Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Malawi bloat  (Read 27886 times)

Offline zdule

• Značajni član
(No subject)
« Reply #10 on: 11 March, 2003, 22:48:13 »

zdule ! Izvini ali ja smatram,da je 24 riba u 80 i kusur litrnim akvarijumu,malo ali malo previše.Sad mogu ja pametovati,ne znam ,kakvu imaš ti situaciju sa prostorom i akvariji.Nego da se vratim samo malo vrsti Pseudotropheus demasoni:oni trebaju minimalno 200l akvarij sa puno skrovišta i treba imati grupu od 12

:oops: Slažem se ja da je to jako mali akvarijum ali mi je to od poèetka
bilo privremeno rešenje. Uskoro æu da uzmem veæi.

ZDule...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #11 on: 16 January, 2004, 04:25:27 »
Pa uzeo si veci akvarijum, mogao bi da pocnes da se hvalis :)

p.s. jos da ga aktiviras!
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #12 on: 16 January, 2004, 04:25:52 »
Pa uzeo si veci akvarijum, mogao bi da pocnes da se hvalis :)

p.s. jos da ga aktiviras!
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #13 on: 21 January, 2004, 18:01:34 »
Hocemo li ponovo o naduvavanju ali sada OZBILJNO!!!
Pozdrav, Joca

• Guest
Malawi Bloat
« Reply #14 on: 26 October, 2004, 23:09:05 »
Ovako da podjelim iskustvo koje sam ja imao sa Bloatom u Malawi Akv.

Ovako:
Primjetio sam prvo na muzijaku elongatusu, bijeli izmet kao sto je neko rekao vec kao dlaka, kasnije i na zenci i jos par riba, i posto kod nas u Sarajevu nema adekvatnih lijekova koje mi je preporucio Piroman, ja sam malo prosurfao netom i nasao zamjenu u Metronidazol tabletama, stavlja se 750mg do 1g na 100L vode (prvo sam digao temp. na 30 stepeni da bi lijek imao bolje dejstvo), i da  napomenem trena promjeniti 30% do 40% vode prije stavljanja lijeka, tretman traje 3 dana nakon cega mjenjamo 40% vode, sacekamo jos tri dana i onda ponovimo tretman, zatim sam sacekao 7 dana i ponovio tretman jos jednom preventive radi. Nakon svega ribe se normalno ponasaj, jedu i nemaju onaj bijeli izmet.

Jos uvijek ne znam dali sam u potpunosti uspio vrijeme ce pokazati, ali kako sam mogao vidjeti do sada je sve Ok.

P.S. Javim Vam ako bude promjena

Senan

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Re:Malawi Bloat
« Reply #15 on: 27 October, 2004, 00:23:32 »
To je pravi duh ciklidariste, snalazenje!!!

Senchy, nemoj da mislis da u Srbiji ima sve da se nadje, uglavnom nema, te se pravi ciklidaristi i ovde snalaze, naravno takva iskustva uvek treba da se podele sa svima, da se i drugi snadju kada je gusto!
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #16 on: 27 October, 2004, 14:15:44 »
He he bravo Senchy, a ja mislio samo oktozin od bloat-a spasava...
Javljaj kako je proslo :-) .
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #17 on: 27 October, 2004, 14:54:35 »
Ameri koriste "Metro" i neki drugi lek u te svrhe.  Pre nekog vremena sam, na "cichlid-forum.com" predocio i prednosti Oktozina (Waterlife, UK) iz licnog iskustva.

U nekoliko navrata sam 'pobedio' bloat uz samo 1 gubitak, i to pri prvom susretu sa tom bolesti, a da je bilo potencijalno ugrozeno 10-tine tropheusa.

Interpet-ova "9"-ka (anti internal bacteria) moze da se kombinuje sa Oktozinom kod ozbiljnijih slucajeva bloat-a.

Inace tretman Oktozinom je veoma skup jer 1 trodnevni tretman za akvarijum od 200l kosta oko 10e (21 tableta).

Ja sam dva puta 'tretirao' moj 500l  :-o

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #18 on: 27 October, 2004, 18:49:10 »
A ja uvek mislim.da je bolje preventiva nego kurativa.Ipak treba tako postupiti,da do teopake,ako mogu tako da je nazovem,bolesti i ne dodje.
Kao prvo Senchy,da li se ti nisi prenaglio,onako "optuživši"ciklide da su ti oboljeli za Malawi bloatom?Pored izmeta,jedan jako vidljiv pokazatelj te bolesti jeste i naduvenje stomaka.
Malawi bloat jeste jedno zapaljenje crevnog sistema,a nekako bili bi trije bitni faktori da do toga dodje:
- neparavilna ishrana ,tu mislim u prvome planu na jko proteinsku hranu,koja recimo biljojedima ciklidima,kao što ih imaš ti ne ide.
Zašto?
Pogledamo li stomak te creva kod biljojeda ili mesojedih ciklida vidimao,da su kod prvih creva puno velika,baš zbog toga,da se hrana duže vari,a kot drugih,mesojedih,želudac jeste veèi a creva mala,kako se sve oja u želucu.
I sad kad se zna mala fiziologija probavnog trakta kod ciklida,eto ti rešenje i za to ,da se stvarno upotrebljava adekvatna hrana.
- iako jeste hrana valjana za biljojede ciklide,akvarista hrani,hrani i hrani,a ciklidi jedu,jedu i prejako hranjenje iako hrana valja,jeste jedan od èinitelja Malawi bloat-a
-voda,u vodi je sve,u vodi je i zdravlje riba,voda jeste podsticaj za mrest.Voda mora biti èista,bez nitrata te nitrita,zato i valja reka,da se voda u malawi akvariju menja jednom nedeljno50 %.
Ako se sad vidi uzroènike te bolesti,sa malo truda i brige akvarista može puno toga uraditi,da ne dodje do malawi bloata.
I tu bih još napomenuo,da kad je reè o hrani za ciklide,neka to bude kvalitetna hrana poznatih proizvodjaèa,ne neki buèkuruš pakovan u kesice,bez imena..
A da bude li muke još veèe,u prirodi Malawi ciklidi nikad ne obole za Malawi bloatom,jer je to bolest,koja je proizvod akvaristike,odnosno akvarista.

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #19 on: 28 October, 2004, 17:21:50 »
Senchy! Jel uspelo lecenje??
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 14:42:05

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]