Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nova pumpa  (Read 5332 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Nova pumpa
« Reply #10 on: 08 March, 2012, 15:09:02 »
Onda bi trebalo da je u redu.

Sada tvoj aq ima jako dobru mehaničku filtraciju, redovno proveravaj nivo vode u toj poslenjoj komori.

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 08 March, 2012, 15:20:16 »
Jos jedno pitanje...s obzirom da pumpa nema mehanicki dodatak za smanjenje protoka, vec sam to uradio preko plasticnog dodatka koji ide uz pumpu i koji se kaci na cev koja izlazi iz pumpe, da li tako opterecujem rad pumpe, tj da li joj to nesto steti?!

U slucaju da nivo vode padne ispod vrha pumpa, moram je vaditi napolje, tj menjati sa nekom manjeg protoka?!

Offline zika555

• Početnik
  • *
« Reply #12 on: 08 March, 2012, 15:33:12 »
ja sam imao Atman AT-103 (slicne je jacine kao ova tvoja)  u akvarijumu slicne litraze, ali ova pumpa ima mogucnost regulacije. Na pocetku (oko 3. meseca) je bila na skoro najmanjem protoku, ali kasnije pumpa slabije gura pa sam stavljao protok na najjace i radilo je extra... Tako da mislim da ce i ova tvoja za neko vreme da oslabi pa ce biti extra  :D

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #13 on: 08 March, 2012, 15:34:00 »
Ti dodaci ne smanjuju protok pumpe već imaju razne uloge (usis vazduha, pojačavanje ili raspršavanje mlaza, usmeravanje mlaza, nastavak,...). Pumpe koje imaju podešavnje protoka, na svom telu imaju preklopnike ili rotaciono dugme sa jasnim oznakama ''+'' i ''-''. Pumpa bi se opteretila ako bi joj zatvorio izlaz ili jako smanjio njegov prečnik.

Ako ti nivo u poslednjoj komori sa pumpom jako padne, to znači da se zagušila filter masa (najverovatnije vata)... onda je izvadiš i opereš, pa vratiš.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 22:12:30

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327