Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Razlike između Ocellatus/ Multifasciatus / Brevis  (Read 3248 times)

Offline cikli

• Početnik
  • *
Razlike između Ocellatus/ Multifasciatus / Brevis
« on: 07 December, 2011, 02:54:42 »
Kao sto naslov kaze, vasa misljenja, koje su razlike među njima(ne mislim ovo što se moze iscitati opcenito)? vasa iskustva?
ili da jednostavno odabrem po tome koji su mi ljepsi, a odlicni su svi troje, ali bi se opredijelio samo za jedne i njihovu koloniju.

hvala  :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Razlike između Ocellatus/ Multifasciatus / Brevis
« Reply #1 on: 07 December, 2011, 07:50:59 »
Ako ti je primarno da imaš koloniju, onda treba da znaš da ''brevisi'' žive u parovima, ne prave koloniju jer roditelji ubiju malce kada im se izleže nova generacija (naravno, ovo se dešava ako aq nije dovoljno velik). Rešenje može biti ubacivanje više parova i dovoljno skloništa za sve, pa će ličiti na koloniju, ali uz sukobe.

''Multići'' sigurno prave finu i miroljubivu koloniju, za ''ocelatuse'' ne znam.

Offline stsasa

• Član
« Reply #2 on: 07 December, 2011, 13:08:16 »
Multifaciatusi su kolonijalni i svi napadaju onoga ko nije član kolonije. Braisi za vreme parenja žive u parovima i pare se u jednoj školjci. Mladi polako napuštaju školjku i šire se po akvarijumu. Par brani područje oko školjke od svih pa i od starog legla. Lamprologus ocellatus "Gold" je pomom iskustvu najagresivniji između sebe. Držao sam par u 40 litara i kod svakog novog parenja svi mladi bi nestali uoči novog parenja. Primetio sam da sa vremena na vreme iz nekog razloga nekog izbace iz grupe i pretuku ga.

Offline dzenan-orhan

• Član
  • dzaba ronis kad guzovi vire
« Reply #3 on: 07 December, 2011, 17:43:07 »
meni je kolonija multica bila veoma zanimljiva a njihovi mladi su mi " pomagali " da brze napreduju frontoze .....i pored agresivnosti roditelja jedan dio je zavsavao u ustima frontoza kada se ne uspiju sakriti u supljinu ili skoljku ...

kada sam kod ove teme ...malo je off ...dali bi mogli multiji sa tropheusima  :undecided:

Offline stsasa

• Član
« Reply #4 on: 07 December, 2011, 21:03:58 »
Da spomenem i mog miljenika similisa koji u većem akvarijumu pravi kolonije i u grupi je najefikasniji u istrebljivanju uljeza. Izmđju sebe su manje agresivni od ocelatusa. Lepši su od multifaciatusa.

Offline cikli

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 08 December, 2011, 02:03:04 »
koliko multifasciatusa moze u akvarij od cc 85 litara i dali je moguce staviti jos koju vrstu s njima(isto jezera T.), a da bude izdrzljivo...  :undecided:

Offline zevalicans

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 13 December, 2011, 19:21:00 »
koliko multifasciatusa moze u akvarij od cc 85 litara i dali je moguce staviti jos koju vrstu s njima(isto jezera T.), a da bude izdrzljivo...  :undecided:

Kod multija nije toliko vazna litraza koliko povrsina dna jer borave u i oko svoje skoljke. Ja ih drzim u 85l ( visina akvarijuma je 25cm) i imam koloniju od oko 50 kom....ima jos mesta za skoljke
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem..

Offline cikli

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 13 December, 2011, 22:53:18 »

Kod multija nije toliko vazna litraza koliko povrsina dna jer borave u i oko svoje skoljke. Ja ih drzim u 85l ( visina akvarijuma je 25cm) i imam koloniju od oko 50 kom....ima jos mesta za skoljke
a jos nekog s njima? dali je malen akvarijum taj od 85l...  :undecided:

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #8 on: 14 December, 2011, 09:03:36 »
Mali?Multiima je akvarijum od 85 l veliki,ja ih drzim u 27 l,6 komada,mreste se redovno malih ima koliko hoces. :)
Najbolje im je kad su sami.
Kojih dimenzija je tvoj akvarijum?
Ciklidi su zakon ;)

Offline dzenan-orhan

• Član
  • dzaba ronis kad guzovi vire
« Reply #9 on: 24 December, 2011, 22:14:14 »
dali bi mogli multiji sa tropheusima   :rolleyes:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 February, 2018, 06:12:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]