Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Novi projekat  (Read 15057 times)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
Re: Novi projekat
« Reply #20 on: 24 October, 2012, 19:41:17 »
evo i ja da se prikljucim temi , 1 ne razumem zasto je potreban maistor tj stolar da bi se odradilo postolje u bilo kojoj varijanti ( samo iverica ili oblaganje cevi) .Da takozvani majistori deru to je istina a ceo posao se svodi na dobrom proracunu ,(od zeljenih dimenzija oduzimanje debljina ploce) nacrtas obelezis dimenzije i koliki br komada , busenje sarki i kantovanje rade usluzno tako da je najveci posao uzeti srafilicu u ruke i sve lepo,polako i pedantno spojiti . evo mog zadnjeg i komsinog(drugar) postolja koje sam pravio sam , cisto da se vidi ;) ( crno postolje je po uzoru na postolja iz PC, a ovo 2 je komsina ideja medijapan pa je prelepljen pvc belom folijom ) drugar je tu bio da pridrzi ivericu ili je poravno jer sam bas i nemozes drzati i srafiti 2 rukom ....ako nekoga interesuje neka se javi nije problem ;) nisam ni blizu ovim derikozama  :laugh: :laugh: :laugh:                                           
1 je komsino
2 je moje
« Last Edit: 24 October, 2012, 19:44:29 by Ivke »

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #21 on: 24 October, 2012, 19:56:35 »
Moras shvatiti da nisu svi vicni alatu i majstorisanju. Ono sto je tebi (i meni) jednostavno drugima nije.
Ja na primer radim u jednoj klanici ( dodouse u admnistraciji  :) ), i znam neke ljude kojima je jednostavno da zakolju i iseku bika. Meni nije!  :)
A mogao bi da kazem, ma sta je to, samo uzmes noz i ubodes, posle iseces...  :) I kad bi mi tako nesto trebalo ja bi platio nekog da to uradi....

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #22 on: 24 October, 2012, 20:04:58 »
mislim da nije neka matematika niti je uopste tesko kao klanje bika xaaxaxxaxa ( za to bi i ja platio xaxaxaxax ) dok ne probas nista ( pozadina u belom ak je takodje mojih ruku delo al aj da se ne hvalim preterano ;) xaaax ) , pa ni ti ni ja nismo postali vicni u tome i umesni od rodjenja dok ne probas nista nece da se desi a dao bog u danasnje vreme sve mozes da procitas i naucis pomocu neta... ;) bitna je dobra volja a ko je nema nadje nekog nazovi stolara koji ga isamara...
« Last Edit: 24 October, 2012, 20:09:03 by Ivke »

Offline brod

• Napredni član
« Reply #23 on: 24 October, 2012, 20:44:34 »
Nekome sam obecao da cu postaviti cenu police kad je budem narucio i zeznuo sam se  :laugh:
Nedara ako ti nije problem prebaci sve komentare zajedno sa mojim gde sam naveo cenu komode u posebnu temu tipa "Cena komode za akvarijum' ili tako nesto. Ode moja tema u off  :laugh:

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #24 on: 24 October, 2012, 21:01:44 »
Tema je novi projekat, a izrada police je obicno deo novog projekta...  :)
Ja sam kriv, izvinjavam se.  :sad:

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 24 October, 2012, 21:02:59 »
isto  :sad:

Offline brod

• Napredni član
« Reply #26 on: 28 November, 2012, 22:02:10 »
Evo da osvezim temu. Danas sam doneo kuci policu ili komodu (kako se kome vise svidja) za moj novi akvarijum.
Meni se bas svidja kako je na kraju uradjena,doduse treba jos da se stavi 8 nogarica ili 4 dugacke da ih nazovem lajsne sa visinom od min 4cm i sirinom 3cm (uzduz nosecih vertikala). Ostalo je jos da se izbuse rupe za kablove,rupe za creva od filtera i da se stave ruckice na vrata.

Evo i par fotki

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 28 November, 2012, 22:21:25 »
polica je odlicna ,sve pohvale :) cak sta vise bez rucki je vrh ( znam da ce tek kasnije doci verovatno ) ali ako ti se svidja ovako imas u svim radnjama SVE ZA STOLARE mehanizam koji je bas za to ,magneti sa federom ,safi se iznutra ,pritisnes vrata prstom na to mesto gde je mehanizam i vrata se otvore mislim da im je cak i cena ista kao par lepih ruckica ...

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #28 on: 28 November, 2012, 23:33:30 »
Ova ploca gore je dupla iverica ili nesto drugo?

Offline brod

• Napredni član
« Reply #29 on: 29 November, 2012, 20:16:20 »
Hvala za pohvale i drago mi je da vam se dopada.  :)
Dobro je i bez rucki ali hocu da ih stavim i plus idu i magneti.
Rucke su kupljene jos odavno samo nisu jos montirane.
Gornja ploca je dupli univer ali je spojeno i kantovano sa tim sirokim ABS-om 2,2mm
Jos se dvoumim kakve cu nogare da stavim ili nesto drugo ali bice uskoro zavrseno.
Danas dovezeno staklo 10mm sa obradjenim ivicama a za koji dan cu da ga zalepim tj mozda vec i sutra,zavisi mi od raspolozenja  :laugh: :laugh: :laugh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 10:57:18

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450