Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: pomoc za potapanje mangrovog panja !!  (Read 4303 times)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
Re: pomoc za potapanje mangrovog panja !!
« Reply #10 on: 05 April, 2012, 00:05:57 »
nema tebra ;) ali ako poubacujes kamenjar maaaalko je monotono :/ ovako im napravis od svega pomalo i skrivalica od kamenjara i panjeve da mogu da se jurcaju oko njih i oni ce biti verovatno srecniji dosta ;) a i izgledace prirodnije :P nisi ti sad otkrio ameriku tebra pa hoces da kazes da u amerikancima tj u njihovim vodama ima panjeva ......sve u svemu ima li slika od tvog ak da bas vidim kako si i sta ti u svom uradio....kad si vec toliki Dr. ;)

a i da si procitao od pocetka sta sam napisao o panjcetu bilo bi ti  jasno zasto ga hocu u ak....  ;)
« Last Edit: 07 April, 2012, 22:12:22 by nedara »

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #11 on: 05 April, 2012, 07:28:41 »
Jeferson je verovatno aludirao da magro panjevi ne izgledaju "prirodno" u malawi aq, kako si ti opisao izgled tvog aq.
Stvar ukusa, ali kamenjar bi ti se bolje uklopio, biotopski.
Druga stvar, koju ne bi trebao zanemariti je da ti mangro lagano ukiseljuje vodu i spista tvrdocu vode, sto ti sa ribama iz Malawi jezera ne odgovara. Posto kazes da vec imas panjeve u aq onda znas da oni i boje vodu u zuckasto, sto ako pogledas neki dokumentarac ili slike o Malawi jezeru, bas i nece odavati utisak bistrog jezera, nalik moru.
Cescom izmenom vode to mozes da resavas. Na kraju, o ukusima se ne raspravlja a i ti pravis aq za sebe pa stavljaj sta ti se svidja.
Slike aq clanova imas u podforumu predvidjenom za to, pa tamo mozes naci kako su drugi radili.
Pozdrav!
Svemir Svemircima!!!!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #12 on: 05 April, 2012, 11:52:39 »
Ivke, u predhodnom postu ti je VIK napisao većinu stvari koje bih ti i ja napisao, a Jeferson napisao kratku dobronamernu opasku... na tebi je da te stvari prihvatiš ili ne, međutim ton tvog pisanja je malko neprimeren, pogotovo ako se obraćaš nešto iskusnijem akvaristi i onome koji duže boravi na ovom forumu!

...a što se panjeva tiče, pogotovo tih iz PC-a, neki ne tonu ni nakon nekoliko godina potapanja.

Offline Nickpirot

• Član
« Reply #13 on: 07 April, 2012, 14:10:31 »
Pokusaj sa pravljenjem dodatnih rupa u panju pa ga onda potapaj pa mozda i uspe da potone,a ako nece onda stavi neki kamen preko i on ce da stoji tu gde ga stavis.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 07 April, 2012, 15:25:59 »
pa kod mene ima ;) i kamenja i PANJOVI  :)) da ribetinama bude zanimljivije ;)

hvala ljudi na dobronamernim savetima :) uskoro cu postaviti slike akvarijuma , sto se tice panjeva znam da neidu u ak sa malavcima ali jednostavno mi je jako monoton akvarijum u kome su samo kamencine (iskren da budem) u mom ima i dosta kamenja ali sam ubacio i po koje panjce cisto da razbije monotoniju :) nema ih mnogo ali su u pravljenju pozadine dosta toga odradili i doprineli celokupnoj lepoti ak ;) izvinjavam se ako sam bio malo drzak ali sto se tice akvaristike nisam bas toliki pocenik ;) samo sam na forumu nov :) USKORO CU POSTAVITI SLIKE AKVARIJUMA  pa bih voleo vase iskreno misljenje o njemu ....hvala vam jos jednom i izvinjavam se na drskosti , samo sam hteo da se uklopim u ekipu ;) ... :)

a da zaboravin , panj je potonuo i odlicno je upao izmedju 2 kamena .....hvala na pomoci .... :)

VIK veliko hvala na savetu :) . Sve sam to iskreno znao kada sam pocinjao sa pravljenjem svega i svestan sam "muke" (da tako kazem koju sam sebi napravio sto se tice cesce izmene vode) ali sam i spreman da cesce menjam vodu , za moje malce samo najbolje (inace koliko sam upucen afrikancima i odgovara cesca zamena vode ) kamenja isto ima dosta i bice jos po koji , biljaka pokoja .....kao sto rekoh stavljam slike pa presudite sami , znam da nije bas najjjjjsjajnija kopija malavija ali ovako mi ribetine deluju srecnije i zadovoljnije :) ......
« Last Edit: 07 April, 2012, 22:13:49 by nedara »

Offline mmartic

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 07 April, 2012, 19:00:19 »

...a što se panjeva tiče, pogotovo tih iz PC-a, neki ne tonu ni nakon nekoliko godina potapanja.
...

Ja imam jedan ovakav koji ni posle godinu i po dana neće da potone!

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 07 April, 2012, 20:22:24 »
ja sam problem resio ovako : kuvanje i odmah u ladnu vodu, pa opet kuvanje i ladna voda i ostavio sam ga da prenoci tako, sutradan ujutru pre posla kuvanje opet i ostavio u vodi,dosao sa posala i opet 3-puta kuvanje i ladna voda ostavio ga da prenoci pritisnutog sa kamenom, ujutru ga jos izbockao silom na nekoliko mesta stavio da se kuva i ostavio kevi da ga krcka kad provri na 4-ci sat vremena, ona ga je ubacila u kofu sa ladnom vodom i stavila kamen preko . uvece je bio spreman za akvarijum ;) mada ni panj nije neznam koliko veliki kao pesnica ipo ali je jaaako tvrd i cini mi se da je vise cvor od nekog veceg dela , sa ostalim panjevima tj. granama koje sam ubacio nije bilo ovakvih problema 2 kuvanja i ladna voda ,prenocili i lepi u pozadinu ;)

zaboravih da ti kazem , dok ovo sve nisam uradio panj je plivao po kofi 4-5 dana nije imalo sanse da potone iako sam ga prekrio kamenom i kuvao 1 ili 2-put nesecam se tacno :/
« Last Edit: 07 April, 2012, 22:11:41 by nedara »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 02:42:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328