Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Top filter  (Read 14408 times)

Offline frle

• Značajni član
Top filter
« on: 24 November, 2005, 20:05:50 »
Nesto razmisljam...
Mozda postoji mogucnost da se Top filter stavi na nivo ispod AQ. Naime ako se na AQ napravi prelivna posuda sa sifonom, to je izvodljivo po meni.
Nego gde se dede rubrica sa clancima na kojoj je bilo piromanovo uputstvo za Top filter?

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Top filter
« Reply #1 on: 24 November, 2005, 20:14:36 »
Ovako....
TOP filter, je kao sto mu i samo ime kaze filter koji stoji iznad AQ... Prvo sto mi pada na pamet, kao problem pri postavljanju ispod AQ, je to sto ce voda ocito da se preliva... Po sistemu spojenih sudova... Ovo je jedino moguce, ako se top filter hermeticki zatvori (ali bas svaka rupica...), samo sto to vise nece biti TOP filter, nego neki vid kanister filtera, koji ce imati samo bolju difuziju vode (mada je i ovo dikutabilno, jer se voda nece vise prskati po filtracionoj masi, zato sto ce i spray bar, i filtraciona masa da budu pod vodom...)
Ako pak odlucis da ga ne zatvoris hermeticki, moraces da imas jos jednu pumpu, koja ce vodu da vadi iz filtera i vraca je u AQ, ali to sve mora da radi kao svajcarski sat, kako voda ne bi prelila...
Moj ti je savet, da ako vec neces da TOP stavljas iznad AQ... Kupi kanister, ili 2, 3 hang-on filtera... Pozz!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline frle

• Značajni član
« Reply #2 on: 24 November, 2005, 20:17:21 »
Pa evo kako sam mislio da se napravi prelivnik, koji upravo radi po principu spojenih sudova.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #3 on: 24 November, 2005, 20:24:24 »
Eeee tako bi vec moglo....
Sorry, kad si rekao na nivou ispod AQ, ja sam bas na to i mislio, znaci ispod AQ... Ovako, pored moze... Ali opet to vise nije TOP, nego najobicniji overflow (prelivni).... Mana ovog filtera je, ako se zapusi cevka koja vraca vodu u AQ, prelice filter, i imaces poplavu...
Nisam bas najbolje razumeo crtez... Jel ovo levo poprecni presek AQ? Ovo desno je...???
Ako se malo strpis, u prvom broju casopisa o ciklidima, koji bi izasao oko nove godine ce bas biti jedan lep DIY clanak o TOP filter-u! :)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #4 on: 24 November, 2005, 20:51:06 »
Zaboravite na sump/TOP hibrid, znam coveka koji je imao nesto slicno. Kvalitet TOP filtera se ogleda u gravitaciji i sl...
Pozz
Piroman

Offline frle

• Značajni član
« Reply #5 on: 24 November, 2005, 21:49:27 »
Ono je bio prikaz prelivne posude, a ovo je prikaz celog sistema. Ako sam te shvatio piromane, Top filter radi bolje ako je na vecoj visini?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #6 on: 24 November, 2005, 22:50:31 »
Ne, nego je stvar u tome da je sustinski pogon TOP Filtera gravitacija, dok je kod sump-a to ipak glava. Suvise duga prica, da bih sada tupio o tome, jednostavno zaobidji sump filter, a specijalno hibridni sump filter!
Pozz
Piroman

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 25 November, 2005, 00:17:37 »
Koliko je TOP Filter siguran, sto se tice prelivanja?

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #8 on: 25 November, 2005, 01:08:57 »
Top filtere nikako ne preporucujem ljubiteljima Diskus jer se uglavnom hrane hranom zivotinjskog porekla a istu i preterano razbacuju pa se moze desiti da vam zivotni prostor dobije cudan miris!
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #9 on: 25 November, 2005, 10:16:22 »
Milperu...

...top filter, tj voda iz istog, moze da se prelije samo nazad u akvarijum jer su bocne stranice nize od prednje i zadnje a sam filter je nesto uzi od duzine akvarijuma...znaci sve sto se prelije (ako ga bas zapostavis) ide nazad u aq.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 14:39:49

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]