Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: ''Aquaristic Expo'' u Budimpešti  (Read 3420 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
''Aquaristic Expo'' u Budimpešti
« on: 15 February, 2012, 17:43:32 »
Za vikend 31. Marta i 1. Aprila se u Budimpešti održava ''Aquaristic Expo'' u okviru kojeg će Heiko Bleher održati 4 predavanja:

1. Large cichlids form Central & South America

2. The history of Discus breeding around the world

3.  New Guinea and Australian Rainbowfish, with the latest discoveries
 i

4. Aquarists around the world 

Više informacija na ovim linkovima: http://www.aquapress-bleher.com/index.php?option=com_content&task=view&id=573&Itemid=1    i    http://www.amazonas.hu/

Offline Dzo

• Napredni član
Re: ''Aquaristic Expo'' u Budimpešti
« Reply #1 on: 15 February, 2012, 22:02:21 »
Hmmm bilo bi sjajno otici ... Mozda nadjem neku patuljastu chanu kao sa slike.
So long and thanks for all the fish...

Offline Bauk011

• Značajni član
« Reply #2 on: 15 February, 2012, 23:41:14 »
Oh...lepog li dogadjaja, valjalo bi otici...Da li neko zna hoce li biti nesto od predavanja i za nas sa "engleskog govornog podrucja"?

Madjarska, tako blizu(geografski), tako daleko(u akvaristici)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #3 on: 16 February, 2012, 08:50:16 »
Za nas je interesantan 1. dan - subota 31. Mart kada se održavaju prvo i drugo predavanje. Ako sam dobro shvatio, Heiko Bleher će govoriti na engleskom jeziku a prevodiće se na mađarski jezik, uz projekciju zanimljivog materijala. Sala je sa 200 mesta i mora se unapred rezervisati mesto + kupiti ulaznica od 10-ak Evrića.

Lično mene, više interesuje taj ''Akvarisztikai vásár'' pogotovo ako je to ono za šta sam čuo da se održava... predpostavljam velika prodajna berza svih stvari vezanih za akvaristiku po povoljnim cenama. Ribe i bilje direktno prodaju odgajivači, s'toga se može naći puno toga što retko kod nas.

Offline Aquashop

• Član
« Reply #4 on: 16 February, 2012, 10:13:25 »
Juce me je na Facebooku kontaktirao organizator ovog seminara sa pitanjem dali ćemo doći organizovano iz Srbije pošto iz svih okolnih zemalja postoje organizovani autobusi. Možda da probamo da postavimo i na ostale forume obaveštenje pa da se nekako skupimo za kola ili ako nas bude za mini autobus.

Nažalost Nedara njihov najveći sajam akvaristike je završen u nedelju slike možes videti ovde http://aquascaping.rs/forum/viewthread.php?thread_id=237&rowstart=0. Na prvoj slici ćeš spaziti jednog veoma naočitig "momka" ;).

Ja bih otisao na oba dana malo da slusam Blehera.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #5 on: 16 February, 2012, 11:27:25 »
Mene ne interesuju predavanja gospodina sa šeširom, hteo sam na ''Akvaristik vašar'' a kasnije u ''Koru'' po hranu...

Da li će uopšte tokom tih predavanja biti sličan sajam akvaristike kao što je na fotkama?

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #6 on: 16 February, 2012, 11:52:24 »
Juce me je na Facebooku kontaktirao organizator ovog seminara sa pitanjem dali ćemo doći organizovano iz Srbije pošto iz svih okolnih zemalja postoje organizovani autobusi. Možda da probamo da postavimo i na ostale forume obaveštenje pa da se nekako skupimo za kola ili ako nas bude za mini autobus.

Nažalost Nedara njihov najveći sajam akvaristike je završen u nedelju slike možes videti ovde http://aquascaping.rs/forum/viewthread.php?thread_id=237&rowstart=0. Na prvoj slici ćeš spaziti jednog veoma naočitig "momka" ;).

Sve u svemu bila je slaba ponuda u Budimpesti... Malkice sam se razocarao, skoro nista od riba, a ono sto je bilo katastrofa. Kazu najgora ponuda do sada, verovatno zbog vrremenskih prilika---
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline Aquashop

• Član
« Reply #7 on: 16 February, 2012, 14:49:15 »

Sve u svemu bila je slaba ponuda u Budimpesti... Malkice sam se razocarao, skoro nista od riba, a ono sto je bilo katastrofa. Kazu najgora ponuda do sada, verovatno zbog vrremenskih prilika---

hmmm ponuda riba jeste malo slabija nego jesenas no bilo je tu sta da se kupi. Bilo je jako puno vrsta kozica, riba, biljaka za aquascaping i bar 15 vrsta patuljastih cichlida.Za africke ciklidare slabo naravno. Biljna akvaristka je bila dobro zastupljena a teraristika im je jako razvijena bar 2/3 sajma je bila teraristika. Kad bi kod nas postojao i takav sajam bilo bi odlicno. Jos kad bi bilo na tom nivou profesionalnosti kao kod Madjara .....

Offline Aquashop

• Član
« Reply #8 on: 16 February, 2012, 14:50:32 »
Mene ne interesuju predavanja gospodina sa šeširom, hteo sam na ''Akvaristik vašar'' a kasnije u ''Koru'' po hranu...

Da li će uopšte tokom tih predavanja biti sličan sajam akvaristike kao što je na fotkama?

Neverujem verovatno ce biti neka prodaja ali neznam kolika. Mogu se raspitati danas kod organizatora ako ti nesto znaci....

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #9 on: 16 February, 2012, 14:55:36 »
Aj' raspitaj se, da ne bih išao samo po parizer i sir!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 12:17:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327