Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Izrada akvarija 150x53x50  (Read 5985 times)

Offline e72x

• Početnik
  • *
Izrada akvarija 150x53x50
« on: 18 August, 2012, 16:45:56 »
Postovani forumasi,

Htio bih da napravim akvarijum dimenzija 150x53x50 s obzirom da mi prostor to dozvoljava pa molim za pomoc.
Ideja je da to bude biljni akvarij sa ciklidima a vremenom mozda i diskusi.
Evo za pocetak me zanima sami odabir stakla koji je dostupan kod nas da se kupi kao i obruseno staklo ili ne? Kao i ostali setup filteri, grijaci, rasvjeta,biljke, Co2 i ostalo?

Toliko za pocetak!

Gordan - Mostar
« Last Edit: 07 January, 2013, 21:08:20 by nedara »

Offline Mandic

• Napredni član
Re: Izrada akvarija pomoc!
« Reply #1 on: 18 August, 2012, 20:06:30 »
Pozdrav i dobrodošao na forum!
Super su ti željene dimenzije akvarijuma! Koje ciklide imaš u planu? Pretpostavljam da misliš na južno-američke patuljaste, pošto je to grupa ciklida koji (recimo) jedini mogu u biljni akvarijum. Ima tu još nekih, ali ovi su najbolji za taj tip...
Odabir stakla: za tu litražu bi bila najbolja 10-ka, mada bi moglo i od osmice da se odradi, sa ojačanjima, naravno... Brušeno se preporučuje, ali i ne mora biti.. Nemoj sam lepiti akvarijum. Neka u pomoć pritekne neko iskusniji. Ili jednostavno kupi neki polovan...
O ostalim drangulijama se može pročitati dosta na ovom forumu, tako da-uživaj :)
Ako zatreba još neka pomoć, slobodno pitaj. Ima ovde dobrih ljudi koji vole da pomažu :)

Offline e72x

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 18 August, 2012, 22:10:44 »
Pozdrav,
U ponedjeljak idem da vidim sta od stakla ovde moze da se kupi ako bi nasao Ultra Clear White Glass za prednju i bocne strane bilo bi super  :) Planirao sam 8 ili 10mm staklo a svakako bih radio uzduzna ojacanja i mostove koje bi povezivale prednju i zadnju stranu.
Za ribetine cu jos da razmisljam i svakako da bi mi savjet ostalih forumasa dobro dosao kao i adrese ljudi gdje bih mogao kupiti kvalitetne ribetine...
Svaki koraka kako budem radio cu slikati i postavljati na forum da uzivamo svi nadam se u ovom predivnom hobiju,

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #3 on: 18 August, 2012, 22:53:23 »
Da si u NS ili okolini preporucio bih ti da uradis aq od 10mm jer ovde razlika u ceni  izmedju 8mm i 10mm je zanemarljiva ali je razlika velika oces imati poprecno ojaceanje ili ne je nemerljiva  :tongue:
Svi oni koji imaju poprecno ojacanje tj. pracku :cry: znaju o cemu pricam

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #4 on: 18 August, 2012, 23:13:10 »
Ako imas svoju kucu, onda kupuj 10-ku ! Ojacanja, pracke i ostale sitnice obavezno odradi ( mada moze i bez njih, ali ces mirnije spavati :D ).

Offline e72x

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 19 August, 2012, 12:56:11 »
Bez obzira na cijenu ici cu na 10mm staklo i dvojba je dali da uradim duplo dno ili samo da ojacam uz duz prema prednjoj i zadnjoj strani??? Takodjer me zanima ako netko ima neki link prodavnice ili privatno u BiH gdje se moze kupiti kvalitetno bilje kao i ostala akvarijumska oprema, bio bih zahvalan!

Pozdrav!

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #6 on: 20 August, 2012, 06:58:43 »
Kvalitetno bilje se ne kupuje u prodavnicma vec se cupa u aq od prijatelja  :grin:

Offline e72x

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 20 August, 2012, 12:12:54 »
Dobar dan,

Evo, malo sam bio u obilasku cijena stakla od 10mm brušenog dodje oko 125 Eur. jedan staklar mi je preporucio za aq. kaljeno staklo kaze nije velika razlika u cijeni, molim Vasa cijenjena misljenja?

Pozdrav!
« Last Edit: 20 August, 2012, 12:19:53 by e72x »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #8 on: 20 August, 2012, 15:09:04 »
Neke vrste kaljenog stakla su se pokazale lošim za izradu aq, prvenstveno zbog toga što se silikon ne lepi za njegovu površinu onako kako to očekujemo (svom snagom).

Offline e72x

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 20 August, 2012, 15:29:01 »
Hvala na odgovoru!

Sada sam malo u dilemi    :rolleyes:  pošto sumnjam da mi netko od staklara hoce reci ili zna kakve su osobine kaljenog stakla u kombinaciji sa silikonom!! Da li mi savjetujete da trazim još neku vrstu stakla za prednju i bocne strane ili da idem sa standardnim staklom samo obrusenim svakako.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 October, 2018, 17:10:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 108
  • Online Ever: 450