Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izbor silikona!?  (Read 15296 times)

Offline saulosi

• Napredni član
Izbor silikona!?
« on: 01 December, 2005, 17:13:59 »
Mozda je neko i pisao vec naovu temu ali ja iskreno zbog sporosti interneta  u  BiH ne mogu da tragam mnogo, iznerviracu se.
Interesuje me koji silikon preporucujete za lijepljenje akvarijuma, da li je akrilni previse slab i da li  silkone sa acetatom mogu da koristim?

Offline saulosi

• Napredni član
Re: Izbor silikona!?
« Reply #1 on: 02 December, 2005, 01:53:18 »
Do malo prije sam bio u nadi da ce neko nesto da napise. Pa valjda pitanje nije toliko tesko, neko ja valjda sklapao sebi akva.
Probacu da budem konkretniji, da li silikon sa acetatom otpusta isti u vodu?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #2 on: 02 December, 2005, 02:11:38 »
Koiko ja znam, NE ispusta, jer sve ispusti tokom vezivanja!

Koliko ja znam, NE postoji akrilni silikon...

Moj dobavljac akvarijuma, koristi neki grcki silikon, i doticni grcki proizvod se pokazao izuzetnim. Kada sam pravio Akvarijum od 1T, koristio sam GE (General Electric) silikonski lepak, i on se pokazao jako dobrim, mada sam ga ugradio nakon sto mu je prosao rok trajanja...
Pozz
Piroman

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #3 on: 02 December, 2005, 02:21:30 »
To sam ga ja tako krstio,jer na pakovanju velikim slovima pise AKRILYC. Sad ,da li je to akrilni silikon ili silikon za akril ne znam, ali u svakom sl. drago mi je sto si mi odgovorio na post.
Budala se nije sjetila da kupi silikon dok je bila u Bg-u, vec sada, a ovde je izbor ocajan.
BIcu malo glup, da li to znaci da sil. sa acetatom mogu da koristim?

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #4 on: 02 December, 2005, 09:16:56 »
Ne da mozes nego moras. Naime silikon je neorganski polimer nastao spajanjem lalallala u svakom slucaju acetatnog oblika i sircetna kiselina je neophodna. U procesu polimerizacije ona isparava i silikon postaje nalik gumi. E sad koliko je sircetne kisleine ostalo....
Nakon lepljenja ostavi nekoliko dana da se susi. Onda napuni akvarijum vodom i sacekaj opet nekoliko dana da eventualno prisutne acetate voda rastvori i to je to.
Osnovno pitanje je da li je silikon fungicidan (fungi sta?), tj da li sadrzi otrove protiv raznih gljiva. Ovaj silikon se koristi za lepljenje plocica iz razloga da fuga ne bi pocrnela. Navedeni toksini su opasni za ribe i uzmi obavezno ne fungicidan.
Sledeci predlog je da uzmes silikon za lepoljenej akvarijuma. Mogue da je mami para i glupost, ali si barem ti u glavi miran. Moj kum je kupio slovenacki (neznam ime) i dao lepu lovu za njega. Opet, mozda je reklama ali se ovaj silikon preporucuje za lepljenje akvarijuma od preko 100 l.
Valjda sam ti pomogao!
Salut!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 02 December, 2005, 09:37:05 »
Lucky Slovenacki silikon je GOVNO!

Kao sto sam vec vise puta pisao, slovenacki "proizvodjaci" ne proizvode silikon, vec ga nabavljaju OEM, pa ga pakuju, ali ga prethodno napune raznim govnima, da mu snize cenu!

Kao dodatak na ovu pricu, sledi da slovenci proizvode sredstvo za uklajnjanje silikonskog lepka :) :) :) koje je obican razredjivac sa parfemom, i izvanredno NE skida silikonski lepak, preciznije, vise ga ostecuje voda od ovog sredstva. Ko zeli da kupuje od ovakvih proizvodjaca sarenih laza, samo napred, ali molim sve da NE preporucuju sarene laze na ovom sajtu!
Pozz
Piroman

Offline frle

• Značajni član
« Reply #6 on: 02 December, 2005, 09:48:04 »
Ja se tu ne bi zaj.... Ako vec pravis sam kupi najbolji i najskuplji. Ja mislim da nemci Bayer (nemacka medicina je najbolja) prave spec. silikone za AQ, a mislim da preko neta mogu da se poruce i da stigne u razumnom roku (5 dana). jedan od site-ova je zajac.de

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 02 December, 2005, 10:01:38 »
Kad smo kod silikona eto muči me neki problem.
Na SLO forumu bila je po pitanju silikona neka debata,i netko je napisao,da prozirni silikon ne valja ništa,nego je bolje koristiti crni,i recimo baš Juwel akvariji i uopšteno svi kupljeni akvariji imaju crni silikon.
A zašto ne koristiti prozirni;iz prostog razloga,da se u taj silikon neaseke alge,koje naprave takav silikon slabijim i može da se desi poplava.
Nego šta mislite ili kakva iskustva imate vi.

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #8 on: 02 December, 2005, 10:42:02 »
Pazi Piromane, ja nemam iskustvo sa firmama silikona, pa se rukovodim onim sto mi prodavci kazu (verovatno je glupo, ali druge mi nema). Vec sam napisao da je verovatno marketing i da je isti silikon kao i svaki drugi. Izbor silikona u Nisu je jadan i sveg par firmi se vrti. Naci dobar je poprilican uspeh. Ovaj slovenaciki mi je delovao kao dobar izbor a i tri prodavnice su mi ga preporucile. Ako su me lagale i ja sam lagao vas.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 02 December, 2005, 11:03:36 »
Lucky, postoji jedna cudna bolest kod srba, a to je da vole slovenacku robu vise no ista na ovom svetu! Bojko moze da ti posvedoci da normalan Slovenac nece da kupi slovenacku robu, jer je kurton u odnosu na svapsku, ali zato srbin gine, samo da kupi slovenacko!

Otud ti i takva savet iz tri prodavnice. Zapitaj se sta bib ilo da nema NEXT sokova, zna se Fructal, fabrika iz zemlje koja je velika kao Zemun, koja nema klimu ni zemljiste za uzgoj voca, bi elegantno drzao nase trziste sokova!

Slovenija ima iuzetne proizvode, u vidu prirodnih lepota, i domacih prehrambenih prozvoda, sva industrija i i sitna proizvodnja je niskog kvaliteta, ali podvucena zutim, te srbin mora da kupi, zakljucak, ne kupujte slovenacku robu, jer je losa! Ali kada smo kod preporuka sta ne treba kupovati, moram da dodam, da NE kupujete ista sto nije domace, ukoliko niste primorani, jer na taj nacin pomazete lokalnu privredu, te indirektno podizete sopstveni standard!

Ali posto je ovo zemlja Srbija, zna se, svako ko ovo procita ce da kaze da sam ja debil, i da otrci u Merkator, stvarno smo jadni :)

Jos jedno sitno upozorenje, Siemens je kupio Gorenje, te se sada u Sloveniji sklapaju sitni kucni aparati SIEMENS, to mu dodje isto kao da kupite FIAT-a sklopljenog u zastavi, to jest govno :)
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 14:37:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328