Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Spisak vrsta ciklida iz jezera Malawi  (Read 18919 times)

Offline MILPER

• Veoma napredan član
Re: Realno dostupni Malawi algozderi & nepredatori
« Reply #20 on: 02 December, 2005, 15:11:47 »
Cyrtocara Moorii zivi u delu jezera Malawi gde je sami pesak.
Velike grupe delfina, prate ogromne Taeniolethrinops praeorbitalis koji se hrane tako sto kopaju po pesku i delfini uzimaju pesak koji se podize sa dna i tako hvataju male beskicmenjake....

Delfini se slicno ponasaju i u akvarijumu,moji su stalno "jeli" pesak i izbacivali ga kroz skrge.
Verovatno se na taj nacin i hrane i ciste od parazita sa skrga...

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Realno dostupni Malawi algozderi & nepredatori
« Reply #21 on: 02 December, 2005, 15:18:07 »
C.moorii,jeste bio jedan medju prvima ciklidima,to je u biti stara vrsta i takav način ishrane svedoči o tome,kao i mrest,jer kod tih ciklida mužjak oplodjuje jajaj van majčinih usta,te jih majka kasnije opet ,tada več oplodjene,stavi u usta.Taj je ciklid ujedno bio prvi opisani ciklid iz grupe Ne M'buna,koji nije bio Haplochromis,a opisan je bio več 1902 godine /Boulenger/.Zanimljiv jeste i podatak,da se toga ciklida nadje i u susednom jezeru Malombe,gdje je veči,ko u jezeru Malawi.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Spisak vrsta ciklida iz jezera Malawi
« Reply #23 on: 16 February, 2007, 07:43:13 »
Pa u samome jezeru Malawi ima bilja,no nije to tako raznoliko kao što je fauna tog jezera.Ima naravno u jezeru malawi regioni koji su krcati biljem,ta se zona zove "Pličaci bogati sedimentom" i tu se nadje bilje:
-Valisneria spiralis
-Potamogeton
-Myrophyllum spicatum
-Ceratophyllum demersum
Naravno takva okolina nije baš pogodu Malawi m'bunama,iako ima i tu iznimak u vidu Cyatochromis obliquiedens,koja se hrani periftonom,to jest algama koje se nadju na biljkama.Isto sa tim algama hrani se i NeM'buna Hemitilapia oxyrhynchus.Pošto je taj region krcat sedimentom,ima tu i puža iz genusa Lanistes i melanoides,pa ima tu i predstavnika ciklida genusa Chilotilapia i mylochromis,koje se hrane pretežito puževima.No pošto u tom regionu večina ciklida iz grupe Utaka /Nyassachromis,Copadichromis i Mchenga/ ispuštaju svoju mlad ima i predatora u vidu nimbochromis i Dimidiochromis,koji se hrane tim malcima.No kao zanimljivost,u takvom reginu se nadje i jedini ciklid iz jezera Malawi,koji nije ustonoša Tilapia rendalli.

Offline Markoni

• Član u razvoju
  • **
« Reply #24 on: 16 February, 2007, 10:53:07 »
Sjajno za spisak! Taman sam poceo da pravim svoju licnu enciklopediju Malawi jezera gde svaka riba ima jednu svoju stranu u PDF-u, ovo ce mi BAS pomoci. Kasnije cu to naravno sebi da odstampam, a clanovima stavim na download.... Ipak, kako vidim bice to prooooces.... pa ce to ipak biti izbacivano po verzijama koje ce se dopunjavati.... ;)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #25 on: 16 February, 2007, 15:20:20 »
Markoni,
VEEELIKI RESPECT od moje persone za poduhvat.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Markoni

• Član u razvoju
  • **
« Reply #26 on: 16 February, 2007, 16:37:33 »
Ne vidim problem, samo kad imam vremena zadovoljstvo mi je da to radim. Ucim, skupljam informacije sa neta, a sto ne bi i drugi imali to :) Prvo cemo naravno obraditi Malawi ciklide, koji se nalaze u bazi ovde na sajtu, plus cu se potruditi da nadjem i neki dodatni info. Ja sam i sam relativno pocetnik, pa cu se truditi da okupim osnovne podatke sa relevantnih sajtova i da ne tupim previse :)

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #27 on: 16 February, 2007, 18:03:27 »
Markoni, i ja sam svojervremeno imao ideju o necemu slicnom i jedno vrijeme sam prikupljao podatke jer mi je bilo zabavno ali sam vremenom shvatio da je to pointless, s obzirom na dostupne podatke na internetu i dostupnu literaturu.
Naravno, moje iskustvo ne mora da bude i tvoje, tako da nastavi da radis to sto si zapoceo:-)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #28 on: 16 February, 2007, 18:52:17 »
Najmanji je problem sakupiti podatke, a obraditi ih i publikovati to je vec druga prica.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #29 on: 16 February, 2007, 22:54:59 »
ovo je super ali ja imam nesto mnogo bolje 2cd sa spiskom svih ciklida malawi i tanganjika
znaci svaka riba ima svoju sliku i sliku zenkegde se ona nalazi na kom lokalitetu, ma ima sve ima cak i neki film sa ciklidima gde se predstavlja neki ciklid samo steta sto nema zvuk
ako nekog interesuje ja sam u pezosu pa neka svrati

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 19:14:49

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]