Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Americki ciklidi  (Read 5939 times)

Offline Noik

• Napredni član
Re: Americki ciklidi
« Reply #10 on: 02 December, 2012, 10:49:33 »
Druze,ja imam 20-tak krupnih juznoamerickih ciklida 15+ cm + 5-6 algara,trenutno u 400 l (nadam se do Nove godine u vecem aq) i ne secam se kada sam usisavao podlogu zadnji put.Dobra filtracija i redovna zamena vode sve resava.
5 Dempsija je nista na tu litrazu.Nemoj da te pokoleba jedno misljenje.
Sto se tice biljaka,sa dempsijima moze,naravno vece i dobro ukorenjene zbog mresta.Nije Jack neki kopac da ce sad da razdove ceo akvarijum.Tepih bas i ne ide sa amerikancima,zapadne hrana pa mogu da ga rasture dok pokusavaju da dodju do nje,a i moze da zadrzava izmet..Mislim da je bolje resenje ako hoces gusto bilje Microsorum na panjevima.

Evo jedan klip centraloamerickih ciklida(mnogo vece zivotinjke od dempsija) sa biljkama...
http://www.youtube.com/watch?v=Z5qhft3pBSk

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #11 on: 02 December, 2012, 11:03:24 »
sad voleo bi da se malo vise njih ukljuci u pricu...da li mogu da zasadim tipa biljke dna na jednoj strani a drugu da ostavim u kamenu i pesku...sa malo korenja...!
na primer kao sto je na slici koju kacim sa neta...tako nesto...a drugi deo da bude u kamenju...tipicno ciklidno

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #12 on: 02 December, 2012, 11:07:33 »
ribe sa klipa koji si okacio...koje su te plave...? pogubio sam se nacisto...ne mogu da provalim

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 02 December, 2012, 11:08:49 »

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #14 on: 02 December, 2012, 11:10:47 »
Ma ovi iz Akvarijum centra su teški fanatici i ljubitelji biljne akvaristike, pa onda nije ni čudo što te odgovaraju od ciklida i nagovaraju na biljni :)
Baštovani ne vole ciklide, a ciklidaši ne vole bilje :)

Možda bi najbolje bilo da žvrljaš po forumu i forumima i razgledaš razne akvarijume i onda ako ti se nešto svidi, sačuvaš sliku i kompu i nastaviš dalje da tražiš i prikupljaš potrebne informacije i ideje. Posle, kad odvojiš koji dinar, za koji znaš da će otići na akvarijum, pregledaš sve slike koji si skinuo  i kreneš u laganu kupovinu i ubacivanje željenih stvari u vodu, bile to biljke, ribe, grane ili šta već...
Sa takvim ribetinama, teško da će ti opstati neki tepih sitnijih biljaka. Moja preporuka je Sagittaria subulata.
Ostale biljke ubacuj i kombinuj po volji. Tu bi lepo čučnuli Echinodorusi, Anubie i Microsorumi, koji važe za malo čvršće biljke, naravno, pored Cryptocoyna i Vallisneria...
E da, električni Džek košta 50ak evra. :)

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #15 on: 02 December, 2012, 11:11:31 »
extra je link...vidi se ikra na kamenu...pa dobro moracu da vidim kad stigne ak bacam se na pravljenje i sve cu slikati i kaciti! ;)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 02 December, 2012, 11:14:27 »
Sedi u kola i dođi do mene ja i onako rasturam Ameriku pa biraj...Za cifru možemo da se dogovorimo...A i Noik ti je u Jagodini,mada ga ja nisam još upoznao,pa možeš da biraš...
« Last Edit: 02 December, 2012, 11:19:28 by Vlada »

Offline ivanpanon

• Član
« Reply #17 on: 02 December, 2012, 11:45:51 »
uh daleko mi je to...ja sam iz panceva! Pa kinta za sada nije problem odvojio sam nekih 300e...180 je kosta komplet akvarijum sa rasvetom i spoljnim filterom! ostalo je jos za enterijer...i da znam da plavi dempsey kosta oko 50e...za to tek krecem da skupljam...i pokusam da ih umnozim...pa ce biti plavih za sve...naravno cena ce biti minimalna...i jos nesto ne zelim da kupujem vec izrasle ribe...zelim da imam malce i polako gledam kako rastu i privikavaju se na akvarijum u kojem su...i na mene naravno!

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 02 December, 2012, 11:48:03 »
OK...Noik ima malu fabriku Amerikanaca,pa eto gde možeš da nabaviš malce...Ajde te plavce pa se vraćam i ja u te vode...U svakom slučaju srećno... :grin:

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #19 on: 02 December, 2012, 11:49:59 »
Bolje nađi obične i nauči sa njima kakve su, šta su, pa onda sebi daj izazov i neki cilj sa elektro. Nemoj srljati i žuriti...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 September, 2018, 14:21:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1899
  • Latest: Rades7
Stats
  • Total Posts: 154902
  • Total Topics: 9356