Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Julidochromis regani  (Read 16552 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Julidochromis regani
« on: 23 November, 2005, 15:52:18 »
Jedan od največih iz genusa Julidochromis,sličan več opisano, Julidochromis dickfeldi-ju ali opet tako samosatlaan,da zaslužuje par reči.
Opisao ga ihtiolog Poll 1942 i nazvao ga po velikom ihtiologu Regan-u iz Londonskog prirodoslovnog muzeuma.
U prirodi se taj ciklid nalazi maltene na celome jezeru Tanganyika,no kao zanimljivost nikada skupa sa J.marlierii tako imamo različite variitete :Kachese otok Karilani,Chimba,Bujumbra te Kipili.
Njegova je teritorija veličine fudbalske lopte,tu brani  i ta mu znači sve.
Nadje se u dubini  od 2 metara pa nadalje uve3k u zoni skala i peska,mada prije blizu skala.U prirodi taj je ciklid omnivor ili svaštojed /larve insekta,puževi,alge/.Kod te vrste obično ženka je veča od mužjaka,a prosečna dužina negdje oko 14 -17 cm.
Akvarij za par ,kako sam več napisao 75 litara bio bi idelani,no ako očemo imati sa ostalim ciklidima /vidi njih u temi J.dickfeldi/ treba da ima oko 180 litara.Dekoracija sa puno kamenja,skrovišta te prolaza,preporučuje se stavljati neke veštačke stvari ,poput kokos oraha,saksije za cveće ,kao mesto za mrest.Kod te vrste ženka pušta obično
30-tak mladih.
Po pitanju hrnae nisu nekji probrljivci,pa ako nemate mesta za Tropheuse,eto njih,Julidochromisi,kao stvoreni.
Grupa tih ciklida /Kipili/

Offline Miner

• Član
Re: Julidochromis regani
« Reply #1 on: 23 November, 2005, 16:11:23 »
Negde na internetu sam procitao da u prirodi mogu da narastu i do 30 cm, a da u akvarijumu retko narastu do 13 cm.
Inace, vrlo interesantan ciklid. CIKLID_111

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #2 on: 23 November, 2005, 16:19:35 »
Julidochromis od 30cm... CIKLID_106 ...zastrasujuce...ne bih voleo da mi se odlepi termometar u tom akvarijumu. :-D

Dobro si procitao Mineru... http://www.petresources.net/fish/cichlids/jul_reg.html

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #3 on: 23 November, 2005, 19:00:04 »
Veoma lep ciklid. Trebao bi da napravim Tangnjaiku relativno brzo, i sigurno ce ovaj julidochromis da udje u uzi izbor.
Cinjenia da raste u divljini 30 cm je stvarno fascinantna. Prosto da se uplasis od njega!
Salut!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Julidochromis regani
« Reply #4 on: 29 May, 2008, 14:44:24 »
Latinski naziv: Julidochromis regani
Biotop: Kamenjar sa dosta skrovišta i pećina
Vode: tvrda
Temperatura: 22°C-25°C
Max velicina: ženka 13cm, mužjak znatno manji ali nije uvek slučaj
Ishrana: omnivorous (svaštojed)
Način razmnožavanja: ikrašica, polaže ikru u usku pećinu
Agresivnost: umerena (ako moze da sacuva svoju teritoriju)
Agresivnost unutar vrste: ekstremna (dok se ne upare)
Uzgajivost:
Akvarijum: minimum 80 litara (za jedan par)
Napomena: Veoma teritorijalan ciklid, treba uzeti 4-5 jedinki kako bi im se dalo prostora za uparivanje, a kada se upare ostale treba vaditi iz akvarijuma jer ce veoma brzo biti ubijeni
Lično iskustvo: Imam tu nesreću da ženka nije htela da se upari ni sa jednim od tri muzžjaka, dva je ubila dok je trećeg naterala da iskoči iz akvarijuma. Trenutno je sama, zauzela je jednu amforu i veoma lepo zivi sa Lamprologus boulengeri, Neolamprologus brichardi, Neolamprologus leleupi, Lamprologus brevis, Telmatochromis dhonti.
Varijateti: Postoje dva osnovna koji se razlikuju po osnovnoj boji, koja može biti belo-krem (''običan regani'') ili žuta (najpoznatiji je ''Kipili'').

Text pisao: Kondrlja
« Last Edit: 23 January, 2013, 10:30:32 by nedara »

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #5 on: 29 May, 2008, 22:00:21 »
Pa baza,treba biti tu stvarno maksimalno koncentrisan,jer stoji:
Latinsko ime:Julidochromis rega(i)ni.
Temperatura :25 C -22 C...
No vrsta Julidochromis regani jeste najrasprotranija vrsta iz genusa Julidochromis,pa se nadje  u 9 ali po nekima autorima i u više varijeteta,medju kojima jeste varijetet Kipili najpoznatiji.Sad kad je ishrana u pitanju,u prirodi se ta vrsta hrani beskičmanjcima i malim puževima.No zanimljiv jeste i podatak,da se tog ciklida nadje u dubini max.do 10 metara.
Ime "Regani" dobio je po čuvenom engleskom ihtiologu Regan-u,koji je bio profesor več puno pozatijoj Ethelwyn Trewavas.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #6 on: 29 May, 2008, 22:12:04 »
Bojko, hvala na sugestijama i ukazanim greškama.
Ovo je prvi text u bazi koji sam postavio, pa sve izgleda naivno. Težićemo da budemo bolji...

Greške će biti ispravljene!

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #7 on: 02 June, 2008, 11:18:34 »
Evo zenke koju sam opisao

Offline ALFA

• Napredni član
Julidochromis regani
« Reply #8 on: 16 March, 2009, 22:53:22 »
Ovako, pre par meseci sam uzeo "reganije", 5 komada,posle odredjenog vremena situacija je bila dva veca(oko 7 cm) i tri dosta manja, kontao sam veci zenke manji muzjaci, e sad, desilo se nesto sto mi nije bas najjasnije: ta dva veca su se udruzili i zauzeli jednu skoljku, pobili ova tri manja a hteli su i altose pa sam morao da ih prebacim u drugi akvarijum, prebacio sam ih sa sve skoljkom oni i dalje tu zajedno zive i brane skoljku kao ludi, kad gurnem ruku u akv. jedan zbrise u skoljku a drugi me ujeda kao lud! Ribe su iste velicine, jel moguce da su muz i zena ili sta je u pitanju??

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #9 on: 16 March, 2009, 22:55:22 »
Sve j moguce...
C.C.A.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 02:15:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348