Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Hranom do izraženije boje ciklida ?  (Read 26773 times)

Offline Boem

• Početnik
  • *
Hranom do izraženije boje ciklida ?
« on: 28 November, 2005, 23:45:52 »
Molim Vas za savete na koji nacin dobiti sto izrazenije boje ciklida, cime ih hraniti. Sta preporucujete ?
« Last Edit: 19 December, 2012, 18:05:40 by nedara »

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Re: Kako do sto izrazenije boje ciklida ?
« Reply #1 on: 29 November, 2005, 00:09:07 »
imas razne vrste hrana koje sadrze supstance koje inteziviraju boju ciklida.Ja imam odlicno iskustvo sa Hikari Cichlid Gold-om.
Osim ishrane veoma je vazan i kvalitet vode,redovno menjaj vodu jer nitrati nepovoljno uticu na boju ciklida.

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 29 November, 2005, 14:42:21 »
Svoje Tropheuse hranim Hikari Cichlid Excel-om i Sera Florom i veoma sam zadovoljan kako napreduju.... :)

Koju bih hranu jos mogao da koristim za intenziviranje boje, a da nije opasna po Tropheuse? (bloat)

Nesto tipa : Tetra Rubin,Tetra Color Pro,Sera Koi Color.....itd....

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #3 on: 29 November, 2005, 15:09:32 »
Pošto Boem živi u Nemačkoj,mislim,da bih najbolja preporuka bila smrznuta hrana:Krill,Mysis i Cyclops,pogotova slednja važi kao potcitatelj boje kod ciklida.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #4 on: 29 November, 2005, 15:40:48 »
Milperu,

nedavno sam uzeo 1/2kg tzv. HI-FENG-a u ZH...nakon sto sam istrosio probnih 100 grama.

Primecujem da je ciklidi obozavaju i da je lako varljiva iako izgleda da ima dosta preoteina (mirise na rakove!?)

Na zalost, nisam uspeo da nadjem sastav ali kapiram da je do toga tesko doci, tako da cu da izvrsim pritisak na ZH-a da nam (kupcima) to obezbedi!

Znas da sam imamo zescih problema sa Kalambo tropheus-ima i da nisu jeli skoro mesec dana.  Ovo im odgovara ali jedu i sve drugo sto im dajem.

Sto se tice boje, najbolje ce pokazati vreme tj 25 malih tropheusa koje od prvog dana hranim 70% upravo tom hranom (skoro mesec dana).

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 29 November, 2005, 15:53:35 »
Pri sledecoj poseti BG-u kupicu i ja Hi Feng.....

Izmrvljeni i natopljeni  Hikari Excel se meni pokazao kao savrsena hrana, Tropheusi je obozavaju i nisam za sada imao nikakvih problema...
Jako slabo jedu Sera Floru, a onaj sugavi Sera Koi Color sam prestao da im dajem cim se pojavio prvi beli izmet kod Pembi....

Offline Boem

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 30 November, 2005, 22:09:46 »
HIKARI CIKLID EXCEL, postoji mini i medium. Cena je oko 8 eura 250 grama. Da li uzeti mini ili medium i koliko davati za 30-tak ciklida. Zamolio bih vas za hitne odgovore kako bi mogao sutra da kupim ukoliko smatrate da je regularna cena i da je dobra hrana.

Pozdrav

Offline Boem

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 30 November, 2005, 22:15:14 »
Postoji i Hikari Cichlid Gold 250 g Hikari Cichlid Bio-Gold (medium Pellets) 250 g. Cekam savete.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #8 on: 30 November, 2005, 23:24:09 »
Ma HIKARI,kao hrana za ciklide sva je u redu,možda bih ja u tom momentu favorizirao Hikari cichlid gold,jer to sam imao i stvarno su ciklidi dobili boju,a ta hrana ima i dodatak poboljšanja boje ciklida..Cena 8 EURA u odnosu na nemačke plate ,dosta je nizka ilti bolje solidna.
Koliko dadneš,probaš recimo tri kafene žličke /otprilike 1 kafena žlička na 10 - tak ciklida/ i ja te granule namočim u vodi,gdje jih imam otprilike sat vremena pre dodavanja ciklidima.Te granule moraš obavezno natopiti prije davanja ciklidima.
A uzmi medium,nekako mi mini presitni.
No to jeste moje mišljenje,na osnovi dve vrećice Hikari hrane koje sam dobio kod JZH,ali Hikari jeste dobra i adekvatna hrana za ciklide.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 30 November, 2005, 23:40:16 »
Ja imam postpuno drugacije misljenje od Bojka, sto ne znaci da je Bojkovo pogresno!

Ja sam za mini size, bez ikakvog potapanja...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 April, 2018, 22:18:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327