Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: *** izbora riba za 400 litara  (Read 5874 times)

Offline ViK

• Napredni član
Re: Potreben savet za Malawi
« Reply #10 on: 19 April, 2012, 09:36:25 »
Pozdrav!
Imam aq slicnih dimenzija 135*40*70v i drzao sam u njemu malavi nonmbune uspesno
www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,8887.100.html
ali slazem se da je aq bolji za Juznu Ameriku, diskusi ili skalari sa pratecom ekipom tetrica, cistaca, patuljastih ciklida ...
Svemir Svemircima!!!!

Offline Goce

• Početnik
  • *
« Reply #11 on: 19 April, 2012, 15:40:10 »
ah skalari , diskusi ma ja to ne zelim .. diskusi su prespori i nekako mi delue graciozno i nezno a ja zelim malku poinakve ribe  bas kako ciklide:) jas sam ovaj aquarium nacekao od jedan prijatel koj vec nekoliko godina ne cuva nista pa aquarium stajal prazan u neka garaza..  sad je kod mene , napunio sam ga  do vrh da vidam koliko je izdrzliv , ali aquarium je po svi standardi ujacan i ima odlicno postolje ..  trenutan problem je hlor ( c L )  pa sad sam resio da ga svetnem ali nisam siguran dali to da odradim so alkoholni ocet ili pak  so poli Radpid detergent .. plasim se da so detergent mogu da ostetim staklo ili pak da je stetno podocna za Ciklide.. ajde pomos za ova dvoumica! :)

Offline krofnica

• Značajni član
« Reply #12 on: 20 April, 2012, 19:46:49 »
...ako sam te dobro razumeo smeta ti hlor tj. kamenac na staklu
...ako je tako, obicno sirce ce ti resiti problem

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #13 on: 27 April, 2012, 00:44:24 »
pa ovako kamenac uspesno skidas sa po mom iskustvu celicnom mrezicom za sudje ili zutim sundjerom sa zelenim hrapavim 1 delom sa jedne strane isto za sudove samo i jedno i drugo kupi novo da ne potrujes ribe ;) , sto se tice menjanja vode iako imam unutrasnji filter od 900l/h sa filtracionim boksovima u poklopcu (fabricki ak ) imam i kanister filter takodje od 900L/h ja menjam 1 nedeljno 40 posto vode u ak (nemrzi me) i sve funkcionise besprekorno tj ribe su zdrave i zadovoljne a boga mi ima i mrestova za zadnja 2 meseca koliko ih drzim a kupovao sam dosta maticnih riba mada imam i malce , imam mrest zebre albino, flavusa i mpange koje su trenutno jos u majcinim ustima ;) hrani ih sto raznovrsnije mozes , ja konkretno imam 4-ri vrste hrane....ubaci im barem 5-6 lepih stekova i bice srecni i zadovoljni :D tako da drug makedonac nadam se da sam barem malo pomogao iako nisam neki znalac sto se tice afrikanaca imam ih od skoro ao sto ti napisah ali trudim se i ja dosta ;)...pozZ

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #14 on: 01 May, 2012, 12:53:35 »
tebra i ako je akvarijum stajau dosta dugo u garazi napunigana terasi i ostavi jedno nedelju dana da stoji tako , cisto preventive radi , da nebi dosao jedan dan gajbi i zatekao katastrofu i po tebe i po ribe.... ;)

Offline Goce

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 03 May, 2012, 15:11:25 »
blagodaram Ivke:) .. aquarium je vec pun nekoliko dana .. kapak sam uradio od leksan . ispao je sovrseno .. resio sam se da koristim Top filter koj je bio sa aquarium kad sam ga uzeo. sad sam  u silema kakva pumpa da ubaim i so koja litraza dali je najbolje 2000 litri \ cas ili pomalku poradi bioloskata filtracija. isto i za neonki dali e dobro philips aquarel ili sylvania aquastar dali e dovolno 2 x 120 ..:) pozz

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #16 on: 03 May, 2012, 16:35:02 »
Postavi tu od 2000lit/h. Sto vise-to bolje.
Dovoljna ce ti biti i 1 neonka od ove dve sto si napisao.
Isprobaj koja ti je bolja, mada su obe slicne.
Pozdrav i samo napred.

Offline Goce

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 17 May, 2012, 15:46:56 »

opis na mojot  aquarium

dimenzii 140 x 40 x70

filter= top filter so pumpa 1200 L\h

pumpa za vozduh

greac atman 300 w

kapak izraboten od Leksan

neonki 2  x 120 sylvania aquastar

podloga bel recni pesak

kamenja

rastenija nema,,

Ribi malawi mbuna ne pogolemi od 3 cm .. po desetina ribi od vid   

Auratus
hongi
mpanga
coral red saulosi
johani
marmelade cat
electric yelow

ima i 3 ancitrusi ..

pozadina plava folija..

ovo je sve sta sam uradio do sad.. ima jos rad.. ali sve u svoe vreme ,, bice bolje ..

Offline frontosa

• Član u razvoju
  • **
« Reply #18 on: 17 May, 2012, 21:17:14 »
Iz kojeg razloga nisi sakrio povrsinu vode.. ne vidim dobro po slici no cini mi se da imas poklopca dovoljno da nalijes vode do ipod njega ili ti je rasvijeta nisko pa ne mozes... no u svakom slucaju bi se trudio sakriti nivo vode

Offline Goce

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 17 May, 2012, 22:31:42 »
zbog svetlo i top filter , planiram da iskoristim crna folija i da pokrijem taj prostor :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
14 December, 2018, 13:58:15

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450