Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Azotna jedinjenja u aq (Amonijak, Nitriti, Nitrati)  (Read 43251 times)

Offline zile

• Značajni član
Re: poviseni nitriti!
« Reply #20 on: 02 May, 2006, 19:37:38 »
Poz. Gile,
Pa ima vise verzija ,a kome verovati,jedna je da je samo danas--izgleda da ima jos optimista(sto je naravno lepo),pa do jos i sutra ili do kraja nedelje...
Inace lepo si to primetio kod mene su se ciklidi dosta primirili ,za vreme restrikcije,sto je za njihov karakter dosta cudno ali su stvarno delovale ko uspavane.Inace ja vec imam vazdusnu pumpu na baterije (Schego-svabise prodaksn) ali jos samo da nabavim punjac i bateriju od 12V:).Inace ko ima malo ubiljen akvarijum preko dana nece imati problema posto bi trebalo da iste proizvode kiseonik, a plus sto biljke koriste nitrite sa svoj razvoj.Iako sam ja u startu bio protiv bilja u mbuna akvarijumu ocigledno da ima i koristi,ali naravno bez preterivanja sa istim jel ipak ne pravimo "dutch" akvarijum.
Mozilla Firethefox

Offline zile

• Značajni član
« Reply #21 on: 06 May, 2006, 21:09:41 »
Iskoristicu ovu temu zbog nedavnih problema sa nitritima.Naime jedan M.estherae mi non-stop mlatara glavom levo-desno,tj. ko da pliva u mestu i zanosi telom(nesto kao tikovi).Dali je od vode ili nekog stresa vise nemam pojma?
Jel imao neko slican problem??
Mozilla Firethefox

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #22 on: 06 May, 2006, 22:33:33 »
To se u "narodu" :) zove djuskanje... To je znak da nesto sa vodom nije ok, tipa nitriti sa kojima si imao problem, ali posto je samo jedna riba u pitanju, ne bi trebalo da bude nista ozbiljno...

Samo prati razvoj situacije, bar vise nema restrikcija... :)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #23 on: 06 May, 2006, 23:36:12 »
Isti simptomi i kod mene neposredno nakon formiranja akvarijuma.(prije par mjeseci)

Kako rece Gile,djuskali  su  samo Ps. sp. coral red i vrlo brzo sam ostao samo na jednoj zenki. Najvjerovatnije nitriti ili amonijak.

Pokazalo se da su pomenuti coral red bili najosjetljiviji.

Tako da moj ti je savjet nabavi testere ili ako to nisi u mogućnosti onda zamijeni dio vode i što prije nabavi testere jer to nikako nije dobar znak.

Offline zile

• Značajni član
« Reply #24 on: 06 May, 2006, 23:54:49 »
Pa ja sam ovo djuskanje primetio tek danas neposredno posle promene vode 30% i da ponekad se cesu o pesak.Sutra im negine post pa cu da nadgledam situaciju...
Ajd' ako je jos neko imao slican problem pa nek navede resenje posto bi ja bas voleo da mi svi ostanu zivi i zdravi.Mada mislim da sam se malo zajebao sa brzim ubacivanjem ciklida ali sta je tu je.
Mozilla Firethefox

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #25 on: 07 May, 2006, 00:00:37 »
Da si se polakomio jesi, ali nisi ni prvi ni poslednji. :spank

Offline zile

• Značajni član
« Reply #26 on: 07 May, 2006, 21:05:23 »
zenka M.estherae je prestala da djuska tako da je moja pretpostavka da su u vodu nagruvali hlora ko blesavi pa se sokirala :(.Dalje cu da pratim stanje i nadam se da ce sranja malo manje da se desavaju...
poz
Mozilla Firethefox

Offline marinac

• Početnik
  • *
NitroLite
« Reply #27 on: 07 June, 2006, 20:31:30 »
Prosli put sam se zeznuo pa sam ubacio neku hemiju a Aq a nikoga nisam pitao da li smem e pa sada sam nabavio Nitrolite koji eliminise amonijak pa me interesuje da li smem to da stavim u Aq i koliko po vasim iskustvima
A8033
Nitrolite® is a natural media for selective ammonia removal. The media uses an activated mineral to chemically neutralize ammonia compounds by changing its molecular structure. It is recommended to use PH correction and iron removing media first to prolong service time of Nitrolite®.

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
Re: NitroLite
« Reply #28 on: 08 June, 2006, 02:01:45 »
Pazi, ako to ukloni sav amonijak bakterije nece imati cime da se hrane, a onda si opet poremetio prirodan ciklus u akvarijumu.
  Jesi li uopste siguran da je to bas taj proizvod ? Imas i eksploziv sa istim imenom Nitrolite, to mi nekeko vise ide uz tvoj nick CIKLID_111 .
  Da neces Ti mozda da miniras svoj aq ? CIKLID_106

Sali na stranu , ja se ne bih igrao sa tim hemikalijama tek tako.

Lucky ajd Ti nesto kazi ?

Offline marinac

• Početnik
  • *
Re: NitroLite
« Reply #29 on: 08 June, 2006, 02:40:48 »
Pa siguran sam da nemoze da ukloni sve posto je vec testirano na vodi za pice ali ukloni dosta oko 80-90%

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 04:50:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450