Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Hranom do izraženije boje ciklida ?  (Read 27387 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Kako do sto izrazenije boje ciklida ?
« Reply #20 on: 01 December, 2005, 21:41:05 »
Ustvari imaš dva načina koriščenja smrznute hrane
1. da natopiš kocku u čaši vode,tako da se sva istopi i tako ubaciš u akvarij.
2. pošto voda u akvariju ,u prosjeku ima 26 stepeni,možeš i da baciš kocku odmah u akvarij,gdje če se brzo rastopiti.
Sad ja sam isprobao oba načina,efekat isti,možda je u neku ruku bolji,jer može ciklid,kad uvati još smrznutu hranu,da si ošteti usne,probavni trakt,mada kod mene nije bilo takvih slučajeva.
Ja sam dao jednu kockicu u akvarij u kojem je u prosjeku 20 - tak ciklida.Od te hrane ciklidi ne dobijaju bloat,barem malawi ciklidi.
No da ponovim,da je smrznuti Cyclops,Krill i Mysis jako dobra hrana za ciklide.

Offline Boem

• Početnik
  • *
« Reply #21 on: 01 December, 2005, 21:44:30 »
Koliko toga dati, da li je ok dati jednu kocku CYCLOPS i jednu kocku ARTEMIE. Takodje sa kojim uzrastom (mali ciklidi) mogu da pocnu da jednu ovakvu hranu.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #22 on: 01 December, 2005, 21:55:40 »
Ja sam im davao naizmenmice,jedan dan cyclops,drugi dan Mysisi,a dopodne dobili su malo suve hrane.
Male ciklide sa ovom hranom hraniš,recimo otprilike u starosti  3 mesece.
Ja sam male ciklide,tek izlegle hranio SERA Mikropan,te u trečom mesecu prešao na SERA cyclops,kako bih polako jim davao uobičajnu hranu,ko za odrasle ciklide.
Hteo bih još samo dodati,da za mladj ciklida jeste najbolja artemija,no kako ponekad nema vremena posluži se ,u mom slučaju,SERA Mikropan.

Offline Boem

• Početnik
  • *
« Reply #23 on: 01 December, 2005, 22:08:17 »
Ubacio sam pola kocke CYCLOPS i pola kocke ARTEMIE. Cyclops je zaista dosta sitna hrana tako da mislim da je idealna za male cilide. Sitna je kao i sera micropan, tako da bi probao da hranim male sa ovakvom vrstom hrane sa 15-tak dana starosti, nadam se da nije suvise rano. ARTEMIA je dosta krupnija hrana. Prvih par minuta na videlu nije bilo ni jednog jedinog ciklida. Svi su se zavukli u svoje rupe ali kada je hrana pocela da se otapa nastao je pravi haos u akvarijumu. Za 30-tak ciklida da li je dobra kombinacija npr. ujutro oko 8 sati 2x1/2 zaledjene kocke, oko 16 casova mix HIKARI gold i excel a uvece oko 22 casova 1-2 tablete spiruline da se zaslade ili samo davati zaledjenu hranu sa spirulinom (bez HIKARI-a).

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #24 on: 01 December, 2005, 22:30:51 »
Oko hranjenja ima puno da se priča,neki hrane jedanput dnevno,neki dvaputa dnevno,neki triputa dnevno.
Koliko hraniti,to češ najbolje sam,da proceniš,možeš jih i tako kako si napisao,samo ja bih jim onda tvoje mere prepolovio.Naime največa poteškoča nastade,ako se ciklidi udebljaju,jer postoji velika verovatnoča,da se neče mrestiti.Moja ti je i preporuka,da jednom nedeljno uopšte ne hraniš.
Ali ako su ti ciklidi mali,onda jih hraniš  i do 5 puta dnevno.

Offline aleks667

• Značajni član
« Reply #25 on: 01 December, 2005, 23:37:46 »
Jel hranio neko crvicima. Ovim za pecanje. To su larvei od muve (za one koji ne pecaju). Nisu skupi, a ima ih. Samo ne znam da li je bezbedno tj. da li postoji mogucnost da prenesu neku bolest.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #26 on: 02 December, 2005, 00:57:02 »
Aleks ni slucajno ne moj da dajes svoji ribama te crvice mislim da sam negde procitao da oni kao i enhitreje kod afrikanaca u vecini slucajeva vode ka zagarantovanom bloatu!
Svi crvici ovoga tipa su visoko proteinska hrana te je treba izbegavati cak i kod ishrane juznoamerikanaca!
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #27 on: 02 December, 2005, 05:40:35 »
Kad se hrani ciklide treba imati u vidu naravno pre svega način njihove ishrane.
Karnivori ciklidi imaju kratak probavni trakt,a algojedi,biljojedi jako dugačak /primerice Ps.demasoni ima 205% veču duzinu creva od tela/.
I več samo iz toga se vidi,zašto ne valja visoko proteinska hrana da se dava biljojedima,jer se prosto predugo vari,a da se hrani karnivore,hranom biljnog porekla,opet ne valja,jer ciklid od takve hrane ne dobija najnuždnije šta treba.
I zbog toga dobijaju Malawi bloat više manje biljojedi,algojedi ciklidi,dok karnivori ciklidi ne mogu nikako,da se bloatuju,te što je najzanimljivije,u prirodi nema Bloata.

Offline aleks667

• Značajni član
« Reply #28 on: 02 December, 2005, 18:41:33 »
Kod mene je u pitanju Juzno-amerikanac. To je "riba koja se mresti kad joj dosadno", Archocentrus nigrofasciatus. U Aqua magazinu br.4 pise Ishrana: crvi, insekti, ribe i biljne materije. Predpostavljam da je u pitanju riba koja bi lako mogla da se hrani crvicima, bez vecih problema. Sta vi mislite?

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #29 on: 02 December, 2005, 20:04:58 »
Moze da se hrani cime god hoces...
Ali nigrofascijatusima prija hrana na bazi mesa....

(Tetra Diskus,Tetra Cichlid, Sera Granu Meat....)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 July, 2018, 17:49:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348