Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Veličina akvarija i broj ciklida  (Read 22119 times)

Offline cicko

• Značajni član
  • Banovan korisnik
Re: Razmišljanje
« Reply #10 on: 09 January, 2009, 12:53:23 »
Boca,jel se ti salis sa ovom temom ili ti stvarno nesto tu nije jasno?Pravilo je da pravila NEMA,sve zavisi od doticne vrste,kakve uslove zahteva...Slobodno napisi o kojoj ribi je rec i u kakvoj si dilemi,pa da resimo....
Tanganyika

Offline Kenny

• Kvalitetan
  • Napredni član
  • F0
« Reply #11 on: 09 January, 2009, 13:01:51 »
Ja imam 2 neonke od 60 cm, na aq od 250 litara!  ;)

Elem, mislim da je to sve relativno i da zavisi i od vrste i od velicine ribe! I mislim da nema univerzalne tablice za to! Neka logika mi kaze da ako za jedan maticni par treba X litara vode, recimo 50, da je za 2 para sasvim dovoljna X + 1/2, znaci 75! Jer oni i medjusobom dele tu vodu, nije to posebna voda za jedan- posebna za drugi par!
Da je tako recimo kaze i cinjenica: ako za par neke vrste treba 250 litara, a mi u toj vodi drzimo jos desetine riba kojima je potrebna ta litraza i svi su zadovoljni...

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #12 on: 09 January, 2009, 13:21:22 »
vlicina aq ne zavisi od puno faktora ona zavisi od toga koliko novca imamo i koliko mesta imamo za taj aq
od ovih faktora zavisi i koje cemo ribe drzati
ne mozes ti drzati ribe u aq ako nemas mesto za taj aq
ja bi drzao Cichla ocellaris ali nemam adekvatan aq tj nemam para za takav aq da bi se riba mogla osecati kao kod kuce :'( :'(

Offline Predic

• Banovan korisnik
  • Član u razvoju
  • **
« Reply #13 on: 09 January, 2009, 13:37:08 »
Boca,jel se ti salis sa ovom temom ili ti stvarno nesto tu nije jasno?Pravilo je da pravila NEMA,sve zavisi od doticne vrste,kakve uslove zahteva...Slobodno napisi o kojoj ribi je rec i u kakvoj si dilemi,pa da resimo....
Potpuno se slažem s ovim.
A i svi drugi odgovori  (sem Bojkovog) su ok. Nema tu mnogo priče. To je sve stvar ličnog izbora, nije ovo egzaktna nauka. Sve je moguće. Ti sa nekim pitanjima kao da si tek počeo da se baviš ribama, kao neki akvarista početnik. Vrati se na gupike, pa kad dođeš do cihlida, sve će ti biti jasno.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #14 on: 09 January, 2009, 13:42:56 »
Predicu, hvala ti puno, ideja ti i nije loša.Samo problem je u tome, da to  nije egzaktna nauka, no kad god je pitanje adekvatnog akvarija za neke ciklide  vidim ti  ja da je to jako klizav teren.Kako kaže Cicko tu ima jedno pravilo, da nema pravila.

Offline Predic

• Banovan korisnik
  • Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 09 January, 2009, 13:48:45 »
Eto sve nedoumice su rešene. Slobodno se opusti, nemoj sve što pročitaš shvatiti zdravo za gotovo. Ti sam odlučuješ koje vrste i koliko jedinki ćeš ubaciti u neki aq.
Te procene u knjigama su za apsolutne početnike, i ti ne bi trebao da se zamaraš oko toga. Sve je stvar lične procene, a početnici treba da se konsultuju sa nekim iskusnijim i to je sve, nema tu nikakvih pravila.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #16 on: 09 January, 2009, 14:11:41 »
Tako je Mišo!  :)

Offline Hogar

• Član
Re: Veličina akvarija i broj ciklida
« Reply #17 on: 05 November, 2009, 03:27:32 »
   Kad vec spomenuste Bojka evo ja iskopao jednu veoma zanimljivu temu koju je on zapoceo.
   Pa reko nije na odmet da se malo osvezi jer sigurno ima ljudi kojima ce se ovo svideti i koji mozda ovo nisu videli. 

Offline Svitak

• Značajni član
« Reply #18 on: 05 November, 2009, 11:11:57 »
Prvo,uvek me obraduju duzi i konstruktivni tekstovi poput Bojkovog.
Lepo je podeliti svoje znanje sa drugima,a i malo podsetiti zanesenjake koji povuceni lepotom ovih riba preteraju.

Priznajem prvi sam bio,kad je u pitanju izbor riba i isao na veci broj vrsta- na ipak kako je kasnije ispalo malom prostoru.
Danas i generalno bolje je imati jednu vrstu najvise do dve ako tako situacija nalaze- onda im posvetiti maksimalnu paznju i dobro ih prouciti.
Sarenis u aq.- ipak mo mom shvatanju je amaterska prica gde pravimo lepotu nekog prostora u kom se aq nalazi i tu se zavrsava . ;)
Uvek,sem ponekad ostajem nasmejan.

Offline Hogar

• Član
« Reply #19 on: 06 November, 2009, 23:07:11 »
Evo  :( ja sam bas taj zanesenjak koji sve to konta bar iz price ali KAKO  :cry: da odolim toj lepoti i tom sarenilu i spektru boja!!! Ma ne samo boje vec i oblici od jednog do drugog ciklida i to njihovo ponasanje pfffff!

Kako,kako,kako?!?!?  :embarrassed: :huh:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 03:16:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327