Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mini klovnici :)  (Read 14476 times)

Offline chombe

• Član
Mini klovnici :)
« on: 28 June, 2012, 22:24:12 »
Evo posle kardinala reko da se oprobam i sa klovnovima. Vec duze vreme jedan par se mresti svakih 10-ak dana.
Uspeo sam da prepbacim oko 50-ak jaja u manji akvarijum i dosta njih se izleglo, sigurno 40-ak. Probao sam da ih hranim artemijom ali je ipak prevelika. Samo dvojice su uspeli da prezive, verovatno su nekako uspeli da pojedu artemiju.
Posle nekih 8-10 dana su se tranformisali u male klovnove sa sve bojom i sarama i poceli su da plivaju vise kao ribe nego kao punoglavci.
Ako bih uspeo da nadjem neku sitniju zivu hranu siguran sam da bi prezivelo mnogo vise riba.

Offline tripko

• Član
Re: Mini klovnici :)
« Reply #1 on: 28 June, 2012, 22:41:50 »
Bravo chombe, zelim ti da uspes u mrestu.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 29 June, 2012, 01:24:16 »
Znam da ih napolju hrane sa nekim rotifers - sta god to bilo...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #3 on: 29 June, 2012, 07:46:56 »
Čestitam Čombe. Ja ovde i na svim ostalim forumima drvim o roratoriji, a svi me posmatraju kao budalu. Evo imaš ovde sušenu :
http://www.aquashop.rs/Product-O.S.I.-Artificial-Rotifer-Plankton-300-g_8470.aspx

a prava se javlja u slatkovodnim akvarijumima po nekad, kad sve lepo štima. Mislim da bi ti ipak bilo bolje da pronađeš sitniju artemiju, koja je skuplja do duše, ali bi ti završila posao. Inače artemije imaš od 100000 komada po gramu do 400000 komada po gramu. ovu sitniju sigurno mogu da progutaju, jer kad može colisa lalia koja se u početku hrani euglenom jer je toliko sitna, može i clawn potpisujem....

Offline DJOLE_F1

• Administrator
  • Član
  • Rajkov Djordje C.C.A.
    • F-DUKI
« Reply #4 on: 29 June, 2012, 09:08:05 »
Svaka cast Dejane!  ;)
F-DUKI

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #5 on: 29 June, 2012, 11:15:55 »
Auu, extra! Nadji rotatoriju obavezno za sledeci put! Od mresta nema nista lepse u akvaristici! Jos mini klovnovi u boji, ma ludnica! Svaka cast!

Otkrij nam vise tajnu uspeha? Kako ti se tako cesto mreste klovnovi? Ovi moji ni jednom mora da su jalovi  :(  :laugh:
Sigurno ih ćale hrani nekom hranom za plodnost?!  :) :)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #6 on: 29 June, 2012, 11:43:37 »
Imas na ebay-u i na raznim drugim sajtovima zivi rotifers na prodaju a litar kosta oko 20$ i napravis jedan mali mresni aq sa sundjer vazdusnim filterom i udri samo kad se vec tako cesto mreste  ;)

Offline chombe

• Član
« Reply #7 on: 29 June, 2012, 12:54:20 »
Hvala ljudi  :)

Citao sam i ja da ih svi uglavnom hrane sa tim rotifierima koje jos dodatno hrane sa nekom vitaminima obogacenom algom ili tako nesto.
Znam samo da nista mrtvo nece jesti pa verovatno ni te susene sto ima u aqua-shopu mada ova dvojica su posle 10-ak dana vec poceli da jedu one susene flekice kad im malo usitnim. Najveci problem je othraniti tih prvih 10-ak dana dok se ne transformisu.
To sa odrzavanjem kultura rotifiera mi malo zvuci komplikovano za mene.
Jel zna neko od vas zna nekog ko se mozda bavi sa tim pa da kupim vec gotove rotifiere?
Ovi moji se mreste svakih 8 do 10 dana i to izbace najmanje 100-ak jaja. A veruj mi tajne nema, valjda sam imao srece da ubodem dobar par. Mada ni matorog ne bih iskljucio, mozda je i on umesao prste ipak je on stara kajla  :laugh:

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 29 June, 2012, 12:57:55 »
Svaka cast stvarno jos jednom. Vidi za te rotifiers i ako ti treba jos neka informacija da iskopamo napolju po forumima. Ja sam bas pre neki dan naleteo na lika koji se nasao u slicnoj situaciji, od prvog mresta mu nista nije prezivelo, od drugog par komada, a sa trecim je vec imao mnogo uspeha. Mogao bi da preplavis trziste klovnovima :)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #9 on: 29 June, 2012, 13:03:02 »
Pazi imam ja po nekad u akvarijumima, ali to sićišno sranjce se vata za bilje i za staklo, a ne može da ti preživi ako nije u vodi. Znači malecki slatkovodni akvarijum ti ne gine... Daću ti ja drage volje. One ne mogu baš da se kultivišu. Nekad ih ima, a nekad nema. Trenutno mislim da imam u nekoliko akvarijuma. A to sa živom i mrtvom rotatorijom mislim da nema veze, jer je ona nepokretna. Ipak mislim da je živa bolja, ali da znaš ni ona ne pliva...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 05:18:45

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]