Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: hai feng  (Read 24884 times)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: hai feng
« Reply #10 on: 03 February, 2006, 00:35:09 »
Hrana je odlicana, najveca zamerka je odnos kvalitet-cena posto mislim da je preskupa, a i nema je u Sapcu, ja sam je video jedino kod JHZ-a. Ja je koristim u kombinaciji sa Hikari Gold-om i boje riba su ekstra, pobebno crvene i zute nijanse.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 03 February, 2006, 00:53:51 »
Moze li neko da napise koja je cena?

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #12 on: 03 February, 2006, 01:13:09 »
Koliko se secam ja sam platio oko 1500 din 200g.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #13 on: 03 February, 2006, 01:20:42 »
Na osnovu mog skromnog znanja iz ishrane riba, mogu reci samo to da je takva cijena besmislena. Koji to sastojak ili segment u samom procesu proizvodnje moze biti u toj mjeri skup?Da li neko ima kutiju pa da napise sastav hrane, ma u stvari naci cu na net-u.
Do sada sam cuo sve najbolje o hai feng-u , a sam ga nisam koristio.Vjerujem da je dobar ali tolike pare za 200gr, fijuuuu!!!

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #14 on: 03 February, 2006, 01:43:48 »
Moracu da se bolje informisem sledeci put kada budem nesto pisao, kako ne bih slao 5 postova za redom.
Evo nasao sam u cemu je fora.
Astaxantin je pigment koji je dosta rasiren u pripremi riblje hrane za recimo lososa. Inace je karotenoid koji stvara neke alge i na taj nacin dospjeva u organizam nekih riba.
Zasto se ubacuje u hranu.
Pa zato sto vjestacki farba meso u crvenu boju, iako losos prirodno ima bjelu boju mesa.Ovo je narocito cijenjeno u Japanu cini mi se, dok u UK vole zuto meso lososa, u Americi opet ne znam kakvo i sve to rade Norvezani koji drze najveci dio svjetskog trzista u proizvodnji ove ribe.

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #15 on: 03 February, 2006, 11:32:14 »
Nevjerovatno, ali svaki put nesto pogrijesim u kucanju i onda ispadne da sam ovalio neku glupost.

U svakom sli. Astaxantin ne stvara alge, vec njega stvaraju alge.
Znaci, ne sintetise  se u organizmu riba, vec se sukcesivno unosi putem hranu i ribe dobijaju sve intenzivniju crvenu boju.

To je  tajna uspjesnosti  hai fenga.
CIjena  Axantina je negdje oko 11 dolaral za 100 mg. Naravno ovo je za ljudsku upotrebu i u maloprodaji over the net.
Inace koncentracije pigmenata koje se dodaju u hranu su vrlo male, tako da ne vidim njedan dovoljno jak razlog da cijena bude tolika.Eto ako neko moze neka mi razjasni zasto je cijena tolika.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #16 on: 03 February, 2006, 12:05:33 »
Moje tromesecno iskustvo sa Hai-fengom je pozitivno ali posto hranim 100+ ciklida...relativno je skupo.

Pravo resenje je nabavka na veliko.

Inace, svima koji imaju po 1 akvarijum iskreno preporucujem ovu hranu (uz upotrebu i ostalih...po izboru) jer trosak nece biti prevelik.

Offline aqua

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 03 February, 2006, 20:54:20 »
Zdravo svima. Meni je tu hranu uspremio JZH uz bebe Frontoze i Calvuse... Rekao da Hai Feng omeksam u vodi (sto sam i radila), ali hrana odmah otpliva na vrh akvarijuma. Ovi moji ni da joj pridju, a posle 10 minuta je, kad je rukom (na silu boga) ubacim prema njima,  samo ispljuju. Tako sam se vratila na Tetra Diskus... koji ne moram da namocim, nikad nije bilo frke ni s jednom Malavi bebom u ex-postavci.

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 03 February, 2006, 21:44:49 »
Cudno.  
Probaj da ih ne hranis par dana,  pa ce onda skoro sigurno jesti.

Offline aqua

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 03 February, 2006, 23:14:57 »
Pa ne bih bas da ih maltretiram, bebe su to. Poenta je da ova hrana pluta po povrsini do besvesti. A ovi moji i ne treba da se hrane s povrsine, je l' tako?
U svakom slucaju, australijske duge ce da omaste nepostojece brkove kvalitetnom hranom...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 02:25:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]