu i Easy life,pa me dostava ne kosta nista,a i dosta su povoljni!
Evo da vidite kako izgleda akvarijum,mada je bio jos lepsi i natovare me zena i drugarica da promenim raspored i nije ni blizu kao prvi put,a nikako vise ne mogu bas onako da postavim...  :sad:
Prva i druga postava,koja vam je lepsa?

« Last Edit: 14 December, 2012, 23:30:48 by sveta021 »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #9 on: 15 December, 2012, 01:08:41 »
sto se mene tice ISKRENO kamenje si mogao jako bolje da poredjas , Mbune traze tj lepse im je ako u ak ima vise teritorija tj prolaza i pecina oko kojih bi muzjaci zauzimali terutirije  a ne kamenje koje je prislonjeno na zadnju str ak, ovako si samo poredjao kamenje jedno na drugo i to je to .....pogledaj malo temu sa ak clanova foruma pa ces shvatiti i dobiti ideju kako to treba da izgleda , izbor riba takodje po meni nista specijalno ...uzeo si ribe od nekoga ko ti je da kazem uvalio ono sto ima .... da si se malo bolje uputio i citao pre kupovine po forumu video bi sta sve od Malavaca postoji i ima pa bi i imao bi jako bolje stanovnike svog ak za te pare JAAAAKO BOLJE I KVALITETNIJE ...iskreno zao mi je sto svi samo ko god da je nov pohvale ak i to je to a iskreno da te posavetuju i daju savet nece ....po meni start je jako dobar posveti malo vremena citanju tema po forumu i ucenja sta i kako tvojim ribama treba i godi , mozes da nabavis jako dobre ribe a tom koji ti je to prodao te ribe po toj ceni idi i vrati sve lepo jer te je nagrdio druze jako , zao mi je kao sto rekoh sto ljudi samo pohvale i puste te da sam ucis na svojim greskama ( a kosta jako ...) a da daju savet i upute na pravu pricu nece ,sto se tice hrane BAREM 3 VRSTE HRANE KORISTI DA BI TI RIBE BILE ZDRAVE I LEPO OBOJENE JER SPIRULINA ZA TE RIBE KOJE TI IMAS NE IGRA NEKU VELIKU ULOGU ... srecno druze i nadam se da ces barem nesto od ovoga shvatiti ozbiljno i posvetiti se citanju i ucenju jer niko izgleda da posavetuje kako treba ne zeli ili nece ... ;)....SRECNO !!!
« Last Edit: 15 December, 2012, 01:16:17 by Ivke »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 06:49:54

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450