Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Terarijum  (Read 7386 times)

Offline djuma

• Veoma napredan član
Terarijum
« on: 30 November, 2012, 13:49:35 »
S obzirom da mi je akvarijum procureo, nosim se mislju da ga ne lepim, vec da od njega napravim terarijum. Imajuci to u vidu, otvaram novu temu o terarijumi, pa bih zeleo da cujem vasa iskustva, predloge, savete.

Bivsi akvarijum nije standardnan, vec ugaoni...otprilike, ova prednja strana ima 70-80cm, ove sa strane 20cm...(oko 120-130l).

Offline milos011

• Član
Re: Terarijum
« Reply #1 on: 30 November, 2012, 13:59:48 »
Djuma terarijum je isto extra stvar. Ja sam dugo godina drzao kornjace "crvenouhe". Sada ih vise nemam sve sam ih pustio da zaplivaju u reci. Inace sada kada bih resio da pravim nov terarijum to bi obavezno bilo sa gusterima npr "kameleon" jako su zanimljivi i nisu skupi. Jedina mana kod njih je sto treba da imas zive bube da bi im omogucio adekvatnu ishranu. Ili suvozemne kornjace. Stvar je u tome sto takvi terarijumi mogu da se odlicno dekorisu i da izgledaju fantasticno i tebi i stanovniku pomenutog. Sretno

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 30 November, 2012, 14:25:12 »
Ja sam upravo razmisljao u pravcu o kome ti pricas, tj o kornjacama, samo je problem sto ih izgleda niko ne prodaje u Beogradu ili ja ne znam.

Mislio sam da ubacim jednu veliku plasticnu posudu, da bi imali vodu u terarijumu (ali se ona ne bi videla jer bi strane bio pesak, kamenje.

Da li one vole biljke? Kakve su po tom pitanju i koja im je osnovna ishrana? Kakvi su im uslovi potrebni?

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 30 November, 2012, 14:26:11 »
Fejk koralnu zmiju...Bar da plašiš komšije i ortake...

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 30 November, 2012, 14:38:00 »
Kornjače su zakon!Nema ih jer je zabranjen uvoz kao zaštićene vrste,ali znam prodavnicu gde ih ima ako te zanima..pozz

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 30 November, 2012, 14:39:54 »
Ma jok,nemoj tako malo vodenog prostora...njima treba bar pola zapremine da bude voda...stavis neku kutiju plasticnu,okrenes naopako...preko nje nabacas nesto da se ne vidi i zamaskiras a okolo voda...iza kutije grejac i filter...ili u nju,ako je suplja...ako si me razumeo :D :D :D :D

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 30 November, 2012, 14:52:36 »
Ma jok,nemoj tako malo vodenog prostora...njima treba bar pola zapremine da bude voda...stavis neku kutiju plasticnu,okrenes naopako...preko nje nabacas nesto da se ne vidi i zamaskiras a okolo voda...iza kutije grejac i filter...ili u nju,ako je suplja...ako si me razumeo :D :D :D :D
Nista te nisam razumeo, najke mi ;)

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #7 on: 30 November, 2012, 17:06:58 »
Ma ja mislim da bi bilo malo skrnavo i pusto ako bi ubacio kornjaču u akv. od 100+ litara...
Bolje nađi neke egzotične guštere ili iguane :) mani se kameleona...
Ili napravi vivarijum/poludarijum sa nekim žabama, daždevnjacima i gomilom biljaka :)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 30 November, 2012, 17:19:22 »
mani se kameleona...
Ili napravi vivarijum/poludarijum sa nekim žabama, daždevnjacima i gomilom biljaka :)

Da bre,kakav kameleon,paludarijum je prava stvar,žabice,bilje...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #9 on: 30 November, 2012, 17:54:23 »
Evo ti par opcija iz mog licnog iskustva...

Iguana

- Pozitivno:
Hranis je vocem i povrcem na dnevnoj bazi, mazi se i jede iz ruke.
Treba joj adekvatna rasveta, veca posuda sa vodom da bi je pila, i radi vlaznosti kako bi se lakse presvlacila (mada mozes i da je prskas ponekad).
Ne cuje se, malo se krece, i reaguje na vlasnika uvek.

- Negativno:
Moze da ti naraste kao omanji pas sto je ogromno, i naravno da ce da preraste taj terarijum za nekoliko godina.
Redovno izbacuje visak soli pljuvanjem, pa ce ti staklo na terarijumu biti konstantno usvinjeno, ako ga svakodnevno ne brises iznutra.

Piton

-Pozitivno:
Pitoni jako vole da se maze, i da ti se uvaljuju na grudi jer ih smiruje tvoj otkucaj srca i tvoja toplina.
Takodje zahtevaju odredjeno UV osvetljenje i vecu posudu sa vodom kako bi se kupali i presvlacili pri odgovarajucoj vlaznosti.
Ne pljuju nista i nisu bucni.
Mozes ih bez problema ostaviti i par meseci bez hrane ako si na putu, a inace jedu par puta mesecno samo.
Ne smrde, ali smrdi ako im ne promenis vodu duzi vremenski period, jer u vodu izbacuju svu ne svarenu hranu (dlake, koske..itd).

-Negativno:
Hranis ih misevima, pacovima, hrcicma, morskim prasicima, zabama.
Kada jede, on zivotinju davi, pri cemu jadniku "ispadaju oci" skici i kreci, i obavlja fizioloske potrebe od straha. (zato nisam drzao pitona dugo).

Tarantula:

-Pozitivno:
Imas puno mogucnosti da ti terarijum izgleda fantasticno. Uz drvece, zemlju, tu je i rastinje, kao i barica gde ce piti vodu.
Presvlacenje tarantula je nesto jedinstveno za gledati, dok odbacuje egzoskelet i izlazi iz sopstvenog stomaka veca nego pre pola sata. :)
Jede crve i bube. Crve veoma lako gajis i mnozis sam u obicnoj plasticnoj kutiji u podrumu, tavanu, stanu.
Ti se mozes navici da je pustas da seta po ruci i da kontrolises njeno kretanje nezno joj dodirujuci zadnje noge.

-Negativno:
Pauci su u principu izvor fobija mnogih ljudi, pa ce ti gosti bezati napolje.

Ako hoces gmizavce a ne zmije i velike iguane, onda ti je moja preporuka ovo.
Takodje jede crve koje moras da gajis. ne raste veliki, moze se pripitomiti, ali je izrazito brz ako ga pustis da tumara po stanu.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 December, 2018, 16:19:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154937
  • Total Topics: 9364
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450