Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Aska postala mama :)  (Read 7779 times)

Offline ljubee

• Napredni član
  • kuku lele,kuku lele,ima glavu kao tele......
Re: Aska postala mama :)
« Reply #20 on: 02 December, 2012, 15:03:36 »
Dao sam mu sve i objasnio sve,najgore od svega je sto je poceo da mi preti,valjda misli da sam neki klinac posto mladje izgledam,iz okoline NS-a je,ali cesto je u Zr-u,pa posle kao ne preti sa njegovog mobilnog nije lud....ma haos,uglavnom nije mi frka za sebe  i da dodje ko popije batine ako dodje do toga nije problem, da budala ne dodje da baci nesto Aski,onda stvarno ne znam sta bi uradio,a nismo deca da pravimo sebi probleme sa 30 i kusur godina,kome to treba u zivotu??? Ja mu lepo kazem,mozda ti je pobeglo kuce,mozda ga je auto zgazio ko zna sta je??? ja te prvi put vidim u zivotu covece,a dosao si kod mene u kucu za kuce,nisam ga na pijaci prodao pa da je bolesno,da zeznem nekoga,od 3 nedelje sam ih  hranio da olaksam Aski i da oni budu dobri,jogurt,granule rastopljene pa izgnjecene,pirinac,med,pavlaka,krompir sargarepa.Od sada samo sa ugovorom bar papir i olovka i podaci broj lk .

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #21 on: 02 December, 2012, 18:38:41 »
Savate ....ma kuliraj...Neka dođe...Pametno za ugovor...
« Last Edit: 02 December, 2012, 18:41:16 by Vlada »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #22 on: 03 December, 2012, 12:11:35 »
Ljube, ja ne vidim ni jedan jedini razlog zasto bi ti ikome vracao pare.
Uz stenad se ne izdaje "garancija". Kad god bi se meni desilo da kupim psa, macku, sta god....i ispostavi se da je zivotinja bolesna (sto kod tvojih stenaca nije bio slucaj), ja u svakom slucaju odmah vodim zivotinju kod veterinara. Desavalo se da su neke zivotinje i bile bolesne pa ih zalecim, vakcinisem, itd...
To je moj problem kada sam vec uzeo zivotinju, a ne prodavcev.
Ponavljam, ti si sa stencima dao i dokaz o vakcinaciji i knjizicu, i tu se zavrsava sva tvoja odgovornost.
Prosto ne mogu da verujem da je nekome uginulo stene koje je uzeo ?!?!
Sta je taj majmun uopste radio sa psom, nije mi uopste jasno. Ipak stenci uz obaveznu OSNOVNU negu ne ugibaju tek tako.

Offline ljubee

• Napredni član
« Reply #23 on: 04 December, 2012, 06:43:32 »
Ljudi su ti Petre moj cudo,zvao sam odmah i ostale koji su uzeli kucice i niko nije revakcinisao,proslo je par dana,opet sam ih podsetio i opet nista,izgleda nemaju vremena koliko su mislili da imaju kada su uzeli kucice,tuzno.I sad budi pametan kod sledeceg legla,kome prodati i biti siguran da ce to kuce da bude negovano kako treba???

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #24 on: 04 December, 2012, 10:58:20 »
Nema druge, nego podici cenu i to ce dovesti samo ozbiljne ljubitelje da ih kupe.
A opet ako dobro procenis da je neko ozbiljan ljubitelj, mozes i da spustis cenu onda na individualnoj bazi.
Znam da je to mac sa dve ostrice, gde onda ne znas gde ces sa kucicima ako ne odu po visoj ceni, ali ne znam kako bih te bolje posavetovao.

Bas sam pre neki dan ovde kod mene u komsiluku video lika koji seta onu staru verziju ogromnog Rott-a (ako znas na sta mislim?). Pridjem i pitam ga odakle je, i on kaze iz Nemacke.
Dok sam svog psa davno setao, svi rotovi su bili tolike mrcine, a u poslednje vreme nigde ne vidim takve muzijake, i nije mi jasno gde je nestala ta linija ove rase?
Mozda i gresim i lupetam, ali sam laik sto se tice ove rase, pa samo primecujem ogromnu razliku u primercima koje ljudi setaju sada, i koje su setali pre 20-ak godina.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #25 on: 04 December, 2012, 14:20:22 »
Ovo je najkraće viđenje te problematike:

Svaka ''rasa'' pasa evoluira pod uticajem najpoznatijih/najuticajnijih odgajivača i sudija. Usled ekspanzije kinologije '80-ih godina, kao i sveobuhvatno boljim uslovima gajenja pasa, došlo je do pojave veoma krupnih jedinki u okviru rase za koje se smatralo da su bolje i puštane su priplod, te davale krupno potomstvo, pogotovo na našem podneblju tokom krize. Većina nas se navikla na takve gabarite u rasi i smatramo ih normalnim.

Međutim, standard za rasu je tokom decinija (uglavnom) ostao isti pa su takvi psi na izložbama ocenjeni kao ''van standarda'' ili ''prerasli'', što povlači lošiju ocenu ili čak diskvalifikaciju. Za savesnije odgajivače je standard rase ''biblija'' pa nove generacije pasa upadaju u granice koje su propisane tim standardom.

Offline ljubee

• Napredni član
« Reply #26 on: 04 December, 2012, 15:45:16 »
Najbolji primer starijeg tipa rota sam video kod prijatelja,a zvao ga je Meda i verujte takav je i bio,ogromna mrcina,lezi i samo te gleda,jezivo, bukvalno 2 puta veci od Aske.Dok prijatelj koji je i ozbiljan odgajivac ima muzjaka koji je potpuno drugaciji,manji je i skladniji sa kracom dlakom,drugi tip mi je i lepsi.Negde sam cuo da ti veci rotovi vrlo lose prolaze na izlozbama,verovatno zbog toga sto su na ivicama standarda (kao sto je Nedara lepo objasnio) i da su popularni samo u Americi.Oko biranja najkrupnijeg steneta i dalje se vodi borba,po meni bez nekog posebnog razloga,moja Aska je ostala zadnja u leglu,uzeo sam je sa 8 meseci,lepo,normalno i kvalitetno hranio i eto mislim da je izrasla u sasvim lepog psa :)
« Last Edit: 04 December, 2012, 15:48:03 by ljubee »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #27 on: 04 December, 2012, 17:29:48 »
Hvala Nedara i Ljubee na objasnjenju, bas me kopkalo o cemu se tu radi.
Svojevremeno je i moj Nemacki Ovcar ispao iz standarda, pa ga nisam ni vodio na izlozbe jer je bio jako visok i krupan. Naravno bio je prava maza, ali to ima veze iskljucivo sa ophodjenjem prema psu. :)

Offline ljubee

• Napredni član
« Reply #28 on: 23 May, 2013, 20:43:00 »
Aska postala mama po drugi put :) Ja lepo krenuo sinoc na posao a ona krenula da se steni,bio sam prisutan  dok je ostenila 2 malca a ostalo je moralo bez mene :) Sudjene su mi devojcice,6 devojcica i 2 decaka :)

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #29 on: 23 May, 2013, 20:54:02 »
Mali,malci... ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2018, 20:43:18

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 100
  • Online Ever: 450