Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malawi bloat  (Read 29548 times)

• Guest
Re:Malawi Bloat
« Reply #20 on: 28 October, 2004, 23:28:41 »
Sad za sad je sve Ok, ribe se normalno ponasaju.
ubacio sam akt. ugalj i promjenio 40% vode.

Sada mi samo ostaje da pratim sta se desava i ako krene po zlu da mogu reagovat na vrijeme uzeo sam jos par riba pa kad dodjem do aparata saljem slike.

Senan

Offline Pocetnik

• Početnik
  • *
« Reply #21 on: 23 December, 2004, 13:51:40 »
Moram i ja da se pohvalim da sam uspesno 'ubio' BLOAT CIKLID_138  u mom aq od 200l. Zenka maingano 2 dana je lezala na kamenju i nije se pomerala (samo kada je neko pojuri ili kada ce da padne sa kamena posto je voda malo njise) i nije nista jela. Posto nisam znao sta da radim  CIKLID_133 otisao sam kod  JZH-a i objasnio mu situaciu. On mi je dao sera baktopur direct, rekao da da to razmutim u vodi, iskljucim svetlo, izvadim aktivni ugalj iz filtera, i hranim ribe jako malo svaki 2. dan; i tako 4-5 dana i onda promenim 50% vode tako sam i uradio i zenka je potpuno ozdravila, ostale se nisu zarazile i ja sam 'spasao' aq  CIKLID_306

Offline profiler

• Značajni član
« Reply #22 on: 23 December, 2004, 16:03:39 »
Treba obratiti paznju na jos jednu bitnu stvar. Kod bolesti tankog, belog izmeta (jos uvek ne znam da li je to "bloat" jer mi se desavalo da to bude glavni simptom a da pritom nekad dodje do naduvavanja ribe ali nekad i ne !!!) mozemo da izlecimo ribe, ali neke od njih, iako sad zdrave, mogu da budu prenosioci bolesti, tako da kad ubacis nove ribe u naizgled zdrav akvarijum ove se razbole posle nekog vremena. Meni se ovo desavalo vise puta, ali gotovo uvek sa Tanganjika ciklidima, pretezno tropheusima

Offline capara

• Značajni član
Re: Malawi Bloat
« Reply #23 on: 12 December, 2006, 23:17:05 »
Imam u akvarijumu od 300 l koji sam namenio za Malawi m bune i u njemu sam stavio 6 carleusa da plivaju dok nedodju ostale ribe , primetio sam da carleusi veoma cudno plivaju onako u mestu i da se preteranu cesu od stene i od pesak na jednoj ribi sam video mali tanak izmet na ostale ne, u ovom istom akvarijumu sam imao do pre 2 dana soulusije 6 komada koji su bili oko 2 cm ali su oni svi uginuli.Primetio sam da su plivali onako sa skupljenim perajima i krili su se po coskama akvarija . Jasam tretirao vodu sa orvazilom 5 dana i to 5mg na 1 l vode , sada sam promenio 40 posto vode ali ribe se i dalje ceskaju , a solusi su uginuli. Mislim da ribe imaju na sebi parazite , dali ih trebam tretirati necim , jeli normalno da ovakvo plivanje i ponasanje. Meni su ovo prvi malawi ribe i prosto da nemam pojma o njihovom ponasanju. Sta da radim

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #24 on: 12 December, 2006, 23:49:08 »
Druze capara...  

Mogao si slobodno da otvoris  novu temu s obzirom od kada ova datira....  

Ja se nadam da necu biti pogresno shvacen ali ja moram da te zamolim da obratis paznju na pravopis ili barem na razmake izmedju redova jer ja(a vjerujem i drugi clanovi) svaki put imam poteskoce kada citam tvoje postove.  Vjerujem da si u stanju to da uradis ali te mrzi. Da mislim drugacije,ne bih ti ovo  ni napisao.  Hvala na razumjevanju.

Nadam se da ces dobiti adekvatan savjet na ova tvoja pitanja od nekog iskusnijeg clana.

