Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: OptiWhite Laguna  (Read 93604 times)

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
Re: OptiWhite Laguna
« Reply #20 on: 26 October, 2012, 18:53:33 »
U ima led da przi hahaha,nemoj gospodja da ti snimi pa da se kvarcuje ispod njih :laugh:
E jedva cekam da okacis slike da vidimo kakvu boju bacaju...i ako se pokazu eto me za porudzbinu  ;)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #21 on: 29 October, 2012, 11:11:59 »
Evo napunio sam sump pa sam konacno pustio X-Aqua u pogon. Pravi lepe talase, a shimmer je ludilo. Ovo je inace led sa starog nano akvarijuma i nije ovako ljubicast uzivo nego plav.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/AX4ddk4gfQU?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #22 on: 29 October, 2012, 12:18:39 »
Bas ga simpaticno "ljuljka", jel se vidi jel ljulja i dole ili samo povrsinu vode? Neka euphilia ili nesto slicno leprsavo ce super pokazati da li ljulja i dole

Ps: donesi te coolere da vidim kad budes mogao  ;)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #23 on: 29 October, 2012, 17:58:41 »
Ne vidi se unutra, ustvari ne mogu ni da vidim kad nemam nista u akvarijumu, a kamenje se ne ljulja :)

Ali brate mnogo ljulja, nekad imam utisak da ce da prelije akvarijum :)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #24 on: 31 October, 2012, 21:17:50 »
Evo konacno je proradio i novi DreamChip. Uz svesrdnu pomoc Ogniusa koji je kao i do sada bio glavni inzenjer celog projekta, povezan je DreamChip i njegovih 5 kanala, svaki na svoj drajver i sve to zajedno na napajanje.

Drajveri su podeseni na 700mA, odnosno na samo pola ukupne snage leda pre svega kako bi se sprecili eventualni problemi sa grejanjem. Jos uvek nisam siguran koliko su kuleri koje sam uzeo efikasni, pa stoga - oprez!

I onda na kraju - let there be light! Mnogo vise belo nego sto sam ocekivao, posebno u odnosu na neonke na drugim akvarijumima, bar na prvi pogled.

Akvarijum je nov i jos nije akvaskejpovan tako da ne zamerite na izgledu. Kada se pazljivije pogleda svetlo ipak daje plavu nijansu koja na ovoj slici vuce u ljubicasto - nisam radio whitebalance.

Ostaju jos dve stvari, a to je da se instalira i drugi led koji ce ici na iste drajvere, a zatim da se prati rast korala i kako im prija ovakvo svetlo.

Offline Aleksandar@@

• Da je voda dobra riba bi imala sto kila
  • Značajni član
« Reply #25 on: 31 October, 2012, 23:06:56 »
U bre ala bije...jos drugu kad ukljucis ima da sija za medalju :).Svaka cast cekamo nastavak

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #26 on: 31 October, 2012, 23:51:01 »
Wow  :huh:

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 11 November, 2012, 01:30:10 »
Konacno sam nasao vremena da napravim aquascaping kakav sam zeleo. Planirao sam da napravim dva "ostrva", mada se ona ovde i ne vide najbolje jer jos uvek nema peska na dnu. Izbacio sam nesto zivog kamena i prebacio ga u sump, a za redjanje ovog i konacan izgled trebalo mi je skoro dva sata dok sam nasao polozaj koji je stabilan i koji se meni svidja.

A sve to sam "morao" da sredim zbog novog stanovnika koji je danas stigao... Juhu!

Malisa se brzo prilagodio i vec posle sat-dva poceo je da jede alge sa dna i sa kamenja.

Evo jos malo aktuelnih slicica...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #28 on: 11 November, 2012, 02:06:06 »
Aco zaljubio sam se u tvoj akvarijum... :embarrassed:  :sad: Prelepo.Kada montiraš drugi led i kako si zadovoljan njegovim radom?

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #29 on: 11 November, 2012, 02:17:04 »
Uu konacno flavescens!  :grin: nisi mogao da izdrzis jos malo, ako si ga uzeo prelepa riba!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 12:35:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450