Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: bulu point izgubio boju  (Read 3652 times)

Offline filter boy

• Značajni član
Re: bulu point izgubio boju
« Reply #10 on: 13 January, 2012, 21:31:34 »
Da li je hemizam vode i kvalitet isti kao u prethodnim akvarijumima?
Mozda su zbog neceg u stresu,previse prolazaka pored akvarijuma ili slicno...

Offline dzenan-orhan

• Član
  • dzaba ronis kad guzovi vire
« Reply #11 on: 13 January, 2012, 21:38:09 »
moze biti a ne mora  :undecided:

druge ribe nisu imale ovu pojavu i ako su skoro presle sav ovaj " put iz akvarijuma u akvarijum " ...neki k .... jeste ali cu skontati sta je tacno ...

jedan od razloga stvarno moze biti kvalitet vode , ali bi se " vratile " do sada ...dali neko zna dali je moguca " depigmentacija " u ribljem svijetu

Offline drgoran

• Član
« Reply #12 on: 13 January, 2012, 22:01:58 »
Prijatelju,vidim da si mnogo zabrinut za bulu-e,sto je i normalno i da trazis pravi odgovor.Bulu pointi vaze za najosetljivije tropheuse od svih black-ova.Tu je u pitanju bio stres pri premestanju riba.Desavalo se da bulu-i izgube boju od stresa prouzrokovanim samo pomeranjem akvarijuma u drugi kraj iste prostorije a kamoli premestanjem u drugi aq.Sa njima ti je uvek rizik.Sada ce neko reci da to nije tacno i da nabroje par ljudi koji imaju bulu-e i kojima se to nije desilo.To je tacno.To se ne desava svima i uvek ali tebi jeste.

Offline Duke001

• Član
« Reply #13 on: 13 January, 2012, 22:13:18 »
A da li se boja vraca posle nekog vremena, kako stres prolazi i riba se navikne na novo okruzenje?

Offline dzenan-orhan

• Član
« Reply #14 on: 13 January, 2012, 23:05:04 »
u svakom slucaju cemo cuti i misljenja ostalih clanova ......do sada jedini ponudjeni razlog nastanka ovog problema jeste i najrealniji .....ali ako uzmemo cinjenicu da je riba poslije toga pocela sa mrijestom ( a nije vratila boju ) znaci da joj uslovi odgovaraju ....mislim na vodu i ishranu  :huh:

Offline drgoran

• Član
« Reply #15 on: 13 January, 2012, 23:13:07 »
Ako im obezbedis dobre uslove (aq velike litraze,dobru vodu,hranu) i pod uslovom da su sami u aq,"mozda" se povrate.Gledaj da ti aq u sobi ne stoji pored vrata da kada ulazis u sobu konstantno plasis ribe.Znaci kada se odjednom stvoris pored njih one se cimaju i tako su svakodnevno pod stresom.Gledaj da postavis aq u drugi kraj prostorije,od ulaznih vrata da kada udjes u sobu,ribe imaju vremena da se adaptiraju na tvoje ili necije drugo prisustvo.Neko ce sada reci da je ovo glupost ali veruj mi da sve to utice na bulu-e.

Offline dzenan-orhan

• Član
« Reply #16 on: 14 January, 2012, 19:27:49 »
vecina tih uslova je ispunjeno , ali sam danas cuo jedno zanimljivo misljenje ......boja se moze vratiiti ubacivanjem B vitamina u prehranu i da " depigmentacija " vec zabiljezena pojava ....

Offline dzenan-orhan

• Član
« Reply #17 on: 05 February, 2012, 11:14:46 »
nista se novo nije desilo sa bulu pointima po pitanju boje  , osim sto mi je javljeno da je jedan muzjak nastradao .....ubijen od drugog ( dominantnog muzijaka )

Same su u akvarijumu , istina manjem od predhodnog ...... zenka nije iznjela niti smo je cijedili .....

ribe nisu kod mene , kod druga su i on me obavjestava o promjenama koje ocekujem ......

Goran je u pravu po pitanju black - ova i bas ova pojava me pogodi ...sada sam strasno sumnjicav da ce se ikada vratiti ....

Ono sto sam odlucio da probamo uraditi mrijest , da vidimo sta ce se desiti sa malcima .....a ove cu na proljece , imam ideju , u poseban veliki akvarijum , obezbjediti im sve potrebne uslove i cekati par mjeseci .....ako ne bude pomaka  :cry:

Offline zmare

• Član
« Reply #18 on: 09 March, 2012, 12:25:27 »
1. bulu pointi nista osetljiviji nisu od ostalih blekova govorim iz dugogodisnjeg iskustva.
2.Na slici koju si postavio jasno se vidi iskrzano repno peraje sto govori da hemizam vode nije kako treba pa bi to mogao da bude 1 od razloga.
3.Kada riba postane polno zrela a nije dominantna i nema svoju teritoriju povlaci boju da nebi dobijala batine, cest slucaj.
4.Ppobaj da uvece ugasis svetlo u akvarijumu a da upalis neko sporedno svetlo u sobi pogledaj tada boju riba ako je pojacana onda je agresija prevelika u izmedju njih napravi vecu guzvu.
5. Nisam pristalica FFM a ali probaj da im sipas trebali bi da reaguju skoro trenutno promenom boje  ako pokazu boju nije pigmetaacija vec voda.

Drzim bulue mnogo godina imam iskustva sa njima.

Offline dzeno

• Član
« Reply #19 on: 09 March, 2012, 19:20:34 »
jedno je sigurno :

agresija je bila jedan od razloga ......sada je brojno stanje zenki vs muzjak 4  : 1 i sada je ocekivati neki pomak .....svi muzijaci su stradali i ostao je samo jedan ..... agresivnost se smanjila i treba ocekivati " vracanje " boje

Sto se tice vode , parametre nisam mjerio pa ne mogu nista sa sigurnoscu reci ......

bice mi drago ako se vrate boja i ako bude mrijesta ....svakako javim

Pozdrav ,

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 21:01:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]