Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sta moze od skoljkasa u 100 litara?  (Read 3969 times)

Offline shomy84

• Član
Sta moze od skoljkasa u 100 litara?
« on: 01 January, 2012, 23:20:07 »
Sta moze od skoljkasa u aq od 100l i koliko ?
« Last Edit: 28 November, 2012, 13:16:07 by nedara »

Offline stsasa

• Član
Re: Sta moze od skoljkasa ?
« Reply #1 on: 02 January, 2012, 14:35:04 »
Može sve samo kod nekih vrsta gde mužijaci kradu školjke treba ti dužina od 1,6m da bi video sve aspekte prirodnog ponašanja. Koliko čega zavisi od vrste. Multifaciatusa koliko hoćeš, similisa oko 6 matičnih i pusti ih da prave koloniju jer ako ih ubaciš više samo će se tući (mladih 10ak), ocelatusa gold 5-6. Ako želiš više mužijaka razdeli teritoriju kamenjem i biljkama. Anubija je za ovo najbolja. Melegrisi su i kao mladi agresivni između sebe pa im odmah treba razdeliti teritoriju. Brevisi nekoliko parova žive u paru u školjci pa uzmi par čisto da i to vidiš. A. sumbu je priča za sebe i mislim da kao i za velike Altolamprologus-e jedan ili bar 3 mužijaka da bi rasporedili agresiju. Posto može sve ponašanje, izgled kao i tvoj lični ukus trba da te vode. Po mom iskustvu kod školjkaša je jako izražen karakter svake ribe pojedinačno pa i o tome vodi rašuna kada ih nabaviš. Ako ih kombinuješ znaj da su multifaciatusi i similisi kada ustanove koloniju nepobedivi ako teritorija nije ograničena.

Offline shomy84

• Član
« Reply #2 on: 02 January, 2012, 18:44:16 »
Ocelatusa gold i maleagris bi stavio ali ne znam koliko bi moglo 70x40x30 je aq

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #3 on: 02 January, 2012, 21:43:55 »
Ti sto kradu skoljke su jako retki,i ne opterecuj se njima...
Ocelatusa gold i maleagris bi stavio ali ne znam koliko bi moglo 70x40x30 je aq
Stavi po dva para,odvoj im teritoriju i to je to...

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #4 on: 02 January, 2012, 21:49:26 »
Ja imam subjektivno misljenje, pa bih preporucio Multifasciatuse.
Ako zelis zaista pun akvarijum riba, onda su ti oni idealni za to.
Agresija im je jako slaba a medjusobne teritorije izuzetno male, obzirom da su jako brizni prema mladima, mnoze se kao zecevi.
Mislim da bi ti kombinacija multifasciatusa i recimo Julidochromisa bila interesantna, ako jedan deo akvarijuma odvojis sa kamenim pecinama za patuljaste Julidochromise.
U 100l to moze da funkcionise lepo.

Offline stsasa

• Član
« Reply #5 on: 02 January, 2012, 22:01:58 »
Ako planiraš mlade pripazi da se ne ukrštaju između sebe (čitao da je moguće). Kreni u zbiru sa 6-8 riba jer menjaju ponašanje kako se približava "sezona parenja". Ocelatusi su kod mene dosta dugo bili dobri a onda je krenula tuča između mužijaka (skoro godinu dana su se i mrestili u istom akvarijumu 2 mužijaka+3 ženke+ mladi mužijak). Ako je neko višak počeće da ga zakopavaju sa školjkom pa zi je to znak da se sprema ozbiljnija tuča. Melegrisi su od malena agresivniji pa je bolje krenuti sa većom grupom da se ne poubijaju između sebe. Mužijak i 2-3 ženke su su bolja varijanta od parova jer će se mužijaci pre ili kasnije potući. Nisu baš tvrdi na tuču tj grižu jače nego što sami mogu podneti. Videćeš i sam nekad su svi jedan pored drugoga a nekada svako gleda da je sam.

Offline shomy84

• Član
« Reply #6 on: 02 January, 2012, 22:28:31 »
Ok onda najbolje da uzmem ocelatus  i sta bi jos mogao sa njima daj te neki predlog

Offline stsasa

• Član
« Reply #7 on: 02 January, 2012, 22:49:43 »
Ne odustaj od melegrisa treba samo da pripaziš oni će se držati svoje vrste uparuju se jako retko bar po mom i iskustvu drugih koje znam. Brevisi su dobra kombonacij sa svim školjkašima i nisu tako agresivni za vreme parenja tj dosta im je skoljka i malo prostora. Multifacijatusi i simlisi (moji miljenici) su druga priča i kod njih moraš paziti da ne preotmu teritoriju drugim ribama. Pri tome oni mogu da podnesu batine. Ako baš oćeš ubaci prvo ocelatuse a posle ostalo. Matični multifaciatusi i similisi su dosta aktivniji. Ako budeš mogao uzmi par similisa jer su po meni oni najlepši posebno ako se drže sami u akvarijumu.

Offline shomy84

• Član
« Reply #8 on: 02 January, 2012, 22:55:33 »
Imam jedan aq od 30l tu bi mogao da stavim melegrisa 1m 3 z, a u ovaj ocelatuse i npr julidochromise dal bi moglo

Offline stsasa

• Član
« Reply #9 on: 02 January, 2012, 23:09:35 »
Melegrisi su jako agresivni pa im je to premalo prostora. Odvajaj mresne parove u taj akvarijum mada 40*30*30 *(dšv) radi posao provereno.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 February, 2018, 07:59:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]