Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: nano reef 180l pocetak  (Read 701 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: nano reef 180l pocetak
« Reply #20 on: 18 February, 2018, 18:32:26 »
Svakako ubij odmah i ovo cudo, deluje kao da je aiptasija a i ako nije bolje da si siguran. Ne ostavljaj tu jednu sto ti je ispod kamena, ako treba izvadi kamen i resi je se, nemoj da se zezas bice ti krivo posle!
Onaj puz je verovatno stomatella, to je odlican puz.
Braonkasta stvar na kamenu su ti dijatomi i tu su zbog silikata koji su u vodi. To je normalna faza kod cikliranja. Nemoj da bezveze trosis testove, posebno fosfate, uopste nema potrebe da ih sada meris.

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #21 on: 18 February, 2018, 19:22:24 »
Svakako ubij odmah i ovo cudo, deluje kao da je aiptasija a i ako nije bolje da si siguran. Ne ostavljaj tu jednu sto ti je ispod kamena, ako treba izvadi kamen i resi je se, nemoj da se zezas bice ti krivo posle!
Onaj puz je verovatno stomatella, to je odlican puz.
Braonkasta stvar na kamenu su ti dijatomi i tu su zbog silikata koji su u vodi. To je normalna faza kod cikliranja. Nemoj da bezveze trosis testove, posebno fosfate, uopste nema potrebe da ih sada meris.
Hvala Aco,mislis da ubijem to sto se zakacilo na staklo sto sam slikao sa objektivom? imam jos par takvih po kamenu,mislio sam da su to neke sasice, ne znam dal je treca nedelja dovoljno bezbedna da se uzmu kozice i po koji puz?

Offline perravr

• Član u razvoju
  • **
« Reply #22 on: 18 February, 2018, 21:17:20 »
Lep akvarijum, srećno. :cool:

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #23 on: 20 February, 2018, 20:48:54 »

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #24 on: Yesterday at 00:41:36 »
Hvala Aco,mislis da ubijem to sto se zakacilo na staklo sto sam slikao sa objektivom? imam jos par takvih po kamenu,mislio sam da su to neke sasice, ne znam dal je treca nedelja dovoljno bezbedna da se uzmu kozice i po koji puz?

Znaš kako bolje ubij nego da razmišljaš što nisi. Meni deluje da nije dobro i da bi bolje bilo da odmah središ nego da te posle boli glava. Mene ako pitaš što se ubacivanja tiče svakako je rano ali jednom moraš da počneš. Kozice su osetljive pa bih možda malo sačekao, a što se puževa tiče - jel imaju šta da jedu, imaš li neke alge po akvarijumu?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 February, 2018, 15:34:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]