Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nadogradnja TOP-om  (Read 7499 times)

Offline filter boy

• Značajni član
Re: Nadogradnja TOP-om
« Reply #20 on: 28 May, 2012, 17:41:35 »
Ja već neko vreme kao privremeni top koristim malu plastičnu saksiju..
Jednu veću pravougaonu sam već kaparisao od žene..stoji mi u podrumu  šest meseci :laugh:
Na plastičnim saksijama već postoje rupe na dnu,pa se ne moraju bušiti!
Jedina od mana ovog vida filtra je njegova visina koja zahteva visoku haubu,ili čisto odgajivački akvarijum,gde estetika nije puno bitna...
Bitan nedostatak ovog filtra-mislim na ovaj saksija top filter je što podržava samo aerobne bakterije,pa se može koristiti kao dopunski filter,kao što je Nedara prikazao :)

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #21 on: 28 May, 2012, 17:44:40 »
E Nedicu sta ti uradi Jeferson  :D :D :D
C.C.A.

Offline jeferson

• Veoma napredan član
« Reply #22 on: 28 May, 2012, 19:53:41 »
Ja sam dao samo predlog :D
Voda sa obicnim i sa wet-dry filterima ne moze da se poredi ... realno

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #23 on: 28 May, 2012, 20:54:20 »
E bas si ga sklepao :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #24 on: 29 May, 2012, 14:01:47 »
Ah, tako je bilo juče... danas već ispravljam grešku.  :tongue:

Našao sam pristojnu novu plastičnu cev od ''1/2 cola'' koja se koristi za vodovodne instalacije u kući. Brusilicom sam urezao 15-ak rupa, prednji kraj cevi povezao sa pumpom, zadnji kraj začepio; ovako sad izgleda:

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #25 on: 29 May, 2012, 14:41:14 »
Tebi iz taloznika baca vodu u top?
Sto ne okrenes da iz da iz zadne komore lagano baca u top?
Ovako preskaces komoru za mehanicku filtraciju, tj sundjere i brze prljas masu u topu. Mislim da kad bi okrenuo top i "cistu" vodu slao na top imao bi jos bolju bio filtraciju, koju s obzirom na stanovnike akvarijuma verovatno i zelis da postignes.
Inace, slicno sam ideju i ja razglabao sa Admiralom svojevremeno, da mi budzi, ali ja sam hteo da mi stoji iznad aq, a ne filtera, pa da fino mreska povrsinu vode u aq.
Ne vidi se na slikama ali nadam se da ti je deo vate suv prilikom ovog prskanja, tj da si napravio wet dry filtraciju. S obrirom na temperature u aq kod tebe bas me interesuje da li ces imati velika isparenje vode ovako.... (to je meni ujedno i bio strah, da mi ne sjebe haubu od iverice u kojoj bi mi se nalazio top)
Svemir Svemircima!!!!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #26 on: 29 May, 2012, 15:38:08 »
Da, voda ide iz taložnika (prve komore) filtera direktno na TOP filter.

Kao što vidiš, čitav sklop (od vodene pumpe pa do maske) nije fiksiran i vrlo lako mogu da uradim premeštanje pojedinačnih komponenti sistema... a time da vršim eksperimente i utvrdim u kojim slučajevima je filtracija bolja. Slažem se sa tobom u vezi bržeg prljanja filter mase, međutim mnogo mi je lakše oprati kompletnu filter masu iz TOP-a (samo ga odnesem u kadu) nego vaditi silne sunđere iz druge komore prelivnog filtera.  ;)

Mislim da sam ostvario ''wet-dry'' filtraciju jer je bočni deo vate suv. Videćemo kako će ovaj dodatak uticati na isparavanje...

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #27 on: 29 May, 2012, 18:17:09 »
OK
Ako bi ga okrenuo naopako, kao sto sam napisao, mogao bi da ga umesto vate, napunis do gore sa npr. sera siporeksom ili nekim drugim filtracionim materijalom koji je dobar za bio filtraciju. A sto se tice pranja cele sundjera u drugoj komori, ja perem samo prvi i eventualno drugi sloj, oatale ne diram, posto se i ne uprljaju...
Sto se tice isparenje pretpostavlljam da se to lako resava sa poklopcem  za top.
Dolazim ovih dana da vidim i jos vaznije da cujem to  cudo, pa cu moci da odlucim da li da se i ja odlucim za tako nesto....
Svemir Svemircima!!!!

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #28 on: 29 May, 2012, 22:35:52 »
ako mogu da pitam , sta se nalazi u onim dzakcicima u srednjoj komori , bobice necega , tako mi deluje ali sta je tacno ?

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #29 on: 29 May, 2012, 22:58:19 »
sto se tice ideje za top filter ja sam kupio sivu cev plasticnu za vodu ima ih svuda , brusilicom se odsece cetvrtina cevi tj izvukao pravu liniju po njoj i po 3,5 cm sa obe str izvukao linije i odsekao brusilicom ,smirglom osmirglao ivice da budu glatke , na kraj stavio cep sa gumenim prstenom koji ima da se takodje kupi uz njih i zalio silikonom, na 5 cm od pocetka i kraja cevi sam ostavio po 3 cm lajsnu da spaja 1 i 2 str cevi . dotle sam stigao e sada u plani imam da te lajsne zagrejem i utisnem ih ka dole u cev da bi mogle da drze istu cevku koju si i ti stavio poslednju tu belu po kojoj cu da busim rupe sa obe str da nebi voda isla samo po sredini cevi. sivu cevku za vodu cu takodje dole da busim busilicom rupe u 3 reda i to je to , drugar mi ima fen za varenje plastike pa cu od ostatka cevi koje sam isekao da napravim nosace tj da ih zalepim za cev sa strane da bi moglo da se drzi za haubu akvarijuma na koju lepim 4 kukice , na belo crevo ide koleno sa usaflenim nastavkom za crevo i to je to , crevo spustam do sredine ak na kraj creva dolazi pumpa koja ce da vuce vodu u top filter i milina :) kada zavrsim kacim slike ....eto moze i tako nadam se da sam bio barem kolko tolko razumljiv :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 03:53:40

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]