Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malo o podjeli ciklida u vidu na ishranu  (Read 22794 times)

Offline McBain

• Značajni član
Re: Algojedi i carnivori te ishrana
« Reply #10 on: 08 November, 2007, 20:02:49 »
Ja bih postavio pitanje, da li postoje odredjene alge koje Malawi algojedi preferiraju, ili je dovoljno da su samo alge?

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #11 on: 08 November, 2007, 21:24:58 »
Ciklidi su jako raznovrsni. U pustinjama od jezera u kojima zive, covek bi ocekivao 2-3 vrste,a ono hiljade. Toliki broj vrsta je rezultat brzog i lakog prilagodjavanja, to jest evoluiranja, i to uglavnom po pitanju ishrane. Znaci iz prethodnog teksta mozemo da zakljucimo da ciklidi jako brzo (u odnosu na ostale ribe) menjaju nacin ishrane. Sta to znaci, to znaci da ja nemam pojma koliko je to izrazeno u generacijama :( Ako su u pitanju desetine generacija, eto i odgovora na tvoje pitanje Bojko, ciklidi se kroz nekoliko godina adaptiraju i izmene i savrseno im odgovara akvarijumska ishrana. Ako su u pitanju stotine genracija, zakljucak je da su ciklidi vrlo tolerantni prema tipu ishrane te opstaju u nasim akvarijumima.

Stara prica o tome kako ima dosta mesa medju algama (sitni ljuskari i sl.) je verovatno tacna, te ni nasi algozderi NISU ustvari ekskluzivni algozderi, vec su svastozderi, te se cela prica menja, i ustvari imamo samo ciklide sa orjentisanom ishranom, ali NE i sa ekskluzivnim tipom ishrane. Da zakljucim, nemam pojma...
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #12 on: 08 November, 2007, 22:52:47 »
Ovo je flashback jedno 3 godine unazad i priče o čuvenoj kravi koja se udavi u Tanganyiki i onda je kao, Tropheusi, ne jedu!?  8)

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #13 on: 08 November, 2007, 23:19:37 »
eh,zato volim amere,svastojedi brate...

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #14 on: 08 November, 2007, 23:31:20 »
U secam se te teme u kojoj sam bio nesiguran sta da uradim,da li da napravim ili ne!!
Napravio sam je i bio sam jako zadovoljan i tada su mi se m'bune mrestile kao lude iako su vecinom herbivore!!Malo sam modifikao tadasnji recept i stavio vise zelenisa ali ne mogu reci da sam izbegao govedje srce kad nisam!!
Po meni nema bolje hrane za napredovanje ciklida ali sto se tice higijene posle hranjenja  :blink: , ali i to je moguce izbeci dodavanjem zele za kolace koji ne utice na kvalitet hrane!!
Govedje srce  ocena 10!!

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #15 on: 09 November, 2007, 22:45:48 »
I ja se slazem da algojedi nisu iskljucivo algojedi, jer gledajuci ih koliko bi mogli da jedu hranu koju im mi dajemo,rekao bih da jedu bez prestanka alge u jezeru i da im to nije dovoljno(mbune kao aktivni ciklidi). Ovo o cemu ste vi pisali je zaista ozbiljna tema,koja zahtava znanje biologije, anatomije, ihtiologije....koliko su se ove fenomenalne ribe prilagodile "vestackim" uslovima,a samim tim i razlicitim vrstama hrane, govori i da u nasim akvarijumima mogu da dostignu vecu velicinu od one u prirodi.....Hvala vam na odgovorima.......
p.s. A da nije tako ne bi postojalo toliko vrsta ovih sjajnih riba.....

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #16 on: 10 November, 2007, 00:28:27 »
Ja sam negde, dal cuo dal procitao, da ciklidi odrasli u AQ uslovima posle neke 5-6 generacije prestaju da koriste unutrasnju vilicu koja gubi neka svoja svojstva i da se pri "autopsiji" ne mogu vise identifikovati kao "orgiali". Zato je i pozeljno sto cesce osvezavati krv sa divljacima. Da li je ovo tacno ili nije ne znam i voleo bi da mi neko ko to zna iz proverenih izvora potvrdi.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #17 on: 10 November, 2007, 02:07:49 »
Najprovereniji izvor si ti sam sebi. Nabavi divljake pa uporedi posle par generacija. Ubiti i ocistiti na laboratorijski nacin nije nikakav problem. Mikroskop imas da kupis za pateticne pare...
Pozz
Piroman

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #18 on: 10 November, 2007, 09:10:30 »
Da, ovaj, ja sam bas vest sa nozem u ruci, posecem se i sniclu kad jedem. Posle moje autopsije bilo bi tesko prepoznati da je objekat autopsije bila riba, a sigurno ne bi bila identifikovana kao orginal.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #19 on: 10 November, 2007, 10:31:32 »
That makes two of us :) Welcome to the goofy club :)
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 September, 2018, 09:11:01

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 72
  • Online Ever: 450