Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Voda u aq  (Read 4929 times)

Offline milos011

• Član
Voda u aq
« on: 03 December, 2012, 21:43:30 »
Ipak sam resio da se obratim za pomoc.
Vec dugo vremena citam teme vezano za vodu u aq.

Moj problem je u tome sto voda u aq je inace bistra ali u njoj pliva mnogo belih cestica a njihovo poreklo mi nije jasno.

Aq je formiran pre mesec dana, ciklidi su u njemu vec 2 nedelje, ribe su odlicnoj formi aktivne su i odlicno rastu. Hranim ih 3-4 puta dnevno ali samo onoliko koliko mogu da pojedu u tom trenutku.

Aq je 250l, osvetljenje 3 neonke 18w obicne, filtracija atman ef4 (u komorama samo vata, pre nedelju dana sam ubacio i 500gr nitratne smole). Pozadina aquadekor, inace svo kamenje je vec bilo u starom aq, pesak kupljen nov kvarcni ali dobro ispran pre ubacivanja. Uzimao sam nitrivec i dozirao ga 5 dana u aq. na kraju sam dodao i mali potapajuci filter-pumpu sa vatom i malo nitratne smole(onako cisto iz ocaja).

Jednostavno mi nije jasno kako filter ne moze da izfiltrira te cestice. ranije sam imao aq i nikad nisam imao takvih problema a najvise me nervira sto ranije nisam znao o nacinu ciscenja filtera aq vodom pozitivnim bakterijama, nitr. smola, nitrivec.
A evo i kako to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=OQMYVS5I3Ow&feature=youtu.be
Zahvlalan sam na svakom savetu i pomoci.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
Re: Voda u aq
« Reply #1 on: 03 December, 2012, 22:01:45 »
Ništa strašno...Mislim da kanister ne vrši posao ali to je moje mišljenje.Javiće se neko već da ga opovrgne.Nije ni bitno.Količina smole koju imaš je enormna za broj stanovnika.Belilo,tačkice su mehaničkog porekla i mislim da unutrašnji filter koji imaš a vidi se na snimku nema šanse da to pokupia dacne govorimo o kanisteru.Inače što se tiče kante,godinama sam koristio i pre neki dan izaci iz upotrebe jedan Eheim ali ne za stalno,naravno.Proći će to samo kupi unutrašnji filter boljeg kvaliteta da bi pokupio mehaničku prljavštinu i naravno kantu napuni kako treba ako misliš da ti pravi dobru vodu.Neće raditi posao samo sa vatom i smolom.

Offline goran91

• Član
« Reply #2 on: 03 December, 2012, 22:04:14 »
ja mislim da ti je tu slaba cirkulacija vode stavi na kontra stranu unutrasnji filter gde ti izlazi voda i resen problem sve ce da usisa kanister filter

Offline milos011

• Član
« Reply #3 on: 03 December, 2012, 22:25:25 »
Cudno mi je da ne moze da izfiltrira zato sto je dosta jaka pumpa, bar za moj  aq. Morao sam na izlazoj cevi da povecavam rupe da ne bi toliko jako vrteo vodu aq.  Usisna cev se nalazi iza pozadine. Evo bas cu da probam da je stavim direktno u aq da vidim da li ce biti neke promene. U svakom slucaju hvala na savetima i brzini.

Offline goran91

• Član
« Reply #4 on: 03 December, 2012, 22:34:43 »
Cudno mi je da ne moze da izfiltrira zato sto je dosta jaka pumpa, bar za moj  aq. Morao sam na izlazoj cevi da povecavam rupe da ne bi toliko jako vrteo vodu aq.  Usisna cev se nalazi iza pozadine. Evo bas cu da probam da je stavim direktno u aq da vidim da li ce biti neke promene. U svakom slucaju hvala na savetima i brzini.

ja sam imao sitne tackice u vodi sve dok nisam iskljucio pumpu za kiseonik,potopna pumpa mi je tukla direkno u mehurice tako da su bili svuda u vodi mislio sam da je pesak ili neka prljavstina  al eto vidis puma za kiseonik je bila krivac

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #5 on: 03 December, 2012, 22:35:43 »
kakavo prejako strujanje,to za ciklide nije nist,zbog slabe cirkulacije nemoze filter da pokupi smece,slobodno podesi te izlaze iz filtera da ti vrte vodu i dzu smece da filter moze da ga pokupi

u mene je 8500l protoka kroz stream pumpe i tako sam se rijesio smeca,znači samo pusti da šiba :D :D :D :D
Gizmo

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #6 on: 03 December, 2012, 22:40:53 »
jos jedno pianje,nije mi jasno, jesi li ti mislio na ove komadiće što plivaju ili ti je voda nako bijelkasta i kao da sitne čestice plivaju,
ako je ovo drugo to ti je zbog povrata koji imas tj sprej bara i zato sto ti voda još nije zrela,moraš se još strpiti,tek je pokrenut aq
Gizmo

Offline milos011

• Član
« Reply #7 on: 03 December, 2012, 22:44:20 »
Meni je vazdusna pumpa na suprotnoj strani od izlazne cevi filtera, ovu malu pumpu sam ubacio juce, kao sto rekoh iz ocaja. Ali u svakom slucaju prihvatam sve savete, stavio sam izlaznu cev sa tankim otvorima i sa tim pojacao cirkulaciju i pomerio potapajucu pumpu na drugu stranu aq. Hvala jos jednom na savetima. Sve sam ih vec sproveo pa cekam jutro da vidim rezultate.

Offline milos011

• Član
« Reply #8 on: 03 December, 2012, 22:48:20 »
Snimak kao i aparat su jako losi. Inace je voda bistra ali tih cestica u akvaraijumu (vecih i manjih) ima kao da pada sneg. Verovatno da imam malo i mehurica od pumpe ali u jako malom procentu. Ja kad bih znao da je to zato sto je novoformiran aq ja bih se manje nervirao ali kolicina toga se ne smanjuje kako vreme prolazi. A nervira me sto nisam nikad imao takav problem a tada nisam bio ni upola opremljen i informisan kao danas

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #9 on: 03 December, 2012, 22:56:22 »
100% je voda,  taj sprej bar u kombinaciji sa vodom koja jos nije kako treba biti,imao sa isti problem kad sam pokrenuo moj 400 litras,moras biti strpljiv,potrajace to jos,nista ne brini,bitno je da su ti ribe ok i da im nista ne fali,proce to i bice voda ko suza

samo strpljivo
« Last Edit: 03 December, 2012, 22:58:44 by smcm5 »
Gizmo

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 October, 2018, 13:23:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 116
  • Online Ever: 450