Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest trofeusa  (Read 8566 times)

Offline Milos03

• Član
Re: Mrest trofeusa
« Reply #20 on: 22 December, 2011, 10:11:15 »
Pa da , kada si mi dao ribe , mogao bi i inkubator :)

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #21 on: 22 December, 2011, 15:38:01 »
I jesu male krofice , nemaju vise od 5 do 6 cm . Deluje mi kao mlada riba . Za sada imam samo njih 3 i 5 mali mpolunge . ali planiram ovih nada da ubacim jos devet riba . Bice jos 6 maticnih bembi i 3 kezene . Kezena se kaze a ne znam kako se pise :)

Mislis Kiriza? ;)
Milose, mislim da si trebao malo vise da se raspitas o drzanju tropheusa pre nabavke istih.
prvo- mislim da je to premalo tropheusa, i vrlo brzo ce doci do medjusobnog ubijana i ostaces na par komada... :sad:
drugo- nikada ne kupuj ispod 10 komada (mada ja preporucujem minimum 15)
trece- nikada ne ubacuj u isti akvarijum dve iste podvrste (u ovom slucaju Bemba i Kiriza pripadaju sp. Black-u) i doci ce do netrepljivosti kao i najgore medjusobnog ukrstanja.
cetvro...
peto...

Nemoj pogresno da me shvatis, ali zelim da ti ukazem na pocetnice greske... Mislim da vecina iskusnijih poznavaoca tropheusa ce ti isto reci, ako ne i vise. ;)

Offline Milos03

• Član
« Reply #22 on: 22 December, 2011, 19:45:10 »
Apsolutno se slazem sa tobom bratac ! Nego nisam mogao da nadjem nigde ribu , i pravo da ti kazem gledam sto vise boja da imam . Pa ako uspe uspe sta da se radi . Mada mislim kada napravim guzvy da ce to lecu sve na svoje . Opet to mislim ne mora da znai da cu biti u pravu  :sad:

Offline krofnica

• Značajni član
« Reply #23 on: 22 December, 2011, 21:52:35 »
Apsolutno se slazem sa tobom bratac ! Nego nisam mogao da nadjem nigde ribu , i pravo da ti kazem gledam sto vise boja da imam . Pa ako uspe uspe sta da se radi . Mada mislim kada napravim guzvy da ce to lecu sve na svoje . Opet to mislim ne mora da znai da cu biti u pravu  :sad:
...mnogo boja sa trofeusima ne ide,predji na malawi :) ..tj. nemoj da prelazis,trofeusi su cudo!!!..videces!
...trofeusi nisu bas jeftine ribe, bar za mene, pa ja ne bih gledao "ako uspe,uspelo",a guzva se pravi sa jednim vecim jatom ili sa dva razlicita jata...
...shvatio sam da si ribe dobio,pa pokusaj kako si zamislio...

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #24 on: 22 December, 2011, 23:53:50 »

Znam da je jagma za tropheusima, a pogotovu cena... Medjutim, smatram da od cele afrike ces ponajvise dobiti od njih (suprotno retko ko nece reci, da ih nije drzao).
Oni bukvalno nece primetiti nijednu ribu u akvarijumu osim tropheusa...ali zato...u svojoj su vrsti pravi apaci...ganjaju se nenormalno i neograniceno...Zato je poreban sto veci broj (da se njihova agresija ''podeli'').
Primer agresije > : (davno dok sam imao Bembe) potuku se dva muzijaka (to ces tek videti, izgledaju kao pederi, kao da se ljube) u stvari to je obracun sto se kaze ''na noz"... i meni bese zao da ih gledam kako se unistavaju... i jednog uhvatim u mrezicu. Navece iznenadjenje je bilo da su nastavili ''fajt'' i ako je mrezica bila izmedju njih... :huh: :grin:
Ima puno primera... ;)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 23 December, 2011, 00:18:48 »
Zaista su prelepe ribe.Boja,oblik,način na koji se okreću,plivaju,mreste...zaista graciozno,prelepo...Da li bi,recimo,na 1000l bilo mnogo 4 vrste,po 20-tak trofeusa?

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #26 on: 23 December, 2011, 01:36:27 »
Iskreno mislim bez problema :), cak i po 30 maticnih od svake vrste ali razlicitih podneblja.

Offline krofnica

• Značajni član
« Reply #27 on: 23 December, 2011, 06:33:15 »
Zaista su prelepe ribe.Boja,oblik,način na koji se okreću,plivaju,mreste...zaista graciozno,prelepo...Da li bi,recimo,na 1000l bilo mnogo 4 vrste,po 20-tak trofeusa?
...posalji linkove..kako ribe?

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #28 on: 23 December, 2011, 10:40:28 »
U tom slucaju se prelazi na stepen vise Petrochromise!

Offline Milos03

• Član
« Reply #29 on: 27 December, 2011, 17:28:30 »
Pa ta ribetina je jos teze da se nadje , to jest nisam je video nigde :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 June, 2018, 17:02:15

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450