Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: MORSKI AKVARIJUM LOW BUDGET (ReefrooM Test)  (Read 80333 times)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
Re: Low-Budget morski akvarijum
« Reply #20 on: 08 November, 2012, 11:12:47 »
Ne, tek za ribe Ne treba RO voda!

Ro voda manje stvara algi u akvarijumu i potrebna je samo za Sps korale ako zelimo da imaju bolesno dobre boje i da nam parametri u akvarijumu budu savrseni a ja kroz moje iskustvo nekad ne mogu da dobijem savrsenstvo ni sa ro vodom tako da...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #21 on: 08 November, 2012, 12:53:13 »
Evo me, izvinjavam se sto nisam malo detaljnije objasnio stvari od samog pocetka.
Znaci cilj ovog testa je pomeranje granice troskova za morski akvarijum na minimum. Samim tim smo otpisali RO aparat i destilovanu vodu.
U ovom akvarijumu ce iskljucivo ici CESMOVACA, bez ikakvih preparata za tretiranje vode, vec iskljucivo samo morska so pri zamenama vode.

Da napomenem za one koji ne znaju, bas kao sto ni ja nisam znao, podatak da iskljucivo slatka voda isparava a kolicina soli uvek ostaje, sto znaci da pri isparavanju vode i opadanju nivoa vode, dodajemo iskljucivo samo cesmovacu. :)
Pozeljno bi bilo da ta cesmovaca odstoji barem 12h, pre nego sto se ulije u morski akvarijum, ali ni to nije presudno.

Takodje da napomenem da sve od opreme sto ubacujete u morski a koristili ste za slatkovodne akvarijume, dobro operete i sastruzete bilo koje ostatke prljavstine iz slatkovodnog akvarijuma. Ne mora se dezinfikovani niti bilo sta slicno, samo dobro oprati.

Temperaturu drzati inace na oko 25,26
Kod mene eto skoci cak i na 27 jer je bilo toplije u sobi, pa je sad drzim oko 26.

Takodje, treba jako voditi racuna kako slazete zivi kamen. Zivi kamen mora biti postavljen tako da cirkulacija vode prolazi skoro svuda po i oko njega.
Najbolje je da vam kamenje stoji naslagano na "nozicama" t.j. najisturenijim tackama reljefa vaseg zivog kamena.
Na taj nacin izbegavate mrtve tacke, t.j. delove kamena gde voda ne cirkulise.
Jaca cirkulacija je jako bitna kako bi se odumrli delovi iz kamena "sprali" i kako bi bakterije koje ce nastati na samom kamenu biti u dovoljnoj meri nahranjene kiseonikom

Previse jaka cirkulacija moze smetati koralima koji ce se nalaziti na kamenu i oko njega, pa samim tim treba odrediti dobar balans ovde.
Meni licno deluje da je 1200l/h kod mene u 60l, odlican balans.

Obzirom da sam laik, voleo bih da me neko ispravi ako negde gresim u stvarima koje sam napravio.

Takodje me zanima, koja kolicina osvetljenja je preporucljiva dok se akvarijum ciklira sa zivim kamenom?
Previse osvetljenja dovodi do bujanja algi, a sta se desava sa premalo?
Da li je pozeljno u toku cikliranja ubaciti nesto sto bi se polako raspadalo i samim tim pokrenulo zivi kamen malo bolje, ili je nebitno?
« Last Edit: 08 November, 2012, 13:07:53 by igoRR »

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #22 on: 08 November, 2012, 13:17:19 »
Ja sam ti izmenio nesto u samom tekstu da ne buni ljude  ;)

A sto se tice osvetljenja to je sasvim ok kod tebe, jedna t8 za pocetak ti je sasvim dovoljna a posle stavi jos jednu belu i to ti je to na tvoju dubinu vode od 25cm i za korale kakve zelis da drzis

a za period cikliranja nema slabog svetla, mozes da ga drzis i u mraku jer bakterije koje se stvaraju ne zavise od svetla.

u toku cikliranja je pozeljno ubaciti nesto za razvijanje bakterija u samom startu ali ne i u tvom slucaju, posto si uzeo moju vodu koja je vec ziva 

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #23 on: 08 November, 2012, 13:23:17 »
Ja sam ti izmenio nesto u samom tekstu da ne buni ljude  ;)

A sto se tice osvetljenja to je sasvim ok kod tebe, jedna t8 za pocetak ti je sasvim dovoljna a posle stavi jos jednu belu i to ti je to na tvoju dubinu vode od 25cm i za korale kakve zelis da drzis

a za period cikliranja nema slabog svetla, mozes da ga drzis i u mraku jer bakterije koje se stvaraju ne zavise od svetla.

u toku cikliranja je pozeljno ubaciti nesto za razvijanje bakterija u samom startu ali ne i u tvom slucaju, posto si uzeo moju vodu koja je vec ziva 

Hvala puno. :)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #24 on: 08 November, 2012, 13:34:04 »
Nema na cemu, i pitaj slobodno sve sto te zanima a verujem da ce i drugima biti zanimljivo da sve to citaju

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #25 on: 08 November, 2012, 14:01:49 »
Moze li neko da mi objasni sta je u stvari zivi kamen? Mozda je pitanje glupo, al` meni nije jasno sta je to...

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #26 on: 08 November, 2012, 14:09:46 »
Evo ti tema da ne idemo ovde u off, pa slobodno pitaj sve sto te intresuje 

http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,9123.msg92271.html#msg92271

Offline ljubairac

• Član
« Reply #27 on: 08 November, 2012, 17:21:34 »
Hteo bih da se na dovezem na temu ovaj malisa je star sada oko godinu dana i dalje je sve zivo i zdravo  ,cak sada bolje izgleda jel ima vise riba ,zivog kamena a  i zamenjene  su pumpe za korali stream pumpe  ,grejac je izvadjen jel se  pokazao kao isuvisan u stanovima sa centralnim sistemo grejanja.  Stanovnici su tada bili samo par klovnova ali sada ima i par green chromisa kao i bleni ,sistem je ultra jednostavan i osim zamene vode nista drugo se ne radi na odrzavanju.

Akv 60 x 35 x 35
Rasveta 2x t8 -15 w
Dve pumpe 2 x 1600 
5 kg zivog kamena

Offline ljubairac

• Član
« Reply #28 on: 08 November, 2012, 17:23:24 »
Postavicu nove fotke u nedelju kao izgleda sada posle godinu dana..

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #29 on: 09 November, 2012, 10:16:18 »
E kako ''funkcioniše'' pesak u Low-Budget morskom akvarijumu?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 02:18:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348