Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: pitanje za postolje  (Read 9920 times)

Offline ZappafisH

• Član
Re: pitanje za postolje
« Reply #20 on: 08 June, 2012, 00:43:17 »
Evo slika kako to sad izgleda.

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #21 on: 08 June, 2012, 00:44:43 »
Vec sam rekao da bih dno konstrukcije izbacio skroz. Ostao bi samo ovaj gornji fiksni dio.

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #22 on: 08 June, 2012, 00:47:46 »
Cekaj,ovo izgleda deblje od 1cmm?uzmi u obzir da  staklo+voda teze tacno 604 kg ako je staklo 10mm...

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #23 on: 08 June, 2012, 00:49:36 »
pa ako ti nije problem dovati sipke velicine dna ak , barem bih ja tako uradio da se nerazmisljam i nejezim ,nije 500L malo +staklo+pesak,kamenje...iako ide ploca pa i da je medijapan opet je i duza i sira od postolja...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #24 on: 08 June, 2012, 00:56:34 »
Ma ako pravis novi aq. napravi i novo postolje...Ako nije problem...ja bih tako uradio...

Offline ZappafisH

• Član
« Reply #25 on: 08 June, 2012, 01:17:57 »
Ma navaricu jos par cijevi i to je to...da ne razmisljam  :)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #26 on: 08 June, 2012, 23:00:47 »
 :D :D :D postolje zavrseno i IVKE je preeeezadovoljan , pokvario sam safilicu  :cool: i imam 4 pliha na desnoj saci ali se isplatilo :) sutra stavljam slike cim donesem aparat pa procenite sami ;) morao sam da se pohvalim i bez slike jer sam prezadovoljan  :grin: za 1 postolje koje sam sam pravio mogu vam reci da sam bolji od PET CENTRA  :D :D :D... :cool:

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 09 June, 2012, 13:12:39 »
Ajde slike,pusti fudbal.. ;) Od kako je pocelo prvenstvo nigde nikoga na forumu  :sad:

Offline mandalorian

• Član u razvoju
  • **
« Reply #28 on: 09 June, 2012, 13:45:25 »
Nemam iskustva sa pravljenjem polica, ali projektujem neke malo ozbiljnije objekte kao građevinski inženjer. Odgovorno tvrdim da ploča istih dimenzija sa jednakim opterećenjem ne oslonjena na ivici trpi manje deformacije (pa samim tim i uticaje) od iste te ploče oslonjene na ivicama. Za to imam i objašnjenje, ali ne bi da vas zamaram

Hmm, da te pitam: pravim postolje koje je čeličnim ramom široko 38 cm  a na njega će ići ploča od iverice ili daske (još ne znam) širine 42 cm. Akvarijum će biti širine 40 cm, a ova dva cm "viška" su tu radi postavljanja kliznih vrata sa prednje strane postolja. Šta misliš, da li će biti problema ako je čelični ram 2 cm uži od akvarijuma? Akvarijum će biti od nekih 220 l, mada se sada kolebam da li da bude širok 40 ili 38 cm (kao ram).
"WTF Runkle?!"

Offline mandalorian

• Član u razvoju
  • **
« Reply #29 on: 09 June, 2012, 13:53:13 »
Samo da dodam nešto - Zappafish, nemoj uklanjati donji dio ako time uklanjaš "poveznice", tj. šipke kojima su noge postolja povezane u dnu jedna sa drugom. Nekako mi to djeluje jezivo :) Željezni profili su jaki kada se od njih prave rešetke (nisam stručan kao Shone, ali sam za vrijeme studija radio kao monter za telekom, pa znam šta sve oni stubovi mogu da izdrže), ali ako nisu tako postavljani... Imam doduše jedno postolje bez poveznica na dnu ali je ono jako nisko, samo 30 cm. Da je visoko recimo 60, ne bi ulijevalo povjerenje.
"WTF Runkle?!"

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 September, 2018, 07:38:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 74
  • Online Ever: 450