Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Novi projekat  (Read 14394 times)

Offline brod

• Napredni član
Re: Novi projekat
« Reply #10 on: 24 October, 2012, 13:47:02 »
Komoda za akvarijum narucena.
Samo materjal me za sada izadje 10500din stim sto jos treba da kupim 8 metalnih nogica koje su od prilike 300din kom i na sve to majstoru 30% od ukupne cifre.
Za razliku od juwel-ove komode stavio sam duplu gornju plocu koja je spojena i kantovana sa abs-2mm.
Otislo mi je mnogo novca na to kantovanje sa abs-2mm.

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #11 on: 24 October, 2012, 14:30:07 »
Jeste, da ne poverujes koliko to izadje skupo. Ja sam samo materijal, secenje na meru i kantovanje ABS-om za troja vrata na komodi i tri fioke platio skoro 50 evrica. A sam sam sastavljao fioke, montirao sarke, ruckice....  :huh: :shocked:

Offline peelee

• Značajni član
« Reply #12 on: 24 October, 2012, 18:02:24 »
Ja sam sam sebi pravio haubu za akarijum,materijal (medijapan) me je kostao 2600 rsd,plus farba.Ne daj Boze da sam nekom platio da mi to napravi...

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #13 on: 24 October, 2012, 18:23:54 »
A i nikad mi nece biti jasna ta logika, 30 % od materijala za ruke. To znaci da ako ja uzmem skuplju ivericu, nogice, sarke itd. , majstorove ruke kostaju vise, a njemu posao putpuno isti.
Mislim sarka je sarka, i isto se montira i ona skuplja i ona jeftinija, i zasto bi onda ruke bile skuplje?!?!

Offline peelee

• Značajni član
« Reply #14 on: 24 October, 2012, 18:27:31 »
Meni je cale stolar i ne ide to bas po toj logici 30 % od cene materijala.

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #15 on: 24 October, 2012, 18:30:59 »
Pa meni su hteli tako da naplate izradu kuhinje, pa sam je na kraju uradio sam! A koliko vidim i Brod je rekao isto: 30% od ukupne cifre majstoru...

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
« Reply #16 on: 24 October, 2012, 18:42:39 »

Meni je cale stolar i ne ide to bas po toj logici 30 % od cene materijala.

Islo ili ne, neki cak naplacuju i 50 % ! Mene je na kraju postolje izaslo oko 30 000 din i to samo zato sto mi je prijatelj oblagao, u suprotnom to ne bih nikada uradila, bolela me je glava od cifara koje su mi trazili !

Offline peelee

• Značajni član
« Reply #17 on: 24 October, 2012, 19:04:39 »
Ja vama pokusavam da objasnim da to ne ide materijal je kostao toliko pa 30 posto na tu cifru su ruke.mislim da kad se pravi nesto tako ne treba se zaletati na prvu nego obici par majstora jer 100 posto ima majstora koji bi to jeftinije odradili.i kad vam kazu cenu vi uvek probajte onu foru pa majstore moze li to malo jeftinije :-). U 80 posto slucajeva uspeva:-)

Offline brod

• Napredni član
« Reply #18 on: 24 October, 2012, 19:36:29 »
Pitao sam njih vise i svi su isto rekli 30%. Ovaj sto mi radi je tu drugar iz mog kraja,dobro
 se poznajemo...ali ja ne zelim da mi niko radi po nekim ustupcima jer necu nikome da ostanem duzan. Svoje uze drustvo ne racunam gde se medjusobno pomazemo. Nadam se da ste razumeli poentu.
Takodje mi je bitno da znam da je decko izuzetno pedantan i znam da ce ispasti dobro.

Ziva istina je ako se radi sa tim skupim ruckama,nogicama,sarkama da ce izaci mnogo mnogo skuplje jer cifra je 30%

Offline kdraskosm

• Značajni član
« Reply #19 on: 24 October, 2012, 19:39:56 »
Takav nacin obracuna je postao toliko uobicajen da je tesko naci majstora koji obracunava drugacije...  Razlika je samo u procentu 30, 40, 50 %...
To je kao kad bi ja nekom radio kablovsku instalaciju za npr. racunarsku mrezu i ako covek uzme kineski utp kabal onda su moje ruke toliko, a ako uzme neki kvalitetniji onda su skuplje, a isti rad, iste trase za kablove. Kad bi ja to nekome pokusao da proturim tako rekli bi mi da sam lud. A stolarima to prolazi...
A kad sam jednom stolaru to rekao, on mi rece: "Pa ti onda otvori stolarsku radnju!"  :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 15:27:18

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327