Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: OptiWhite Laguna  (Read 93692 times)

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
Re: OptiWhite Laguna
« Reply #820 on: 19 February, 2018, 16:26:11 »
slike poznate sa fb ali mi je nekako lepse i draze videti to sve na forumima jer ovde je nekako lakse ispratiti desavanja i razvoj jednog akvarijuma.
u svakom slucaju, dorumi su mesta gde ljudi koji razmisljaju da se upuste u morsku akvaristiku prvo pokusaju da nadju neke informacije.

u svakom slucaju, slike i akvarijum su super

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #821 on: 19 February, 2018, 17:08:56 »
Zato se i trudim stavljam na obe strane - redovni cesce idu na FB pa vide tamo, a ovde da ostane "zabelezeno" i da neko pronadje sto bi rekli. Hvala!

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #822 on: 05 March, 2018, 11:48:51 »
Mali update... Otišao mi Ca na preko 500ppm, da li je poludela dozirka ili šta - ne znam. Rastao mi jeste konstantno i malo sam spustio doziranje ali očigledno ne dovoljno pa mi je odjednom skočio previše. Dobio sam precipitaciju u sumpu, sve bele tačkice kalcijuma po površini vode, a i jedna akropora se ozbiljno pobunila.

Ipak, deluje da nije toliko strasno, smanjio sam doziranje kalcijuma pa ćemo videti kako će se korali ponašati sledećih dana. U međuvremenu sam počeo da ih hranim sa zanimljivim mixom... naime, video sam kod jednog akvariste da je postigao odlične rezultate pošto je počeo da meša FM Reef Vitality sa hranom za korale. Imao sam od Tropic Marina Pro-Coral Zooton i otvorio sam kapsule Reef Vitalityja, pomešao njihov prah sa Zootonom i sad hranim korale sa tim mixom. Počeo sam pre nedelju dana tako da još ne mogu da vidim prave rezultate, ali bih rekao da svakako nisu negativni po sam akvarijum. Da li će biti konkretnih pozitivnih rezultata, to ćemo tek videti.

U medjuvremenu sam malo prestao sa AquaForest dodacima, ali mislim da ću opet početi da dodajem njihov Amino jer su polipi bili otvoreniji sa tim.

Jedan savet za sve - obavezno vodite log svega što radite. Ja sam često zapisivao ponešto i ponegde, ali od kada sam počeo da vodim detaljni log (u najobičnijem text dokumentu na kompu), imam odličan pregled šta se dešava, imam zapisano masu stvari koje bih zaboravio i tačno znam šta sam i kada uradio što inače ne bih imao pojma kada je tačno bilo. Mnogo znači kada treba da se ode unazad da se vidi neki eventualni problem ili greška - ili naprotiv da se vidi kada je nešto bilo dobro pa da to može i da se ponovi.

Naravno malo fotkica za kraj...

Offline midnight

• Član u razvoju
  • **
« Reply #823 on: 05 March, 2018, 13:22:34 »
pametan pise a budala pamti, tako je vazda bilo. u svakom slucaju korali su super. sto se tice vodjenja evidenci to ne moze biti lose , ali to se uglavnom odnosi na one koji se zanimaju sa tvrdim koralima gde je potrebno doziranje raznih elemenata da bi korali lepo rasli i izgledali.

dobra strana foruma je sto ovakvo zapazanje i savet koji si ostavio moze pomoci nekom ko tek krece sa morskim, da ne napravi neku gresku.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #824 on: 06 March, 2018, 11:56:40 »
Za ovaj hobi baš treba imati strpljenja.

Ovako je bilo 30.12.2015, a evo dve i nešto godine kasnije došli smo do neke polupristojne veličine. Druga fotka je od 18.02.2018.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #825 on: 06 March, 2018, 12:19:39 »
dobra strana foruma je sto ovakvo zapazanje i savet koji si ostavio moze pomoci nekom ko tek krece sa morskim, da ne napravi neku gresku.
E to je i bila ideja, zato sam i napisao gore.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #826 on: 06 March, 2018, 14:23:04 »
Evo još malo poređenja starih i novih slika. Ovo je eufilija koju sam nekako spasio 30.12.2015. Imala je pre toga 8 glava, a onda je nastao karambol u akvarijumu. Ostale su joj samo 2 male glave, potpuno izbledele. Evo kako sada izgleda.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #827 on: 10 March, 2018, 13:55:53 »
Hvala članu goran80 na sjajnim koralima! Deljenje je jedna od najlepših stvari u morskoj akvaristici, a on je pravi drugar. Korali su našli svoje mesto i rekao bih da su se već prilagodili. Videćemo narednih dana kako će reagovati na nove uslove ali se nadam da će sve biti ok.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #828 on: 05 April, 2018, 23:06:29 »
Ide sve po planu, ima i par noviteta, obnovio sam zalihe Aquaforesta i nastavljam sa njihovim programom. Jedina promena je što ću umesto AF Amino Mix ubacivati AcroPower or Two Little Fishies koji mi je stigao. Svi ga hvale i tvrde da je odličan za acropore, pa da vidimo.

Konačno i jedan FTS mada mi nešto nije ispao baš najbolje.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #829 on: 06 April, 2018, 13:34:59 »
Aco svaka cast! akvarijum izgleda top!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 06:12:07

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450