Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: svetionik od sige  (Read 4182 times)

Offline gagi69

• Početnik
  • *
svetionik od sige
« on: 20 August, 2012, 14:21:27 »
Napravio sam svetionik od sige za kuma. Ubacio sijalicu koja menja boju. Evo kako izgleda.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: svetionik od sige
« Reply #1 on: 20 August, 2012, 15:03:39 »
Lepo si to uradio, međutim takve stvari su neprirodne i s'toga nepoženjne u ozbiljnom ciklidnom akvarijumu.

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #2 on: 20 August, 2012, 21:16:54 »
Kum nije dugme

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #3 on: 20 August, 2012, 22:01:49 »
Bas naprotiv , mislim da je akvarijum i koliko ce lepo izgledati plod nase maste i truda , a ne samo ubacis pozadinu, kamenjar ili panj posadis par biljaka i on je fantastican prava priroda...., u Grckoj sam video ak u ribljem restoranu odpr 700L i odlepio ( ako uspem da nadjem slike postavicu) onutrasnjost je odradjena fantasticno ovako,  pola ak tj zadnji zid ak je odradjen u kamenu iz koga vire ostaci nekog polu odveljenog zida , na sredini ak je kameni most koji je takodje na raznim mestima polupan i fale delovi tj pola mosta fali ima samo levu str i sa desne kraj mosta .,  ispod njega je panj koji je zavucen u jos jedan deo kamenog mosta koji je polozen po pesku i po koja stena iz mosta lezi oko panja tako da se vidi da su to delovi iz mosta, na desnoj str ak je kamenjar iz koga izlazi deo neke kule ili okrugloga zida kao kod svetionika koji je isto u delovima i odronjen po kamenjaru , pa svemu tome ima dosta mahovine , biljaka dosta najvise o krajevima ak i ispod panja... nisam mogao da se nagledam verujte mi :( to je ono sto bih ja voleo da imam u mom ak jer je ono i vise od dela prirode u stanu jer je toliko verodostojno uradjeno da nema ni 1 greske po pitanu bilo cega ....tako da se neslazem sa izjavom da je svetionik od sige neprirodan u ak .... ;) samo napred i svaka cast imas zlatne ruke :)

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #4 on: 20 August, 2012, 23:01:18 »
U tom slucaju, moras  da preciziras svoj pravac. Da li zelis sarenis za decu, da li zelis prirodno okruzenje za ribe ... ili zelis odgajivacnicu ?

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #5 on: 20 August, 2012, 23:10:20 »
Ribe ne gledaju na stvari kao mi. Njima je to obican kamen na kom je neobicno to sto svetluca (a to je ustvari nama neobicno, one ne razumeju pojam neobicnosti). Poenta, ribama ne smeta da si sagradio bilo sta od kamena jer je to njima kamen.
Ne opterecujte se "prirodnim okruzenjem"
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #6 on: 21 August, 2012, 09:28:52 »
Moram da se nadovežem. Nemojte pogrešno da me shvatite, ja zapravo ne znam ništa ni o malaviju ni o tananjiki, ali jedno od njih ima prirodno okruženje samo kamen. Bez obzira da li je zapravo njima takav biotop ili bi ribe pojele travu, akvarijume sa nabacanim kamenčugama u sredinu smatram zaista ružnim. Hiljadu puta čuo reakciju tipa "savršen skejp" iako zaista ne znam šta je tu savršeno i lepo. Nabacano kamenje kao u građari samo strpano u akvarijum? Negde sam čak pročitao i pravila za postavljanje kamenja? Alo? Zlatni presek i ostale varijante? Uzmeš kamenčuge i staviš ih u akvarijum, sipaš vodu i staviš ribe,... Bez obzira svako ima svoj ukus i svako ima pravo da drži ribe onako kako želi i da drži ribe koje želi. Ne smatram svetionik ništa ružnijim od gomile kamenčina koliko god on bio neprirodnijio a hrpa prirodnija...

Svaka čast gagi, lepo si to napravio i dobro si se potrudio, ipak mislim da ljudi drža akvarijume ne samo zbog vrsta riba koje drže već zbog ljubavi prema prirodi i želje da deo prirode imaju u stanu. Međutim, mislim da ako je akvarijum za neko dete, da će se dotično dete lakše zaljubiti u akvaristiku, ukoliko akvarijum poseduje više takvih džidžabidža. Kasnije kad malo dublje zabrazdi u akvaristiku zasigurno će takve stvari izbaciti samo iz akvarijuma...

Još jednom se izvinjavam svima, ako sam nekog uvredio ili slučajno potkačio, nije mi bila namerta, već sam samo hteo da kažem da svaki ima pravo na svoj ukus...   :grin:
« Last Edit: 21 August, 2012, 09:34:18 by Shone »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #7 on: 21 August, 2012, 11:35:50 »
Svi ste u pravu, mada se ja zalazem za sto realniju kopiju prirognog okruzenja.
Akvarijum sluzi meni kao ispunjenje zelje da imam autenticni deo prirode u svom domu, pa upravo to i pokusavam da repliciram. Cak sam i pobornik jednog biotopa u akvarijumu a protivnik mesanja biotopa.

Offline milanpop

• Značajni član
« Reply #8 on: 21 August, 2012, 15:16:10 »
Svaka čast gagi, lepo si to napravio i dobro si se potrudio, ipak mislim da ljudi drže akvarijume ne samo zbog vrsta riba koje drže već zbog ljubavi prema prirodi i želje da deo prirode imaju u stanu. Međutim, mislim da ako je akvarijum za neko dete, da će se dotično dete lakše zaljubiti u akvaristiku, ukoliko akvarijum poseduje više takvih džidžabidža. Kasnije kad malo dublje zabrazdi u akvaristiku zasigurno će takve stvari izbaciti samo iz akvarijuma..
Toliko...
Hiljadu problema,nema problema

Offline gagi69

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 19 September, 2012, 16:41:52 »
Hvala na kritikama

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 15:12:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327