Offline zile

• Značajni član
« Reply #25 on: 13 December, 2006, 00:32:25 »
Moguce i da je problem sa vodom i prvo i logicno pitanje koje mi pada napamet je kada je formiran akvarijum?Da li je cikliran akvarijum kako treba tj. dovoljno dugo,jer su vrlo slicni simtomi.

poz
Mozilla Firethefox

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #26 on: 13 December, 2006, 11:34:35 »
Zile, kazi mi molim te jer to normalno ponasanje za novoformirani Aq. Moj je formiran tek nekih mesec dana,  a 4 Coral Reda se slicno ponasaju. Malo cudnije plivaju i kao da trzaju glavama, kao da im nesto smeta. Hoce li se to vremenom izgubiti? Inace #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# su zivahne, jedu i biju se pomalo, tako da ne verujem da su nesto gadno bolesne. Ova jedna ima kao neke bele bradavice oko usta. Sad ne znam da li su to paraziti ili je zadobila u tuci

pozdrav

Offline capara

• Značajni član
« Reply #27 on: 13 December, 2006, 13:47:39 »
Soulusi neznam sta ti nisi razumeo u mom postu
Kosi bre ti da me ucis pravopisu.
Ko hoce da razume hoce , kolko znam nema ovde samo ljudi iz Srbije vec i   svih nasih bivsih republika pa se dobro razumemo.
Jednostavno odje... svi koji hocu da me prozovu....

,,Samo dve stvari nemaju kraj , a to su , svemir i ljudska glupost,,
Jasam ovde zbog i samo zbog ciklida i ljubavi prema njima .
Nemojte ljudi da se kurcite zbog nekih titula pridotati imenu budite normalni./

Voda u mom akvarijumu je veoma mlada tek nekih 1,5 mesec  i sumnjam da je sve zbog toga da jednostavno akvarijum nije zaziveo i prerano sam ubacio ribe..
Dali je cudno ponasanje carleusa normalno , dali da krenim da ih lecim od parazita...

Pozdrav MIKI

Offline zile

• Značajni član
« Reply #28 on: 13 December, 2006, 14:05:59 »
Cao Duci,

pa velika je verovatnoca(ali nemora i da znaci) ako je u pitanju novo formiran akvarijum,da su vrednosti nitrita na nekoj kriticnoj granici.Procitao sam negde lep text o cikliranju akvarijuma i ciklusima koji se javljau tj. pikovima nitrita i amonijaka u prvih mesec dana rada aq. i trebalo bi to vreme da sljaka bez #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# ....

Ne bi bilo na odmet da ti grunes dozu Tetra Bactozym-a za osvezavanje kulture bakterija u filteru(sa pretpostavkom da si nabavio odovarajuci filter za tvoju litrazu),ali da ne lupam napamet najbolje je nabaviti testove za vodu da se vidi pravo stanje.Testeri nisu losi bar u pocetku kod novih akvarijuma,a posle kad se sve ustali i ne trebaju ti jer se redovnim zamenama vode parametri vode dovode u ravnotezu.

Pa ako govoris o djuskanju,tj. kad riba trese glavom to i nije bas normalno.

To sa " belim bradavicama" oko usta prema mom iskustvu je 90% iz fajta sa drugom ribom.Kod mene to ima sub-muzjak Hongija,ali on se cesto bije sa drugim muzjakom i imaju obicaj da stanu jedan naspram drugog i grizu  se usnama :).

Mogo bi manje da ih hranis dok ti je takvo stanje...
Mozilla Firethefox

Offline duci

• Početnik
  • *
« Reply #29 on: 13 December, 2006, 14:26:38 »
Doduse od pocetka nisam merio stanje nitrata i nitrita, ali se pre nego sto sam ubacio #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# skoro 3 nedelje sam ciklirao. Inace imam spoljni filter od 25 L, ali ne bi bilo lose da proverim te parametre. Koja je cena tih testera i gde ima da se nabave, posto sam u jednoj radnji bio ali bili su bajati pa nisam hteo da ih uzmem

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 21:14:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 115
  • Online Ever: 450