Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malawi bloat  (Read 27844 times)

Offline eddieh

• Početnik
  • *
Re: Malawi bloat
« Reply #60 on: 24 September, 2014, 20:13:29 »
mozda je pleco uginuo al sam mislio da su oni izdrzvljiviji od mbuna...mada cesto su ga dirale i gurale a i nikada nisam video da je pojeo bilo koju hranu....cak i nocu po mraku sam nekoliko puta ubacivao po parcence spirulina tablete al kad bi upalio svetlo video bih da ciklidi jedu a plekic negde sasvim levo....
mozda je bio pod stresom i umro od gladi

Offline eddieh

• Početnik
  • *
Re: Malawi bloat
« Reply #61 on: 03 October, 2014, 15:01:44 »
evo da se i javim da sam IZLECI a bogami i OZENIO mog muzjaka AULONOCARA JACOBFREIBERGI EUREKA.
pre desetak dana sam primetio da je poceo da pljuje hranu,povukao se u tamnije delove akvarijuma, nije plivao,kad bih hranio ostale on se nije ni pomerao,poceo je da se trese,kaslje tj da kao da pokusava da ispljune nesto, kao da povraca,izmet u pocetku nisam video uopste ,kasnije je postao koncast,beo i dugo bi se vuko.

pocetna terapija koju sam primenio je povisena temp 28, aeracija na maximum maximuma,menjao vodu svaki drugi dan po 30-40,hranjenje na minumum.nije bilo nikakvog pomaka sve dok nisam poceo sa metronidazolom od 400mg.dnevno sam koristio do 1600 mg na ceo akvarijum i tako 5-6 dana,menjao sam vodu na par dana.prvih dana nije bilo pomaka,sve do pre 3 dana kada je  riba pocela da pliva a danas je poceo i da jede.danas sam dao hranu natopljenu metronidazolom i mislim da cu jos sutra ubaciti jos 400mg i valjda je lecenje gotovo.
ugalj cu za dva dana da ubacim,nek i dalje lek deluje.

tokom svog ovog vremena i bolesti i terapije sam imao 3 trudna karleusa koje cu sutra da cedim,bas me intresuje kakvi ce biti malci tj da vidim dal metronidazol deluje teratogeno
metronidazol nije ubio bakterije iz filtera jer on deluje na anaerobne bakterije i protozoe.
uzrok koji ne znam,pojava bolesti se poklopila sa plekom koji uginuo/ubijen,mozda je do stresa jer ipak u akvarijumu od 140l imam 19 riba,NaCl ne dodajem.
evo i slicice, ledjno peraju su mu malo osisale ostale mbune jer bio nepokretan .... izrasce ponovo valjda

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 15:52:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]